Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek mostanában a...

Nagyon félek mostanában a haláltól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eddig még nem is tudatosult bennem igazán az, hogy egyszer megfogok halni, fiatal vagyok és úgy voltam vele, hogy milyen messze van az még...mintha sose jönne el, de egyszer elfog. (na meg fiatalon is meghalhat az ember) Az is most tudatosult bennem, hogy az életről, amit olyan természetesnek veszünk igazából semmit nem tudunk. Ez nagyon megijeszt. Nem attól félek, hogy a halál fájni fog, rossz, stb.. Sokkal inkább a "semmitől" félek, hogy leéltem az életem és ennyi volt...Persze ettől is fölösleges félni, mert, ha nincs semmi arról már nem fogok tudni. Állandóan ezen gondolkodok mostanában és már halálfélelmem is lett, egyik napról a másikra elkezdtem a lehető legegészségesebben élni és ezt így is tervezem a hátra lévő életemben. Félek, hogy megőrülök ezektől a gondolatoktól. Annyi ember van a világon, érdekelne, hogy ti, hogy élitek meg ennek a gondolatát? Esetleg volt-e olyan időszak,hogy ennyire féltetek és elmúlik-e? És ti miben hisztek, mi lehet a halál után? Sajnos én tényleg a semmit látom a legreálisabbnak, mint egy mélyalvó állapot, talán még a lélekvándorlás... de lehet csak azért, mert az olyan szépnek tűnik, az az amiben hinni szeretnék, de mégis valahol azt érzem, hogy ezekkel csak az embereket ámítják.
2016. aug. 14. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, ezek félelmetes gondolatok, meg filozófia, de nem kell nagyon belegondolni, a beleőrülésig :) Olvass könyveket a témában, pl Singer Magdolna gyásztanácsadó remek dolgokat ír. Vagy Polcz Alaine. Én nem hiszek abban, h a halál után van valami. Amíg élünk, addig kell az életet megbecsülni, a halál is az élet része, csak a nyugati kultúra kezeli félelemmel.
2016. aug. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Borzasztó belegondolni, hogy utána soha többé nem lesz semmi. Nem is értem, hogy eddig, hogy hogy nem gondolkodtam ezen. Bár jobb is volt, nem gondolkodni rajta...
2016. aug. 14. 00:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem lesz semmi? A világegyetem nem változik semmit azzal, hogy meghalsz. Inkább azon kellene gondolkodnod mi az, amin te tudsz változtatni és hogyan tudod effektíven, boldogan kihasználni a rendelkezésre álló időt. Máskülönben nincs is értelme élni.
2016. aug. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a semmit, hogy számomra nem lesz semmi.
2016. aug. 14. 01:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Mikor meghalt a papam akkor kezdodtek nalam is ugyan ezek a problemak. Hogy eljon, mert elfog, es akkor mi lesz? Meg az oregedes, az egesz elmulas! Hogy tegnap meg 12 eves voltam, ma meg 30! Hogy a szuleimet is el fogom vesziteni, vagy a testvereimet, es azt hogy birom ki?

Egyszeruen azt erzem, hogy felesleges minden, az elet, tul rovid! Es hogy valoban, mi var rank a halal utan? Megneztem nemreg A mas vilag cimi filmet es sirogorcsot kaptam, arra gondoltam, hogy lehet ez var rank? Hogy a papam is ott van?

Engem is elfog a retteges, es nem tudom kezelni, azon kattog az agyam, pedig nem akarok ra gondolni!

En most tartok a 4. aki konyvnel, hogy lefekves elott ne legyen egy szabad pillanatom gondolkodni. Ha megint ezen akarok kattogni, nekiallok olvasni, kulonben jon a sirogorcs!

2016. aug. 14. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Illetve raszoktam arra, hogy szellemekrol olvasok, dokumentum filmeket nezek! Hinni akarom, hogy van elet a halat utan!
2016. aug. 14. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes meghallgatni:


https://www.youtube.com/watch?v=1qDgjZM5vMw


Érzésem szerint közelebb jár az igazsághoz, mint a túlvilágról vagy a lélekvándorlásról szóló elképzelések.

Illetve olvasd el Szepes Máriától a Vörös oroszlánt, sok embernek megszüntette vagy csökkentette a halálfélelmét. (Át tudom küldeni pdf-ben privátban.)

2016. aug. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Klassz, most én is depi lettem! Én se olvasok többet ebben a kategóriában...

Amúgy meg velem is volt ilyen időszak, egy nyár. Ahogy viszont elkezdődött az iskola jobb lett, mert lefoglaltam magam valamivel. Addig viszont nézz vígjátékokat, halgass zenét, sportolj, és próbálj ne gondolni rá!

Én nem próbállak megnyugtatni, mert tudom, hogy nem nagyon lehet ebbe belenyugodni. Csak gondolj másra

2016. aug. 15. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!