Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok tenni, ha szorongás...

Mit tudok tenni, ha szorongás fog el már a szakdolgozat gondolatától is? Lehetek ettől teljesen idegbeteg?

Figyelt kérdés
Nagyjából a fele már ugyan megvan, de egyszerűen nem tudok nekiállni, mert a gondolattól is görcsbe áll a gyomrom, ha a határidőre gondolok. Egyszerűen úgy érzem, hogy nem fogom tudni megcsinálni, nem tudok aludni, nyugtatókat szedek, és a legrosszabb érzés akkor fog el, amikor belegondolok, hogy milyen csalódást okozok a konzulensemnek, aki annyit segített és foglalkozott velem, és én mégis képtelen vagyok megcsinálni.

2016. szept. 27. 13:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,vedd lazán és ne stresszelj sokat,mert belebetegetsz!Csak akkor tudsz teljesíteni,ha ellazulsz és nem gondolsz a problémákra,az előttem lévő meg hülye,ne törődj vele!
2016. szept. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Csak hogy nyugodt legyen mindenki, mindenkinek küldtem egy zöld kezet! ;)
2016. szept. 27. 17:30
 13/15 anonim ***** válasza:
Hülye lennék csak mert úgy gondolom, hogy ha a kérdezőből a stressz ilyen reakciókat vált ki jobb ha átgondolja milyen szakmát választ? Vannak területek munka terén ahol ilyesmi reakciók nagy bajt okozhatnak. Ezért lennék én hülye meg hasonló kedves jelzővel aggatott illető? Szerintem nem. A kérdező írta, hogy már csúszott is félévet. Én a helyében átgondolnám hogy az a papír ér-e ennyit. Lehet győzködni hogy lazábban és egyéb hülyeségekkel, de szerimtem ez már nem az egészséges vizsgadrukk, hanem pánikreakció. Már a tanulástól is retteg és ettől fizikai tünetei vannak. Ha pedig maradni szeretne ennél a tervnél segítségre lesz szüksége. Eszemben sincs nyugtatókat javadolni, de a helyében én magnéziummal, különböző teákkal próbálkoznék. Illetve beszélnék ezekről a dolgokról valakinek. Akár szülő akár egy pszichológus. Néhe az is oldja a félelmet hogy kimondom hogy félek. Na és ettől sem érzem magam hülyének.
2016. szept. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Összeszedem magam és megírom rendesen, nem hozok szégyent senkire. :) Elmegyek a könyvtárba tanulni, az sokat segít. Köszi a biztatást!
2016. szept. 28. 09:56
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet tudni azt, hogy milyen szakon és milyen témában írod a dolgozatot? Válaszolhatsz privátban is, engem érdekel.


Én is mostanában írom...

2016. szept. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!