Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyerekeknél kamaszoknál a...

A gyerekeknél kamaszoknál a félénkség lehet szociális fóbia, kényszerbetegség, és depresszió?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves gyerekem akinél ezek a tünetek jelentkeznek.Múlt héten meg is kért, hogy menjünk el pszichológushoz.

Szerintetek mit tegyek? Sok alkalmat vesz igénybe a kombinált terápia? Gondolok én itt gyógyszeres és pszichó terápiára.Költséges lessz?

Meg bír gyógyulni a fiam? Jobb lenne majd jövö nyárin neki kezdeni?

Aggódok érte mert mindjárt itt az új suli. Félek hogy valami baj történik vele! Kérlek segítsetek!


2016. aug. 30. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megvan rá az esély. Ha ő maga kérte a pszichomókust, ne halogassátok. Lehet, hogy drága, de ha kinyírja magát, a temetés még drágább lesz.
2016. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

bocsi ha megharagszol, de szerintem egy 15 eves gyermeknel az ilyen tunetek nagyreszt a nevelesi vagy csaladi problemak miatt keletkeznek.Elobbszor logikusan elkene gondolkozzal hogy helyes nevelest adsz/adtal neki ?


En 23 eves vagyok, de mikor 15 eves voltam, vagy meg fiatalabb nagyon depreszios voltam, irtoztam a szuleimtol(anyamtol) nem volt szabad meg nyitottan beszeljek se otthon, nem volt szabad kimenjek a varosban, egesz nap kellet tanuljak, volt mikor almos voltam, de ejszaka 12-1-ig tanultam, csupan foloslegesen.

2016. aug. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem ez nállunk nem áll fenn! Ma beszélgettünk és elmondta a kényszergondolatait és megértem.Az hogy ez miért alakult ki abban lehet volt része a nevelésben, de mi csak a javát akartuk, egyéb kérdésekbe meg dönthetett. Szigorúan neveltük járt zenére amit utált ezenkívül ha kapott egy olyan jegyet ami nem ötös akkor meg lett vonva a szg. Ezt leszámítva nem volt felhötlen a viszony,sokszor azt mondta ,hogy máshol nincs ilyen nevelés de jál istennek jelenleg jó gyerek a kamaszkori viselkedését leszámítva! Válaszokat köszi!
2016. aug. 30. 23:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt.. látszólag semmi durva, csak szimplán "szigorú" család.. egy kis beleszólás ebbe-abba.. különórák, szabályok tömkelege, ha 4-es valami az már rossz, szigorú nagyszűlőkkel, akik tiltanak mindent amit egy gyerek szeret... persze külső szemmel mindent megkaptam (játékok, kaja, szeretet) stb

Én is kényszerbeteg lettem.


Valszeg amit a filmekben látsz, h verik a gyereket és pszichopata lesz azt gondolod durva nevelésnek. Hát igen.. az ilyenekből lesznek a tömeggyilkosok.. a többi szigorúan nevelt gyerekből meg csak egy életre lelkibeteg lesz...


Sokan azt hiszik ha szeretik a gyereket akkor nevelhetik szigorúan mert majd érezni fogja.. hát ez lehet h így van de tudatalatt biztos nem..


Én voltam pszichológusnál olyan sokat nem segített de remélem a te srácodnak rendbehozza a dolgait!

Elvileg ki lehet gyógyulni belőle! Mnél hamarabb elkezdeni gondolom.


25/F

2016. okt. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az új suliban még rosszabb lesz majd a helyzet, mivel ott már többet kell tanulni, még nagyobb lesz a gyerekben a megfelelési kényszer. Egy újabb "shity mom", aki akkor kezd el aggódni a gyerekért, ha már baj van... Aggódtál volna akkor, amikor folyamatos megfelelési kényszer alatt tartottad (a 4-esért már büntetés jár) és rákényszerítetted az akaratodat (zene). Lehet,hogy egy kis érzelmi zsarolással beleültetted a fiúba a lelkiismeret furdalást is (anya, apa szomorú lesz, ha a dolgozat nem lesz ötös, stb.. ), így még ettől is frusztrált, hogy nem akar nektek csalódást okozni. Közben meg Ti okoztok neki folyamatos csalódást. Bocs, ha kemény voltam, de a fiadnak nem szociális, hanem "szülő"fóbiája van.


De hogy a kérdésre is válaszoljak:


"Sok alkalmat vesz igénybe a kombinált terápia? Gondolok én itt gyógyszeres és pszichó terápiára."-Sokat... Évekbe is telhet, mire jól lesz. Persze, csak ha a körülmények megváltoznak. Remélem, a gyógyszerig nem fajul a dolog...


"Költséges lesz?"-Mivel még fiatalkorú, így nem.

"Meg bír gyógyulni a fiam?"-Attól függ, te lejjebb tudsz-e adni az elvárásokból.

"Érdemes lenne majd jövö nyárin neki kezdeni?"-Még ezek után is csak halogatnád?...

2016. okt. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!