Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontin nyugtatóra alkohol...

Frontin nyugtatóra alkohol hosszabb távú károsító hatásai?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

lassan 3 éve kezelnek pánikbetegségre és szorongásra egyaránt. A legkisebb dózisú Frontint írták fel, ami 0.25mg. Ebből a kezdő dózist napi 3 szemre állították be, melyet önerőből sikeresen lecsökkentettem 2 és 1/4 szemre.


Viszont lassan 2.5 éve hétvégente naponként legurítok rá 3-4 doboz 5%-os sört, hétközben is egy napon 1 db 6.5%-os sört. A nyugtató bevétele után 3 órát szoktam várni ezekkel az "alkalmi" ivásokkal.


Azt fontos tudni, hogy minden hétvégén iszom így, és hetente egy adott napon is, általában hét közepén - bár akkor még a mértékletesen belüli ivászaton belüli mennyiséget. :)


Utóbbi időben azt vettem észre, mintha önmagában a Frontin már nem úgy hatna, állandóan szorongok, feszült vagyok és agyalok szinte mindenen.


De ha pl. a nyugtatót nem veszem be, kihagyom a délutáni fél szemet a 0.25ösből, ami gyakorlatilag bébi adag, viszont iszom sört, akkor meg már a sör nem lazít be annyira, mint előtte. Ez mi lehet?


És a másik kérdésem úgy szólna: úgy általánosságban évekig át tartó frontin és rá alkalmi piálások ( átlépve a mérték határát is sokszor, de rövid, tömény italt SOHA NEM FOGYASZTVA! ) milyen tartósabb szervi, valamint pszichés károsodások alakulhatnak ki az illetőben?


Őszinte válaszotokat várom.

Köszönöm előre is!


30/F



2016. aug. 22. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hozzászokott a szervezeted a Frontinhoz,azért nem hat már úgy,mint korábban,ugyanaz az adag. Az ilyen szereket nem tartós szedésre találták ki,éppen a hozzászokás miatt. Csak Frontint kaptál a pánikra és szorongásra?

Az alkohol és a Frontin külön-külön is pusztítja az agysejteket hosszú távon,kombinálva a kettő halálos is lehet,ha elég nagy a mennyiség valamelyikből,vagy mindkettőből. Kis adagokban sem használ tartósan az idegrendszernek egyik sem.

2016. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Soha nem szoktam részegedésig inni magam, és amit itt leírtam azt a mennyiséget szoktam max. meginni, többet nem.


Az idegrendszerrel mit tesz hosszabb távon? Milyen tünetek jöhetnek elő? Felírtak régen antidepresszánst is, de mint köztudott azoknak sokkal több a mellékhatásuk, mint a hasznuk. És nagyon sok pszichiáter szájhúzva írja fel őket. Már a normálisabbik fajta...

2016. aug. 22. 21:42
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem köztudott. Szimplán a frontintól meg sosem leszel tünetmentes, csak leszrod a dolgot.
2016. aug. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát épp ezt pofáztam el fentebb kedves utolsó válaszoló, hogy a frontintól ugyanúgy szorongok, mintha nem venném be, majdnem... :)
2016. aug. 23. 09:29
 5/13 anonim ***** válasza:
Őszintén nem értem, mit vársz, mit válaszoljunk. A szervezeted hozzászokott a frontinhoz, kivánja, függésbe kerültél, de nem használ már. A sör nem passzol hozzá., dehát ezt jól tudod. Szépen, fokozatosan, tudatosan tönkreteszed (tönkretetted) a szervezetedet. A tartós szervi és pszichés károsodás már megkezdődött, érzed, ennek egyik jele, hogy nem hat a gyógyszer, hiába kapkodod be. Elég nagy adagot szedsz amugy. Az orvosod tud erről a sörözgetésről???
2016. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mondtam a pszichiáternek ezt, ő azt mondta 3 órával frontin bevétel után belefér a sör. Viszont más orvosok akikkel beszéltem telefonba, vegyes volt a hozzáállásuk. Volt aki egyáltalán nem javasolta ezt így.


Hogy érted, hogy már tönkrement a szervezetem? Meg nagy adagot szedek? :D


A legkisebb adagban szedem a Frontint, 0.25 mg-osból 2 és 1/4-et. Ami nagy adag pl. a 3 x 1 mg = napi 3 mg dózis. Én napi 0.625mg-ot szedek összesen így számolva...

2016. aug. 23. 18:56
 7/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Én meg arról pofáztam, hogy a frontint már rég dobni kellett volna, mivel az ilyesmit antidepresszánssal kell kezelni. Még ha szerinted "köztudott is" hogy nincs hasznuk, csak mellékhatásaik. Hát nálam konkrétan egy mellékhatása sincs, haszna annál inkább. Előtte 2 évig Frontinnal kínlódtam, ennél kevesebbel.

És inkább lehet rá inni, mint egy nyugtatóra, mert utóbbi azonnal felszívódik.

2016. aug. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jajjj... azért ne vedd ám komolyan, hogy az antidepresszáns tabletta plusz némi alkohol rendbeszedi a bajodat!!!!!!! ne már...
2016. aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
Előbb utóbb, de inkább előbb Az alkohol + frontin kombora is râszoksz az már komoly... A doki aki azt mondta belefér a pia nyugtatóra azt vagy most kukázod le, vagy egy életre függő leszel, ő meg aszisztál hozzá EZ NEM ORVOS ! Biztos a piacon vette a diplomáját, ilyet épelméjü ember nem mond, tuti. És igen ahogy fentebb írták ez nem oldja meg a problémáidat, csak több lesz...
2016. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

alkohol+nyugtató = drog

De ez a frontin mennyiség azért nem annyira komoly dózis.Mint ahogy a sör sem erős alkohol.

F45

2016. aug. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!