Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Holnap megyek először pszichiá...

Holnap megyek először pszichiáterhez. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Soha nem jártam még ilyen helyen, sok évnyi probléma alatt omlottam össze, régen vagdostam is magam, tehát hajlamos vagyok önkínzásra, gyakran gondolok öngyilkosságra is mostanában. SZTK-s doki. Le fogja szarni a gondjaim, és csak felír egy gyógyszert, vagy fog is foglalkozni velem? Érdemes felkeresni egy pszichológust is mellé? Kulturált véleményeket, ötleteket, tippeket, válaszokat szeretnék. Köszi
2016. szept. 27. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ahogy így leírtad, és ha ezeket holnap mind felsorolod neki, számíthatsz egy kórházi beutalóra.
2016. szept. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ő maga nem igazán fog semmit csinálni? Tényleg nem tudom, mire készüljek, hogy csak 10 percet ülök bent nála, vagy akár egy órát, és beszélgetünk... A kórházra én is számítok, de ezen felül nem tudom elképzelni, hogy zajlik a dolog.
2016. szept. 27. 19:07
 3/11 anonim ***** válasza:
Meghallgat, elbeszélget veled. A kórházban pedig lesz még pszichológus is.
2016. szept. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Egy pszichiátriai kezelés nem több mint 10 perc. Nem tudom, miért várja el a beteg, hogy órákig mesélhessen a gondjairól. Ahhoz ott a pszcihológus, vagy a pap. Az orvosnak az a dolga, hogy megállapítsa a betegséged ( a te elmondásod, és viselkedésed alapján) és adjon rá gyógyszert. Max elmondja, hogyan kell szedni, és mikor jelentkezz legközelebb. Egy sebészt sem érdekel a sztorid, hogy hogyan vágtad el a lábadat. A te dolgod. Szal ne számítsál lelki vigaszra, meg életmódtanácsra. Aztán ha beszeded a gyógyszert, akkor van esélyed a gyógyulásra, ha nem szeded be, akkor nincs esélyed. És még valami: a gyógyszer önmagában nem fog meggyógyítani. Neked kell megváltoznod. A gyógyszer erre ad időt, és enyhíti a kínt. Ha túl vagy rajt, megkereshetsz. Ha nem, nem.
2016. szept. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt le lehetett volna írni kevésbé lenéző stílusban is. Főleg mivel kihangsúlyoztam, hogy NEM TUDOM, mire számítsak, mert még nem voltam pszichiáternél. Kicsit visszavehetnél... köszike.
2016. szept. 27. 19:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Teljesen egyénfüggő,melyik pszichiáter hogyan áll a beteghez. A többség valóban nem pszichologizál túl sokat,még magánrendelésen sem,van aki viszont pszichoterápiásabb beállítottságú. Ha gyógyszerre szorulsz,kihagyhatatlan a pszichiáter,de tény,hogy sokszor egy pszichológus is szükséges a gyógyuláshoz.
2016. szept. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Milyen orvosi leleteid vannak? Szoktak kérni labort, alapvizsgálatokat, vérnyomás, stb. , hogy megállapitsák az egészségügyi alapállapotodat. Nem vagy-e cukorbeteg, stb. Ezeket azért a háziorvosnak is meg kéne nézetnie, tehát talán ilyen leleteknek a birtokában vagy, vidd magaddal.

Szoktak csináltatni különféle teszteket, szóbeli-írásbeli feladatokkal, a szellemi-mentális állapotod felmérésére.

A vagdosás kemény dolog, erre nyilván lesz orvosi reakció. A drgora is rá fognak kérdezni illetve meg fogják vizsgálni szerintem.

Szerintem kórházi beutalót fogsz kapni, és a benttartózkodás alatt többrétegű kivizsgálásod lesz.

Egyetértek azzal a hozzászólóval, aki irta, hogy bármilyen gyógyszert is irnak, az csak tüneti kezelés. A problémáidat nem oldja meg. Nem tudom, milyen gondjaid vannak, de akár anyagi, akár magánéleti-párkapcsolati, akár munkahelyi, akár családi veszteségek értek, stb., a gondokat egyetlen orvos sem fogja tudni neked megoldani. Kapsz valamilyen bogyót, ami letompit, lenyugtat, de a gondok megmaradnak. Ha szerencséd van, akkor kapsz a kórházban olyan jó pszichoterapeutát, aki megtanit arra, hogyan kezeljed a gondjaidat. mert problémái mindenkinek vannak, csak tudni kell kezelni őket.

2016. szept. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. bocsánat, elgépeltem a drog szót, a drogfogyasztásodra rá fognak kérdezni.
2016. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4-esnek: de igen, a sebészt is szokta azért érdekelni, hogy mitől ment tönkre a kezed vagy a lábad. Legalábbis az én sebészem, aki összecsavarozta a darabokra töredezett csuklómat, a röntgenfelvétel tanulmányozása után megkérdezte tőlem, hogy " hogy tetszett tudni ezt ennyire összetörni??"
2016. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon furcsa, mert csak felírt egy kedélyjavítót, meg Rivotrilt, és annyit mondott, hogy próbáljak minden napra kitűzni egy kisebb célt, és azt valósítsam meg. Semmi kórházi beutaló, vagy hasonlók.


A problémáimat nagyon szeretném mihamarabb megoldani, mert felemésztenek, viszont ezeket nem tudom tanácsok, és segítség nélkül, szóval nem érzem előrébb magam, és még táppénzen is vagyok. Ezt mondtam is az orvosnak, de nem tudott mit reagálni rá.


Van esetleg valami ötletetek?

2016. szept. 29. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!