Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg akarok halni, mindent...

Meg akarok halni, mindent elrontottam de nem merek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Itt az ideje, hogy őszinte legyek magamhoz. Elb.sztam mindent. Nem látok semmi reményt, hogy normális életem legyen valaha, pedig csak 21 leszek (ha nem leszek öngyilkos 1 hónapon belül). 9 osztályom van mert a családi körülmények miatt állami gondozott lettem amiből hamar adódott a drog- és gyógyszerfüggőség, prostitúció. Előtte meg is erőszakoltak, többször, gyerekkoromban családon belül. A suliból kimaradtam, 9 osztályom van tehát semmi esélyem hogy normális munkát találjak ami mellett esetleg tanulni is tudok. 50-60 ezer alatt szobát se nagyon lehet bérelni, és képzettség nélkül keresnék kb. 90 ezret!!! Most nagymamámnál vagyok, dolgozni nem tudok mert el van törve a lábam, ők az egyetlenek akik még szóba állnak velem. Nem mintha ártottam volna valaha bárkinek is, de senki nem bírta végignézni ahogy tönkreteszem magam. 10 éves barátok hagytak el - nem hibáztatom őket. Van egy srác akinek úgy tűnt fontos vagyok de a jelek szerint ő is csak ki akar használni. Nem szedtem be semmi mérget 2 hete de most megint iszom és a pszichiáteremhez is van már időpontom mert olyan fájdalmat érzek a lelkemben amit nem tudok elviselni. Szó szerint fáj. A legjobb az lenne ha neghalnék, de egyszer volt egy borzasztó halálközeli élményem és rettegek a pokoltól. Van más megoldás? Azon kívül, hogy egyedül élem le az életemet kiütve? Nagymamámnál se maradhatok örökre és a magány is megöl... De én már nem akarom azt az életet amim már átmenten, undorodom tőle. Mit csináljak?
2016. szept. 15. 13:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

Pokoltól ne félj, nincsen, ahogy isten sem.


Esély sincs arra, hogy úgy ismerkedj össze egy normális, de nőkkel kicsit béna férfival, hogy múltad titkold előtte?


Pár hónap alatt mellette kicsit összeszednéd magad. Aztán ha komolyabban akarna venni, akkor annyit vallj be, hogy egyszer-kétszer szexeltél pénzért, pár hónapig ittál, kábszereztél. Sok csaj is kb. 10-zel osztja a bevallott partnereinek számát...

2016. szept. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg regényt írni. Ahhoz nem kell kiállnod sehova. Amúgy jól írsz, a 9 osztályodhoz képest, még egy vesszőhibád sincs. Vagy menj el dolgozni a Tescoba. Igazgatón kívül mindenféle szakképzettségűeket keresnek. Ne mond e már hogy itt kell nyámborognod, amikor semmi bajod sincsen. És mit szóljon az aki beteg is..
2016. szept. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Az írásod alapján egyáltalán nem tűnsz butának, ez egy nagyon fontos dolog. Van hol laknod ezek szerint, a nagymamádnál. Ez így egyáltalán nem tűnik egy megoldhatatlan helyzetnek, sokan másztak ki ennél sokkal durvábból is. Szépen beiratkozol egy esti gimnáziumba és ha 9 osztályod van, 2-3 év alatt simán elvégzed. Addig elmész takarítani vagy valami hasonló munkára, ami pénzt keresel, annak jó része megy a nagymamádnak az ellátásodért. Nyugodt, eseménytelen életet élsz, nem akarsz mindent egyszerre, nem nagyon mászkálsz el otthonról, hogy ne keveredj rossz társaságba, hanem egyedül a célod elérésére koncentrálsz. Ha nagymamád látja, hogy tudod ezt tartani, akkor bizonyára elvisel téged még pár évig. Én egyebet nem tudok segíteni, mint hogy ezt így felvázoltam, a lényeg az, hogy el kell hinned, hogy működhet és akkor menni fog.
2016. szept. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Amik történtek veled gyerekkorodban, nagyon súlyos dolgok, kevés ember tudná feldolgozni segítség nélkül. De figyelj! Nem a te hibád! Mások is kerülnek sajnos ilyen helyzetbe! Azok voltak bunkók, akik tönkre tettek, megerőszakoltak. De te jó vagy, jó akarsz lenni. Nem a te hibád! Nem a te bűnöd! Ne büntesd magad kábítószerrel, és öngyilkossági gondolatokkal.
2016. szept. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

#13-é a jó válasz!


"Elb.sztam mindent." - mégis mit b.tál el? Amit leírtál legalábbis, az alapján semmit. Jó sz.r leosztással indulsz neki az életnek, annyi az egész. Nem vagy egyedül!

Van, aki egész életében hegynek felfele harcol, valami geometriai képtelenség folytán mégis egyre lejjebb és lejjebb kerül, míg végül egy élet megfeszített küzdelme után 45-50 évesen megérkezik a híd alá/börtönbe/zárt osztályra/hullaházba. De 21 évesen még semmi sincs veszve.


"senki nem bírta végignézni ahogy tönkreteszem magam" - ezt ne is várd senkitől, de minek csinálnád? Ha már az a bizonyos leosztás ge....ar, akkor legalább TE ne árts MAGADNAK! Prostitúció, drog, pia, az összes ilyen önsorsrontás a kukába! Rontották eleget mások... Te viszont értelmes vagy, ahogy #13 is írta. A legtöbb "sorstársad", aki elrettentő példa lehet a környezetedben (állami gondozottból lett drogos és/vagy prosti) fel sem fogja igazán a helyzetét, az összefüggéseket, a kilátásokat és akadályokat. Te láthatóan nem csak felfogod, hanem 10-15 sorban normálisan, összeszedetten, higgadtan fel tudtad vázolni a helyzeted. Szóval lehet még ebből akármi, csak nagy-nagy kitartás kell hozzá, és keresd a segítőket, persze anélkül, hogy bárkire ráakaszkodnál. (Főleg fiúkra! Azzal csak a kihasználást vonzod be!)

Vannak olyan civil szervezetek pl, akik az ilyen helyzetben lévő fiatalok segítésével foglalkoznak elsősorban. (Néhány hónapja láttam egy dokumentumfilmet egy ilyen papról, de már nem emlékszem névre, műsorra...)

2016. szept. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kemény csajszi vagy, hidd el.

Volt 1-2 egész jó válasz már előttem, akik jelezték, hogy van megoldás a jobb életre, és ez így is van.


Én is megragadnám, hogy ha lehet, egy ideig a mamádnál lakj, ha munkát is találsz onnan, mármint abban a városban. És akkor bele is adsz egy kissit, csak nem fog elküldeni.

Másik két dolog, ami miatt írok:

egyik barátnőm ment át hasonlón, legalábbis a prostituáltas múltját elmesélte, ugyanígy, hogy drogokkal lehetett csak kibírni és hogy lelkileg mennyire tönkre tette.. Soha többet nem csinálta szerencsére, de az valami pokol lehetett. Annyira aranyos és szeretnivaló lány pedig. Ezt a megoldást eszedbe se jusson számba venni soha többé, még ha jó pénzt is hoz, lélekromboló.

- A másik, hogy egy másik barátomnak meg szintén 9 osztálya van meg, 25 éves. Most van még mindig folyamatban, munka mellett csinálgatja estin ő is.

Ahhoz képest olyan munkakörbe került, ahol érettségizettek meg szakmával rendelkeznek vannak, mert értelmes. Te is az vagy. Persze elsőre ez nehezebb, de nem lehetetlen, ha látják majd, hogy értelmes vagy még munkahelyen belül is kaphatsz jobb lehetőségeket.


Az ilyen kihasználós pasikat(férgeket) meg hagyd a francba, undorítóak. Ja és erre visszatérve, nem baj, ha elmondod a múltadat, de jól gondold meg, és csak akkor mond el, ha az illetőben tényleg a társadat látod. És csak idővel. Ne kezdj ezzel már az elején, ha komolyra fordul, és már megvan a kellő bizalom, magyarul eljön az ideje, akkor nyugodtan elmondhatod. Nem feltétlenül csinál majd ebből problémát az, aki megszeret, a barátnőm sem bírta magában tartani, bár ő a párjának jóval később mondta csak el. Nem volt belőle végül semmi neheztelés, inkább csak sajnálta, amiért át kellett ezen mennie.


Nehéz tud lenni az élet, de túl vagy már sok nehéz dolgon. Amiket még egyszer nem akarsz, azt döntsd is el, hogy többet nem is lesz olyan. Mostantól másképp alakítva az életed lehet jobb a múltadnál, ebben biztos vagyok, ez sem lesz könnyű és nem valósul meg egyből, de idővel jobb lesz. Kitartás!

2016. szept. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Hol keresel munkát amúgy, melyik városban? Elég ha annyit írsz, hogy Pest-e vagy nem. :)

2016. szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!