Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire vagyok súlyos alkohol...

Mennyire vagyok súlyos alkoholista?

Figyelt kérdés

Szóval romokban érzem az életem.

2-3 nap alatt lemegy egy üveg vodka, napi 3-4 doboz sör, fél üveg pezsgő.

Ez mennyire számít súlyosnak?


Nem rúgok be tőle, idegen észre sem veszi, ha velem beszél, csak éppen könnyebbnek érzem magam tőle, meg jobban alszok. Nem a gondjaimon őrlődök, nincs állandóan görcsben így a gyomrom.


Menyire súlyos a helyzetem? Mit csináljak??? Nagy a baj? :(((



2016. jún. 30. 17:32
 1/7 anonim válasza:
100%
Ez még nem annyira súlyos, de fokozatosan próbáld csökkenteni a napi mennyiséget. Fontos, hogy NE egyik napról a másikra akard elhagyni az alkoholt. Kezdetnek pl elég lesz, ha napi 1sörrel iszol kevesebbet, egy hét után kettővel, stb, stb..
2016. jún. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez már súlyos alkohholizmus. Csúszol a lejtőn. Menj elvonóra.


Közmondás: az alkohhol nem oldja meg a problémát, igaz, a tej sem

2016. jún. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon súlyos, de súlyos lesz, ha tovább folytatod. Idővel lemegy a napi 1 üveg vodka is. Ehhez első körben még nem kell orvos, elvonó, te magad tudod csökkenteni az adagot, szüneteket tartani, stb. Kísérletezz, hogy mi működik jobban neked. Ha önerőből pár hónapon belül nem tudsz objektíven felmutatható javulást elérni, akkor kérj segítséget.
2016. jún. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

számomra nem egyértelmű, hogy ez mind lemegy egy nap, vagy vagy-vagy?

szerintem a napig fél vodka nagyon sok, de ha a napi fél üveg pezsgőt nézem, az kevésbé. De végül is az a lényeg, hogy ha nem telik el úgy nap, hogy ne innál semmit, akkor mindenképp gond van. Szerintem te már tudod, hogy baj van, de még félig tagadásban vagy. Segítséget kérni nem szégyen, sőt! Elég kevesen teszik ezt meg, büszke lehetsz,ha te igen. Én a helyedben orvosi (menj el addiktológiára, még beutaló sem kell) és/vagy egyéb (AA gyülés, család felé "coming out" és biztos támogatóak lesznek) segítséget vennék igénybe.

2016. júl. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

semennyire...még! Ez csak egy korszak....


2004 tavaszától-2005 decemberéig minden hétvégén péntek-szombat-vasárnap italoztam..minden egyes hétvégén megittam 12 üveg sört..néha töményet is + a bulik alkalmával pl nyáron hétköznap is ittam. Rossz passzban voltam..elhagyott a barátnőm..nem sikerült a forgalmi vizsgám igy a jogsi szerzést is felfüggesztettem...2006 január 1-től új élet...jogsit megszereztem csajoztam ezerrel és egy korty alkoholt sem ittam..vettem kocsit is....2014-ben ittam először sört és alkalmanként szalonnasütés, szülinap..szilveszter..nyaralás iszok..amúgy nem, mivel még a wc-re is kocsival járok. Megnősültem...ha nem ihatok 3 hónapig vagy én vagyok a sofőr semmi hiány...szociális ivó vagyok. Noha 2004-2005-ben paráztam az alkoholista témától, de a korszak az korszak tudtam most ilyen passzban vagyok hétvégén lazulok amíg az életem rendben nem teszem. Mondjuk tudni kell, hogy iszonyat másnapos tudok lenni így amikor eldöntöttem, hogy nem iszok örültem, hogy nem leszek másnapos és 10 év semmi alkohol után erre mindig is ügyelek, hogy csak sört iszok max 3-4 doboz/pl szalonnasütés és közben lecsúszik 1,5 liter viz is mellé aztán meg alig várom, hogy kiürüljön a pia mert elvonási tüneteim vannak ha nem ülhetek volán mögé :-)


Szóval ne parázz...lődd be a mértéket..igyál alkalmanként. És a pia csak egy kellemes dolog legyen az életedben ne pedig egy meghatározó tényező ami minden előtt áll.


sok sikert!

2016. aug. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mit nem súlyos? Ember, full alkesz vagy basszus. Rohadt gyorsan húzzál el elvonóra vagy dokihoz. A gondjaid meg old meg máshogy, vagy tanuld meg lesz@rni. nem sokára lesz egy új melléjük, és az alkoholbetegség.
2016. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mégsem vagyok alkesz, mivel ha akarom, simán meg tudom állni, hogy akár napokig egy kortyot sem igyak. Azóta simán lejjebb vittem az adagot, de pl. múlt héten 1 korty töményet sem ittam és semmi bajom nincs tőle.


De köszi mindenkinek a tanácsot!

2016. nov. 13. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!