Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontin nyugtatóra alkohol...

Frontin nyugtatóra alkohol hosszabb távú károsító hatásai?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

lassan 3 éve kezelnek pánikbetegségre és szorongásra egyaránt. A legkisebb dózisú Frontint írták fel, ami 0.25mg. Ebből a kezdő dózist napi 3 szemre állították be, melyet önerőből sikeresen lecsökkentettem 2 és 1/4 szemre.


Viszont lassan 2.5 éve hétvégente naponként legurítok rá 3-4 doboz 5%-os sört, hétközben is egy napon 1 db 6.5%-os sört. A nyugtató bevétele után 3 órát szoktam várni ezekkel az "alkalmi" ivásokkal.


Azt fontos tudni, hogy minden hétvégén iszom így, és hetente egy adott napon is, általában hét közepén - bár akkor még a mértékletesen belüli ivászaton belüli mennyiséget. :)


Utóbbi időben azt vettem észre, mintha önmagában a Frontin már nem úgy hatna, állandóan szorongok, feszült vagyok és agyalok szinte mindenen.


De ha pl. a nyugtatót nem veszem be, kihagyom a délutáni fél szemet a 0.25ösből, ami gyakorlatilag bébi adag, viszont iszom sört, akkor meg már a sör nem lazít be annyira, mint előtte. Ez mi lehet?


És a másik kérdésem úgy szólna: úgy általánosságban évekig át tartó frontin és rá alkalmi piálások ( átlépve a mérték határát is sokszor, de rövid, tömény italt SOHA NEM FOGYASZTVA! ) milyen tartósabb szervi, valamint pszichés károsodások alakulhatnak ki az illetőben?


Őszinte válaszotokat várom.

Köszönöm előre is!


30/F



2016. aug. 22. 20:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megpróbálom elhagyni ezt az iszogatást, remélem még nem késő.

Két hónapja kb. gyakran szokott ugrálni a bal szemhéjam, meg olykor, a bal szemöldöknél is mintha egy ideg be-beugrálna. Lehet ez már ennek a következménye volna? :(


Alkoholmentes sör nem gond nyugtatóra? Olyanra gondolok amiben nagyon minimális alkohol van: 0.3%... egy dobozba tulajdonképpen 1.5g alkohol van így. Pl. grapefruitos dreher24h sör.

2016. aug. 25. 09:08
 12/13 anonim ***** válasza:
A tikkelés lehet a gluténtól. Inkâbb sportolj, ês igyál gyümölcslevet ...
2016. aug. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. :)
2016. aug. 25. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!