Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Étkezési zavarom volt, hogyan...

Étkezési zavarom volt, hogyan tudnék lelkileg is kigyógyulni belőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb. 14 éves lehettem, amikor a nagymamám egyik karácsonykor megjegyezte, milyen szépen kikerekedett az arcom. Ott hagytam abba a normális étkezést, suliba csak 2 db puffasztottrizset vittem, délután egy tál joghurtot ettem, estére még vmi keveset. Egy idő után, mikor elértem a számomra tökéletes testsúlyt, újra elkezdtem enni (kb 175 centi lehettem, lefogytam 48 kilóra).

A gondom viszont az, hogy ha az étkezés mint "rituálé" történik, vagyis hogy minden a kaja körül forog, hányingerem lesz, néha hányok is (anélkül, hogy ezt akarnám, sosem hánytattam magam), és nem tudok enni. A családommal szerencsére normálisan eszem, de akár barátokkal vagyok, akár másokkal, hányingerem lesz. Ha nem figyelnek, vagy ha az étkezés nem a figyelem középpontjában van, akkor semmi gondom nincsen.

Nagyon szeretném, ha rendesen tudnék enni, akárhol vagyok, akárkivel, mert eléggé elszomorít az egész, így 20 éves fejjel is ilyen problémával küzdeni. Imádok enni, soha nem csinálnám azt még egyszer, mint akkoriban, és szeretném, hogyha élvezném is a másokkal való étkezéseket is.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. szept. 25. 22:45
 1/1 anonim ***** válasza:
2016. szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!