Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális rettegni a haláltól?

Normális rettegni a haláltól?

Figyelt kérdés
Annyira, hogy a nap 24 órájában azzal foglalkozok, arra gondolok, arról olvasok, ha másokkal vagyok akkor se tudom kiűzni a rossz gondolatokat. Hogy egyszer mindennek vége, mindenkit elveszítek én is elmegyek és nem tudom miben higgyek, úgy vagyok vele, hogy bármi lehetséges. A "semmi" nagyon elrettent, hogy ennyi volt és megszűnünk létezni. Persze akkor erről már nem fogunk tudni, de ez sem nyugtat...Nem bírok ennyi, egy csomót fogytam, sírógörcsöket kapok, aludni se tudok. Elképzeltem a holttestem, a temetésem, nem tudom elviselni a gondolatát se, borzalmas az egész és úgy érzem ezeket a félelmeket nem lehet elűzni hiszen emberfeletti az egész. Úgy érzem tök normálisak ezek az érzéseim, hiszen be fog következni és elkerülhetetlen. Úgy félek, hogy már ez nem hagy élni. Minden nap vége egyre jobban és jobban kiborít. Félek, hogy ha idősebb leszek már nem fogom tudni ezt elviselni és megzakkanok. Már most is elviselhetetlennek érzem az egészet. Mit gondoltok?
2016. aug. 18. 14:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
enni* (a szótár a telefonomban)
2016. aug. 18. 14:51
 2/13 anonim ***** válasza:
Keress magadnak egy dilidokit.
2016. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szóval ez beteges? Annyira természetesnek érzem... Nem tudom elképzelni, hogy ha valakiben tudatosul a halandóság onnantól kezdve nem kezd el rettegni.
2016. aug. 18. 14:59
 4/13 anonim ***** válasza:

Mivel senki sem tudja, mi van a halál után, így kijelenthetjük, hogy ismeretlen, és mint tudjuk, az ismeretlentől félünk a legjobban.

Ugyanakkor ezzel foglalkozni a nap 24 órájában valóban beteges, igazából valóban bármikor meghalhatunk, vagy bármikor történhet egyéb szörnyűség, nem lehet mindent kivédeni vagy elkerülni, elég egyszer rosszkor rossz helyen lenni és... de a lényeg, hogy a legtöbb embernek van egyfajta védekezési mechanizmusa, tehát ignorálja ezeket a dolgokat, a jelennel, annak problémáival és örömeivel törődik, amikor pedig a média próbálja megrémíteni, csak legyint, hogy ez vele úygsem történhet meg. Mással igen, de vele soha. És ez így jó. Általában. Viszont ha valós a vészhelyzet, akkor ez hátrányos is lehet, hisz ilyenkor sem hiszi el a delikvens, hogy ez tényleg vele történik, és leblokkol... de ez már egy másik történet.

Amúgy egy pszichológus tényleg nem árthat.

2016. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Eddig én is "halhatatlannak" éreztem magam, persze tudtam, hogy mind meghalunk egyszer, de bennem is megvolt az a védekező mechanizmus, viszont most....nem tudom mi történt.
2016. aug. 18. 15:10
 6/13 anonim ***** válasza:

A halál természetes. Mindannyian meg fogunk halni majd egyszer...ez tény. Viszont gondolj bele. Azt az időt, míg élsz így szeretnéd tölteni? Rettegésben? Csak elpazarlod az életedet.

Inkább töltsd boldogan és élj meg minden pillanatot (fúú de szentimentálisan hangzik :D)


Amúgy ha hinni akarsz valamiben, higgy a lélekvándorlásban. Az majd megnyugtat :)

2016. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De olyan igaz, amit írtok és mégse érzem úgy, hogy tudnék vele bármit is kezdeni. Egyetértek, de ez nem űzi ki a gondolataim.
2016. aug. 18. 15:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Fiatalon 15-16 évesen én is olvastam meg néztem sok fasságot, szerencsére elmúltak pár hét után a paráim. Ha nem múlik el érdemes lenne gyógyszert szedni egy rövid ideig mert nagyon rombolja az életminőséget. Nyugi, rendbe leszel.
2016. aug. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem normális, túlzásba viszed. Mindenki meg fog halni előbb-utóbb, nincs értelme rettegni, ez teljesen természetes állapot, semmi emberfeletti nincs benne. Ha állandóan a haláltól félsz, mikor fogsz élni? Lehet, hogy már holnap elüt a villamos, valószínűbb azonban, hogy idős korodban halsz majd meg, és akkor bánni fogod, hogy rettegésre pazaroltad az életedet. Érdemes lenne felkeresned egy pszichológust.
2016. aug. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De, hogy lehet nem foglalkozni egy bár természetes , de ilyen jelentosegu dologgal?
2016. aug. 18. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!