Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tobb mint 3 hete szedek napi...

Oxidacio kérdése:

Tobb mint 3 hete szedek napi 50 mg anafranilt depressziora. Eddig nem ereztem a hatasat. Halas lennek ha valaki (k) megosztana velem tapasztalatait. Mennyire jo ez a gyogyszer? Varhatok e javulast 3 het elteltevel?

Figyelt kérdés
2016. szept. 1. 08:50
 1/2 homo ludensz ***** válasza:
Úgy emlékszem ezt még én nem szedtem de sokfélét szedtem az évek során, antidepresszánsokra gondolok. Egy biztos kell némelyeknél min. 6 hét míg hatni kezd. Jó tudni hogy ezek nem fájdalomcsillapítók vagy hasonlók. A depresszió általában az agy neuronjainak a helytelen működésétől jön létre. Nem mennek át bizonyos ingerek s így olyan amitől "normális" esetben vidám vagy legalábbis elégedett lennél magaddal ez nem következik be.Az antidepresszánsok egy fajtája olyat tesz hogy ezeket felduzzasztja és átcsapásra készteti az ingereket. Ehhez idő kell de utána ha szeded a gyógyszert ez automatikussá válik.Létrejön egy élhető létforma. Tudsz dolgozni,tanulni vagy amit régen is csináltál. Nálam is így volt bár a tévhitet hagyjuk hogy valódi depresszióból ki lehet gyógyulni.Normálisan lehet vele élni erre én vagyok a bizonyíték. Ha van kedved írhatsz nyugodtan privátban.
2016. szept. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ötféle depresszióból csak kettőnél indokolt az antidepresszáns.

Neked milyen van?

-depi (nem betegség)

-depresszió (minor)

-depresszió maior *

-gyermekágyi depresszió (az újszülött miatt nem gyógyszerezhető)

-bipoláris depresszió *

-gyer

2016. szept. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!