Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen beteges dolog?

Ez milyen beteges dolog?

Figyelt kérdés

Utálom ha néznek evés közben. Mindig egyedül szeretek enni. Nem tudom miért, nem tudom mióta, de iszonyatosan zavar. Menzán kikészülök ha nem találok magamnak embermentes helyet. A családdal sem tudok együtt végigenni egy vasárnapi ebédet sem, mert ideges leszek. Hallom a hangos nyeléseket, amit szintén utálok. Sokszor félbehagytam már emiatt étkezést. Nemrég apám előttem ült az asztalnál miközben én ettem. Nem bírtam ki, felálltam és bementem a szobámba. :( Aztán lehülyézett, és leszidta a fejemet.

Sokan evés közben szoktak beszélgetni. Én nem. Nem hiszitek el, de tényleg zavar nagyon.

Így nem lehet élni!!

Milyen beteges dolog ez? Mi a bajom?


2010. ápr. 21. 06:44
 1/9 anonim ***** válasza:
hát ez mindenképpen elggé kórosnak hangzik. nem tudom, konkrétan mi lehet, de el kéne menned szakemberhez, és vele megbeszélni, mielőtt komolyan elfajul.
2010. ápr. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez egy tipikus szociális fóbia, pszichológus segítségével le lehet küzdeni teljesen.
2010. ápr. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem is ilyesmi érzésem. de azért a diagnózist hagyjuk arra, aki ehhez ért.
2010. ápr. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én is ilyen vagyok.

nálam diagnosztizálták is a szociális fóbiát (ami sajnos az én esetemben nem merül ki ennyiben..)

2010. ápr. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én nekem is van ilyen de én pl. család jelenlétében tudok enni.viszont ha elmegyek pl. egy pizzázóba vagy valami ilyesmi,akkor már nem szívesen eszek,sőt inkább nem is,hanem vagy rendelek,vagy elvitelre kérem és elhozom.és nálam is diagnosztizáltak szociálfóbiát.
2010. ápr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én idegenek (ne családtag előtt) vagyok ezzel így. Nem a hely számít nálam, hanem, hogy KI van körülöttem. Pl. hiába itthon vagyok, ha vendégek vannak, akkor nem nagyon szeretek / bírok enni. :(
2010. ápr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szociális fóbia?:S

Na erre nem is gondoltam....

Azt hittem csak én vagyok így ezzel..De fura.

Köszi azért a válaszokat!

2010. ápr. 21. 15:51
 8/9 A kérdező kommentje:
biztosak vagytok benne, hogy a pszihológus segít ezen?
2010. ápr. 21. 15:53
 9/9 anonim ***** válasza:
igen,csak legyél türelmes. :) jobbulást.
2010. ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!