Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-ok! Fogalmam sincs...

Hosszúhajú kérdése:

Borderline-ok! Fogalmam sincs mi legyek, mit tanuljak, mit dolgozzak, mi érdekel. Ti hogy vagytok vele?

Figyelt kérdés
Elég idős vagyok már ahhoz, hogy akár 15 éves munkaviszonyom is lehetne. Halvány fogalmam sincs róla, mit akarok csinálni, mit akarok tanulni, mit akarok dolgozni, mi érdekel. Keresem önmagam, a munkahelyekről rendszeresen kirúgnak alkalmazkodási problémák, kapcsolati problémák miatt. Állandóan lesem milyen képzések vannak, mit szeretnék csinálni. Ti hogy vagytok ezzel? Tudjátok mivel akartok foglalkozni? Hogy mi érdekel titeket? A családom egy része finoman cseszeget, de nem tudom kitalálni mit akarok. Igen, ez egy tipikus borderline probléma. Érdekel, ti hogy vagytok vele.

2016. aug. 25. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. Van a kezemben egy diplma,de nem vagyok képes a végzettségemhez tartozó munkát vége. Totális krízisben vagyok,hogyan tovább. Egy valamibe belekezdtem,majd abba is hagytam. Egyik nap azt érzem,igen,én ezt vagy azt akarom csinálni,másnap még a gondolattól is rosszul vagyok. Először mindig fellelkesedek,majd rádöbbenek,ez sem nekem való,vagy mindig van valami akadály,amit nem tudok megugrani,és ami miatt az egész annyiba marad. Mindig olyan akadályok tűnnek fel,amit más könnyedén leküzdene,mert tudja,ez az ára annak,hogy megszerezze az adott végzettséget,én besokallok az akadályoktól,és inkább annyiba hagyom az egészet,mert egyszerűen számomra megoldhatatlan problémát jelentenek. Nem tudom mi lesz velem,szeretném végre én is hasznosnak érezni magam végre. Pánik van!
2016. aug. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Mindkettőtöknek: nem az egész életetekre kell hivatást találni, ez is egyfajta végletes gondolkodás, hogy csaka tökéletes....csak amiben kiteljesíthetem magam... olyat kell találni, amiben jelenleg jól érzitek magatokat, el kell kezdeni, mindent bele kell adni, aztán majd kialakul.
2016. aug. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. teljesen így vagyok vele! a diploma óta nem akarok a szakmámban dolgozni. ahogy meglett azóta. - jó hülye dolog... és a többiben dettó.

2. nem akarlak megbántani, de a szavaid alapján, te nem vagy borderline. vagy legalább is nem az a kezelt, gyógyszerezett borderline - mert ilyet még sosem hallottam borderline-tól.

2016. aug. 26. 14:25
 4/10 anonim válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy van két papírom, ami már elavult. Mindkét szakmával kerestem egy kis pénzt, akkor amikor még jobb állapotban voltam. Egyik szakmámban teljesen veterán lettem, a másik talán frissíthető lenne majd valamikor, de nem vagyok biztos benne, hogy engem ez valóban motivál. Hiszen nagyon nehezen szereztem meg, gyenge eredménnyel és mindig lesznek nálam tehetségesebbek. Úgy érzem nem az én hivatásom. Valami újat szeretnék tanulni, de ehhez idő, pénz és egészség kellene. Ha 5-10 éven belül regenerálódom és még néhány év alatt megtanulok valamit. Leszek 55 éves, hogy elkezdjek aktívan dolgozni. Ezt 20-25 éves kórban szokták megtenni. Nem biztos, de felmerült, hogy diszlexiás vagyok.
2016. aug. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szerintem az 1. is borderline...tipikusan ezek vannak nálam is. Belelkesülök, de hihetetlenül, de azzal a lendülettel fel is adok mindent, elég a legkisebb akadály is. Nem tudom, hogy mi érdekel, merre menjek, azt se tudom, hogy milyen jellem, milyen típus vagyok. Magammal is úgy vagyok mint az emberekkel, hogy hol idealizálom magam és tök jónak gondolom magamat, máskor a végletekig leértékelem saját magamat.

Én még egy diplomát se bírtam összehozni, mindent feladtam. Én is mindig lesem a képzéseket, és keresem hogy mi legyek. Azért ez egy bizonyos kor fölött aggasztó még saját magamnak is. Sehová sem tudok beilleszkedni, nem tudok alkalmazkodni. És idősebb (40-50-es) borderektől ugyanezt hallom és nagyon meg vagyok ijedve, hogy én se leszek jobban soha.

2016. okt. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, te mitől vagy ennyire nyugodt? Én is ebben a helyzetben vagyok - borderes szociálisangyenge rosszkommunikációs de kimagaslókognitívképességű - de nekem rohamaim vannak a kilátástalanság miatt. Annyira nem megy semmi, meg nem találom a helyem és elutasítanak, hogy nekem se diplomám se tapasztalatom se normális végzettségem (érettségi és nyelvvizsga megvan) nincs, egyetemre nem vesznek fel, fogalmam sincs melyik szakra vagyok alkalmas, nem tudok a felvin kiigazodni, senki nem hajlandó segíteni nekem, hogy mentorom legyen az életben meg ilyenek. Ha lenne jövedelmem, megfizetném meg ilyenek, de pont azért nincs jövedelmem mert ilyen vagyok.


Teljesen üres az életem, se jogosítvány se diploma se gyerek és hamarosan 30 leszek. Semmi értéket nem tudok felmutatni, nem tudok férfiként tekinteni magamra

2016. okt. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért vagyok ilyen nyugodt, mert 40 felett vagyok. apatikus lettem a sok pofontól. - immunis... persze néha nagyon is kitörök, igazi borderlineosan.
2016. nov. 1. 14:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Szóval akkor hazudtak nekem hogy ezt ki lehet nőni...ajaj meg csak 26 vagyok.... Na ennyit erről
2020. dec. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok border mégis elvesztettem a motivációm az iránt qmi eddig eltetett. Most nem tudom ravenni magam, kinlodok. Olyan mintha meghalt volna belőlem egy darab. Évek óta nem érzek lelkesedést iránta. Meg úgy semmi hosszútávú iránt, max egy túra, utazás gondolata tud lelkesítő amikor kiszakqdhqtok a környezetemből. De az meg nem munka. Szinte megvaltoztam nem érdekel semmi igazán nem tudom mit kezdjek qz életemmel. Pedig most tartok az utolsó hajrában és bele kellene qdjak apait qnyait. Így csak még fogom magam szégyeníteni. Ha valaki talált megoldást az ilyen válságokra, szívesen meghallgatnsm mert így el fogom cseszni teljesen.
2021. jún. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és rettegek a gondolattól hogy elhelyezkedjek abban amit eddig tanultam, nem azért mert nem tartom jó szakmának csak rettegek hogy elbaszom és következményei lesznek. De azt is cikinek érzem hogy elpqzqroltam ennyi évet meg pénzt rá aztán kibasszam a diplomát.
2021. jún. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!