Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az anorexiából...

Hogyan lehet az anorexiából lelkileg is kigyógyulni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocs az OFFért de ezt én is szeretném tudni... Mert nekem lelki okok miatt alakult ki és van még most is.

Megnyertem a depressziót és a pánikbetegséget is, meg olyan is volt hogy félautista vagyok (persze ez nem kialakult hanem velemszületett..) Szóval f@sza.

2010. okt. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát....nemtudom.Mindenesetre én nem tudtam.Eszegettem valameddig,de mindig előjött az az érzés evés után,hogy jézusom megint híztam...és szó szerint látom ahogy vastagabb lett a combom.

Aztán valahogy egy idő után már nem bírtam,és visszaestem.Szóval akinek sikerült,annak minden elismerésem.:)

2010. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2010. okt. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Bár én nem vagyok szakember, de hasonló problémával küzdöttem, így leírom a véleményemet. Szerintem az anorexia csak egy tünet, ami addig nem szűnik meg teljesen, míg a mögöttes okot meg nem szüntetik. Nekem komoly önvizsgálat, és több hónapnyi "lelkizés" segített. Az embernek őszintén szembe kell nézni önmagával, problémákkal, félelmekkel, bűntudattal. Én ezt szakember segítsége nélkül csináltam, de nagyon sokat segíthet ha van melletted valaki (aki szembesít vele, ha hazudsz magadnak). Ha gondolod írhatsz, és segítek, ahogy tudok.
2010. okt. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
fogok járni pszichológushoz. remélem az majd segít. ha gondoljátok majd leírom, hogy milyen a dokinál, meg hogy segít-e. hátha akkor nektek is tudna segíteni egy doki. holnap lesz az első alkalom. én nagyon bízok benne. és annak a válaszolónak aki írta, hogy önerőből, sok lelkizéssel javult, nos annak le a kalappal!!! ez nagyon nagy dolog. bár nekem is menne. próbáltam. nyáron kicsit jobb is lett. de ősztől megint elkezdtem egyre mélyebbre süllyedni.szóval most reménykedek a dokiban.
2010. okt. 27. 15:42
 6/7 timido ***** válasza:

járj el konditerembe! én is minden falat után szinte beképzeltem magamnak, hogy máris vastagabb lett a combom, hájasabb a hasam stb... aztán elmentem konditerembe ( már 1 hónapja járok ) és rengeteget izmosodtam, és még vékonyodtam is.

mivel én inkább bulimiára hasonló tüneteket produkálok ( bezabálok, aztán bűntudat.. stb.. ) ezt tudom kompenzálni sporttal. kezdj el te is kondiba járni, és emeld az adagjaidat, meglátod, úgy fogsz vékonyodni és formásodni, hogy eszel, amikor megkívánsz valamit.

nekem ez sokat segített abban, hogy egyrész rendszerezzem az evészeteimet, és hogy ne kínozzon bűntudat minden falat után. mert elmegyek kondiba. ha kell minden nap szánok rá 1 órát. a lelkemnek nagyonjót tesz.

próbáld ki! egy próbát megér :)

2010. okt. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oké, köszi, mindenképp kipróbálom!
2010. okt. 27. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!