Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiára kinek...

Szociális fóbiára kinek melyik GYÓGYSZER (ek) segített legjobban?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 21. 19:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
pszichiáter
2010. máj. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
3%
Szuverén kezdő gyógyszere a moclobenid (Aurorix). Természetesen ezzel nem lehet kiváltani a pszichoterápiát. Arra is felhívnám a figyelmedet, hogy a moclobenidnek számos komoly kölcsönhatása van, tehát szoros orvosi felügyelet szükséges a szedéséhez. Egyébként számos színész, tévébemondó, stb. is szedi.
2010. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
konkrétan a gyógyszer nevére vagyok kíváncsi valamint különböző csoport terápoák meg akármi ami segített!!!
2010. máj. 5. 23:46
 14/23 anonim ***** válasza:

Van pánikbetegség, pánik roham, fóbia.

Ez három különböző betegség, mindhárom más kezelést kíván. Mellesleg a pánik roham, és a fóbiák gyógyszerrel nem kezelhetők eredményesen. Sajnos ezeket a gyógyszer forgalom növelése érdekében sokszor egy kalap alá veszik a "szakemberek".

A szociális fóbia az integratív pszichoterápiában is kissé hosszadalmasabban, de eredményesen gyógyítható.

2010. máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
49%

Nekem a Velaxin vált be (azért az túlzás) de előtte nagyok sok félét kipróbáltam és elegem lett. Ezek a gyógyszerek kegyetlen mellékhatásokat csinálnak, nem érnek annyit, hogy mégtöbb kárt okozzanak bennünk. Rossz rágondolni minden egyes bogyóra amit naponta 2x lenyelek. És már milyen rég óta... Még nem merem abbahagyni pedig azt kéne.


L/20

2010. jún. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
25%
Rexetin, Frontin
2010. jún. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Dórea válasza:
36%
Kb 10 fele gyógyszer kiprobalasa utan kijelenthetem h nekem csak es kizarolag az aurorix vált be. Emellett néha xanax.
2013. okt. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
72%
nekem is ez a betegségem..:(
2014. ápr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

A szorongásoldók működnek (bár elvben max fél évig lehet felírni), csak megfelelő dózisban kell szedni.


Általában napi 1,5 mg Xanaxot-Frontint, 2 mg hosszú hatóidejű Xanax/Helex SR-t vagy Rivotrilt írnak fel. Seduxent már nem annyira használnak. Viszont elérhető nálunk is újra a Rilex (Amerikában mindig is nagyon népszerű volt). Ezek mind benzodiazepin származékok.


Ez a mennyiség bolhafingot sem ér súlyos szorongásnál szociális fóbiában. Amikor az ember meg se tud szólalni.


Nálam ez az állapot 6 éves korom körül kezdődött, és fokozatosan romlott 30 éven át.


6 mg már lehet hatásos.

Nálam igazán 10-12 mg kezdett jobban hatni.

És 16-20 mg/nap, a mostani dózisom, ami teljesen ellazít.

(80 kg-os férfi vagyok)

Néha kicsit erősen, mert felszínre hozza az elfojtott feszültségeket, aztán pl. ha egy autós "elfelejt" megállni egy zebránál vagy rám dudálva esetleg mutogatva fékez le, elmondom üvöltve mindennek. Mivel abszolút elsőbbségem van a KRESZ évekkel ezelőtti módosítása miatt.

2014. júl. 4. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja és én 20 szer környékén járok most.

Egyik rosszabb volt, mint a másik.

Sok nem javított az állapotom, viszont pokoli mellékhatásokat váltott ki.


Speciel a többek által említett Aurorix tényleg javallott szociális fóbiára, de nálam még maximális dózis mellett sem volt semmilyen hatása, igaz annak legalább mellékhatása sem volt.


Természetesen pszichoterápián is voltam.

2014. júl. 4. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!