Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiára kinek...

Szociális fóbiára kinek melyik GYÓGYSZER (ek) segített legjobban?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 21. 19:19
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

Igen, ez a megoldás megadózisú Xanax/Helex SR +

pszichoterápia.

A Tündérhegyen 3 hónap, aztán a Thalassa házban 1-2 év (az a baj, hogy ott maximum 6 mg nyugtatót adnak, és ha súlyos a szociális fóbiád -főleg csoportterápiákon- nem biztos, hogy meg tudsz szólalni mellette).

2014. júl. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Általában nem írnak fel 10-20 mg nyugtatót -hanem antidepresszánsokkal akarják kombinálni, ami sz@rt sem ér (ezt 11,5 év után, 5 különböző szedése alapján mondhatom).


A Nap-körben keresd Machó Adriennt (szerda délelőttönként szokott benn lenni), ő 20 mg-ot is simán felír mondjuk Xanax/Helex SR-ből, mond azt, hogy más gyógyszerek nem váltak be, sok volt a mellékhatás...


Sőt a Rilexből 7,5 mg a maximális kórházi dózis, az otthoni pedig 3-4 mg, én meg 10-et kértem (utána olvastam, hogy "kicsit" túlszaladtam). Az más kérdés, hogy szinte semmit sem ért, és nagyon könnyű hozzászokni (Xanaxhoz viszonyítva talán 60%-os hatású, a táblázatok 0,5-1 közti arányszámot adnak meg).


Arra kell figyelni, hogy eléggé szétszórt, néha elfelejti lepecsételni a vényt, és kézzel tölti ki, ami nem túl olvasható, ez meg a patikusoknak nem annyira tetszik (ahány patikus, annyiféleképpen reagálják le).

Nagy mennyiségnél két pecsétet is kérjél rá.

És, hogy latinul teljesen írja ki a mennyiséget.

Pl. 10 doboz: (Decem) X.

3 hónapra 2500 Ft-ért írja fel (az első alkalom elméletileg 5000 Ft, de én nem fizettem), de csak az alapítványon keresztül, maszekban 7000 Ft-ért.

2014. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Aurorix VAGY Mocrim! Lényegében mind2ő ugyanolyan mert hatóanyaguk a moklobemid és mellé a Rivotril. Generalizált szorongásos szocfobiára szerintem ezek.
2016. márc. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!