Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós alkoholista...

Depressziós alkoholista vagyok. Hogy másszak ki belőle?

Figyelt kérdés
Előrebocsájtom,nem önsajnálatból vagyok itt! Középkorú ffi vagyok,és napi szinten iszok annyi alkoholt, ami elbódít,de nem üt ki teljesn.Bár ritkán olyan is előfordul.Nem akarok öngyilkos lenni meg ilyesmi,mert tudom,hogy helyem van a világban,.csak most nem találom.Az élettársam a napokban hagyott el-úgy néz ki most már végleg.Attól tartok,ha nem változtatok,még mélyebbre süllyedek.Barátaim nincsenek,és orvoshoz se akarok menni.Próbálom egyedül megoldani,de úgy érzem pokoli nehéz.Olyan mintha viharban akarnék fólia sétrat húzni. Ha valaki tudna segíteni,hogy a legkönnyebb ezen túllépni megköszönném.
2016. szept. 2. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

sajnos nincsen recept, hogy egy nehezebb élethelyzetben hogyan kell felvenni a harcot

nekem az válik be ha megerőszakolom magam és belekezdek valamibe ami leköt és teljes erőből csinálom, és rákényszerítem magam hogy emberek (lehetőleg barátok) közé menjek

sokaknak meg az válik be ha fullra lefárasztják a testüket így semmi másra nem jut erejük

tudom hogy nem segítség amit írtam, csak jó lenne ha kijönnél ebből :)

37/N

2016. szept. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Több embert is ismerek aki a városi mókuskerék pörgető életmódban és a rossz levegőn depressziós és alkoholista volt és öngyilkossági gondolatai is voltak. Aztán tanyára vagy kihalt faluba költöztek és nem dolgoztak sehol hanem önellátóak lettek, valamint a jó levegőn éltek. És soha többé nem kívánták megfogni a poharat és a depressziójuk is örökre elmúlt. Némelyik a jó levegőnek tulajdonítja. Az is számít de valószínű a rabszolga életmód elhagyása is. Illetve az is hogy az utóbbi életmódjukban tudtak "teremteni", úgy élni ahogy szeretnének. Míg a városi betonkalitkában a rezsi kifizetésére előteremtett pénz az nem "teremtés", az nem alkotás. Röviden fogalmazva nem vagyunk állatok akiket bekötnek a jászol elé egy szűk istállóba és elől beöntik az abrakot, alul meg lefejik a tejet. És ha sokáig ebből áll az élet akkor a test meg akarja ölni magát, vagy gyorsan vagy lassan alkohollal és cigivel.
2016. szept. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó nehéz helyzetben vagy, én hasonlóban. Nem tudom mit lehet ilyenkor tenni. Én elkezdtem újra sportolni, az segít. De egyet mondok benzodiazepint soha, egy szemet se!!!
2016. szept. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A gyógyszerben nem hiszek.Egy faluban élek ahol a levegő jó, a "családi" légkör viszont nem.Bár ez most úgyis változni fog.1-es! Te is szoktál inni?Köszönöm a válaszokat mindenkinek.már ettől is jobban érzem magam,hogy vannak még emberek, akik ismeretlenül is próbálnak segíteni.Ez elgondolkodtató.
2016. szept. 2. 09:49
 5/12 homo ludensz ***** válasza:

Már vagy 30 éve nem iszom,de előtte nagyon belemerültem. Albérlet,kisgyerek,kilátástalanság hogy mikor lesz saját otthonunk. Ezt úgy oldottam fel hogy meló előtt egy két feles majd a meló és utána hazafelé kötelező kocsmaszemle.

Nekem szerencsém volt mert nem hagytak el és közbe jött egy betegségem amire 2 doboz Tetránt írtak fel. Arra nem ihattam. Egyszer, kétszer visszaestem, motoroztam elkaptak piásan a rendőrök. Mivel nagyon szerettem motorozni azzal jártam melóba oda-vissza de még akkor is volt hogy leteszem mára a motort és.... azután ez is elmaradt. Nem hiányzott. Nem lettem sem több sem kevesebb csak egy ember aki szódavizet iszik és annyi.

2016. szept. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Gratula a kitartásodért 5-ös!
2016. szept. 2. 10:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Külön kell költözni a szülőktől, nagyszülőktől ha netán egy házban laksz velük. Az sem nagyon számít hogy milyen körülmények közé függetlenedik az ember. Én falu széli szomszédmentes házban nőttem fel, ráadásul rezsimentes és önellátó ház volt, csupa természettel. De még egy városi egyszobás panel is megváltás volt amikor külön költöztem és saját életem lehetett. Persze azóta a rezsi kötöttségeitől is szabadulni fogok és például a ma már üres szülői házba költözök vissza vagy pedig tanyára ahol túlzásba vihetem a szabaság érzését.

Van egy ismerősöm városon aki az anyjával lakik egy panelban. Hát iszik is rendesen. Illetve volt mégegy ugyanabban a sorsban, aki Londonba költözött és azóta antialkoholista lett pedig lenne miből innia. De falun is ismertem olyat aki az anyjával lakott és ivott keményen. Aztán mikor elhunyt az anyja és egyedül maradt a házban, tehát semmi más nem változott, többé egy gyűszűnyi alkoholt sem ivott.

2016. szept. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"nem vagyunk állatok akiket bekötnek a jászol elé egy szűk istállóba és elől beöntik az abrakot, alul meg lefejik a tejet."


Gondolod ettől alkoholista az alkoholista?

2016. szept. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
# 8: Például a társasházunkban néhány alkoholista elmondása szerint ezért alkoholista. Úgy érzik hogy nem ők rendelkeznek saját életükkel hanem a munkahely meg a szolgáltató cégek. De ahogy a 7. válaszban is olvasható, egy másik alkoholistává változtató ok a külön nem költözés.
2016. szept. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most fogok hazaköltözni a szakítás miatt,de ha meg kellene indokolnom miért iszok/ittam?/,azt mondanám:rossz párkapcsolat,stressz.De!Tudom jól,hogy ezek csak kifogások,és hogy az alkohol olyan mint egy rossz szerető:elcsábít,kihasznál,kisajátít és magadra hagy.Pont mint a volt párom.Viszont én nem akarom ilyen kiszolgáltatottan leélni az életem,épp ezért akarok válzoztatni,csak még nem tiszta ,hogyan kezdjek hozzá.Nem érzek semmihez erőt.Meg van egy olyan félelmem,hogyha pl. sporttal helyettesítem a piálást és egyszer abbahgyom nem fogok-e visszaesni.Igaz ha nem indulok el az úton,akkor nem is tudok végig menni rajta.Bár még korainak tartom,lehet elkezdek társkerizni.Hátha az is húz rajtam valamennyit ebből a lelki gödörből.Köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat,azt hogy nem oltogatott,meg eleve azt,hogy szántatok rám időt.
2016. szept. 2. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!