Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A súlyos, visszatérő depresszi...

A súlyos, visszatérő depresszióból van végleges gyógyulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Szeretném a segítségeteket kérni. Elsősorban azok válaszát, hozzászólását várom, akik hasonló cipőben járnak/jártak mint én és valódi, tartós sikert értek el abban a harcban, amit én is vívok, ides tova 4 éve.

Röviden bemutatom magam és a "problémát":

35 éves férfi vagyok, kb. 4 éve kezdődött a betegségem. Rengeteg orvosnál jártam, kórházban is feküdtem, több antidepresszánst is kipróbáltam. A diagnózisom: súlyos szorongásos depresszió (a tüneteket nem részletezem, aki érintett, az úgyis pontosan ismeri ezeket). Rendszerint ősszel kezdődik, szinte egyik napról a másikra, és antidepresszáns hatására (vagy csak úgy magától) lassan (hónapok alatt) enyhül az állapot. Tavaszra általában a helyzet normalizálódik, az életem élhetővé válik (tudok enni, aludni...ez már valami). Ősszel azonban újra kezdődik...idén is ez történt (ráadásul a gyúgyszer szedését, amit tavaly ősszel kezdtem el, nem hagytam abba, tehát folyamatosan szedem...jelenleg Brintellixet).

Tehát újra itt van a "pokol"...és ebből már nagyon elegem van ! Biztosan ti is ismeritek azt a szörnyű, kilátástalan érzést, amikor szinte "deja vou-tök" van, mert tavaly, tavaly előtt, stb. ugyanez volt...

A betegséggel kapcsolatban szinte mindent tudok, ismerem az összes gyógyszert (sokat ki is próbáltam), sok orvosnál jártam, a pszichoterápiát is megpróbáltam (őszintén szólva annak sok értelmét nem láttam). Ismerem tehát a depresszióval és annak kezelésével/gyúgyításával kapcsolatos "sztenderd" mondatokat...

Éppen ezért most, ezen a fórumon olyanok véleményét, segítségét várom, akik ezeknél a "sztenderd" szavaknál többet tudnak mondani, akik saját tapasztalataikat és talán sikerük titkát tudnák esetleg velem megosztani. Egyszóval a velem azonos, vagy nagyon hasonló cipőben járó emberek pozitív példáját keresem most...hátha a pozitív példa reményt adó ereje is segíthet valamennyit, vagy akár sokat.


Köszönöm, hogy elolvastátok az írásom és bízom abban, hogy lesz olyan, aki - mint "ex-sorstárs" - segíteni tud.



2016. szept. 13. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nincs végleges gyógyulás. Jobb és rosszabb időszakok vannak. Te viszont direkt rásegítesz, ha csak a tüneteket nyomod el bogyókkal, de sem pszichoterápiával, sem táplálkozással, sem mozgással nem enyhítesz a valódi problémán. Plusz ne feledd, az összes "gyógy"szer áthalad a májadon, a veséden... egy beteg test kell még a mentális bajok mellé?
2016. szept. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ahogy a kérdésben is írtam, ismerem az egész problémakörrel kapcsolatos sztenderd álláspontokat, ezért a szélsőséges vékleményeket (pl. abszolút gyógyszerelleneség, soha nem gyógyulhatsz meg, stb.) szerettem volna elkerülni...

De azért köszönöm a reakciót !

2016. szept. 13. 13:42
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Meg lehet gyógyulni. Én GAD-ból, és középsúlyos depiből gyógyultam meg. Az hogy szedted a gyógyszert tovább és mégis előjött a betegség, ez bizonyítja nálad sem hatásos az antidepresszáns. Öt éve gyógyult vagyok, de nem az antidepresszánsokkal gyógyultam meg, sőt azoktól még rosszabbul voltam.
2016. szept. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem segített a gyógyszer minden epizódnál, de mindig visszajött...ez a probléma.

Nekem nincs GAD-om, a depresszióm pedig súlyos (nem középsúlyos), tehát a gyógyszer mellőzhetetlen (ettől függetlenül persze én sem örülök neki, hogy ilyesmit kell szednem).

Egyébként akkor Te mitől gyógyultál meg ?

Köszönöm a választ

2016. szept. 13. 14:25
 5/12 anonim ***** válasza:

Sajnos én még nem vagyok az exed :):)

És más dolgok, pl. hormonjaid rendben vannak? Nekem nem, most abban reménykedek, hogy ha azt valamilyen módon tudnák kezelni, akkor a dep is elmúlna és nem jönne vissza...

És most nemrég kezdtem el pszichológushoz járni, csodát nem tud tenni, de valamennyi haszna van, nekem korábbi tapasztalataim is ezt mutatják. Valami biztos el van cs...ve a gondolkodásmódommal, ha folyton depressziós vagyok, szóval visszatérően...

Én most egész jól vagyok, járok sportolni is, na azzal meg én vagyok úgy, hogy nekem nem oszt, nem szoroz (se hangulati, se mentális, se fizikai közérzet szempontjából...)

2016. szept. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kószi a választ !

Azt megkèrdezhetem, hogy gyógyszert is szedsz ? Milyen idős vagy és mióta vagy sorstárs ? Mi a konkrét betegséged ? A sport egyáltalán nem javított ? Tapasztaltál esetleg az évek során, a rekurrens időszakokban esetleg legalább pozitív tendenciát (pl. az újabb "hullámban" tompult az intenzitás...ilyesmi)

Gondolom privát üzenetben szívesebben írsz...elég szenzitív a téma...:)

Köszi,

Ferenc

2016. szept. 15. 11:36
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is súlyos depresszióval küzdök lassan 1 éve, előtte is depis voltam de nem ennyire brutálisan. Rajtam is hónapokig kísérleteztek gyógyszerekkel, hosszútávon nem használt és sok negatív mellékhatása miatt nem is szedem.

Olvasgattam sokat a témában és egy BBC-s dokumentumfilmben bemutatták hogy MRI-s kutatások eredménye alapján bebizonyosodott hogy a depis emberek hippocampusában eltérés van, ezek az emberek rezisztensek a gyógyszeres kezelésre. Egy 30-as éveiben járó angol pasi pedig rájött hogy neki a hormonális problémája okozta a krónikus depressziót, nagyon magas volt a tesztoszteron szintje. Erre kapott gyógyszert és jobban lett.

2016. szept. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van,ha leszarod más mit mond rólad,az csodát tesz:)
2016. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia :)


Én egy év alatt helyrejöttem gyógyszerrel és sporttal.

Az utóbbit a pszichológusom ajánlotta, hogy kezdjek el valamit sportolni, az majd eltereli a figyelmem.

Később így is lett, elmentem a legközelebbi edzőterembe, ahol lakom és már majdnem 1 éve csinálom.

Közben szépen lassan elhagytam az antidepresszánst és most itt vagyok. :)

2 majdnem 3 hónap alatt sikerült leszokni a gyógyszerről, én személy szerint a Rexetin-t szedtem.

Én nem tudtam suliba járni... 2 évem ment rá sajnos.

Bátran kimerem jelenteni, hogy engem a SPORT mentett meg :)

Tudom, neked nem lehet olyan egyszerű, mert gondolom dolgozol és nehéz magad rávenni, hogy még munka után mozogj, viszont, ha engem kérdezel, egy próbát megér. :)

Keress valami szabadidős elfoglaltságot, hogy ne legyen időd rágódni a problémáidon és egy kicsit kirángasson a "szürke" hétköznapokból.

VAN KIÚT A DEPRESSZIÓBÓL !!! nyugi :)

Én sem akartam elhinni, de igen... van gyógymód.


Sok sikert !!! :)

Remélem tudtam segíteni. :)

2016. okt. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kefélni kell eleget
2016. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!