Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegségem lehet?...

Milyen betegségem lehet? Pszichológus tud segíteni, ha tud milyen hamar? Szeretnék normális lenni!

Figyelt kérdés

Szóval kiskoromban imádtam szerepelni,egy nagyon jó osztályközösségünk volt egészen 8.-ig.

9.-be új közegbe kerültem és nem vagyok egy könnyen oldódó,barátkozós típus.A megszokott társaságomban érzem jól maga,nem feszélyezve,a társaság középpontja akár,de ha egy idegen környezetbe kerülök,már visszavonulót fújok és előjön a csendes énem. De nem kell,hogy ez egy teljesen idegen környezet legyen,elég ha van 1 erős személyiség közötte,a "gyengébekkel" jól kijövök.

Szóval 9.-be lett 3 barátnőm,és már első nap tudtam kik azok,akik nem kedvelnek. Volt,hogy nem mentem ki felelni,mert nem akartam beégni,nem akartam kiállni az osztály elé,mindent kerültem.

A suli végére viszont összeállt már a kis lánycsapatunk.

Ez gimi után sem változott,a következő 2 sulimban is 1-1 barátnőm lett, valamiért nem tudok nyitni mások felé.

Randira régen nem mertem elmenni a barátnőim nélkül,mert kellett egy "támasz" mellém,ha valami hülyeséget mondok,csinálok.

Állandón zavarba vagyok,valamikor reagálni se tudok hirtelen helyzetre.

A hosszú,folyamatos beszélgetés se megy idegenekkel, inkább hallgatni szeretem őket,csak nekem ne kelljen megszólalni.

A munkahelyemen is ugyanez a helyzet,van 1-2 ember,akivel kijövök,de nem vagyok se beszédes,se barátkozós. Nem azért,mert nem szeretnék,hanem mert nem megy,plusz érzem azokon akik nem bírnak és nem érzem úgy,hogy oda kéne mennem nyalizni.


Szeretnék megváltozni,hogy könnyen tudjak kapcsolatokat kialakítani, lazán beszélgetni idegenekkel úgy,hogy nem érzem magam feszélyezve...

Ehhez gyakorlatok / önsegítő könyvek léteznek vagy mindenképp pszichológus? Mennyi idő egy ilyen dologból " kilábalni "?


2016. szept. 6. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem betegség ez, hanem személyiségtípus. Több önbizalommal sokkal inkább képes vagy nyitni mások felé, illetve jobban kezeled az "erős személyiségeket" is, kevésbé hagyod magadat elnyomni.

Önsegítő könyvekkel is sokat el lehet érni e téren, szerintem nem kell neked feltétlenül pszichológus.

2016. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És mivel tudnám az önbizalmamat növelni? A gimitől kezdve elnyomtak,lenéztek,kiröhögtek,ha hibáztam,itthonról se kaptam megerősítést...

2016. szept. 6. 11:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Alapvetően nincs semmi bajod, csak ilyen alkat vagy, most... Viszont ha ez neked már így nem jó, akkor ne úgy akarj változni, hogy magányosan könyveket olvasgatsz, hanem keressél inkább társaságot. Találsz bőven olyat ami nem a sok dumáról, hanem inkább a mozgásról szól. Pl. mehetsz le úgy zumba v. spinning ezdésekre, hogy az elején még nem sokat dumálsz a többiekkel, később már jobban. Zumbások közül sokan járnak latin táncokra, folytasd ezzel, és mindjárt szép lesz az életed. :)
2016. szept. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!