Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugye nem kell ez miatt bűntuda...

Ugye nem kell ez miatt bűntudatot éreznem?

Figyelt kérdés
25 éves fiú vagyok pszichés problémákkal. 15-18 éveskoromig voltam állami gondozásban, mert nem volt aki nevelhetett volna. Egyik nevelőotthonban sokat piszkáltak. Egyszer mikor sok minden összejött, indulatból annxit csináltam hogy amikor elmentem a reggeliért akkor a vödör teába beleraktam a wc kefét. Nem azzal a szándékkal hogy bajuk legyen, amig ott voltam nem is lett, csak indulatból. Igy 25 évesen már nem kell magamat vádolnom kiskorúként megtett hülyeségekért? Nem elitélést kérnék, hiszen egy intézetben sok gonoszságot el kell viselni
2016. okt. 1. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem a pszichológusom mindig azt mondta, amikor múltbéli hibák miatt ostoroztam magam, hogy akkor, ott nem tudtam másképp viselkedni. Az akkori énem csak így tudott reagálni az elszenvedett sérelmekre, problémákra.

Az, hogy utólag bűntudatot van, azt mutatja, hogy fejlődött a személyiséged. A mai éned már egészen biztosan másképp működne.

2016. okt. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a kérdező vagy, aki egyszer meglökte a nagypapáját?

Nem, nem kell emiatt bűntudatot érezned, ennyi év után már végképp nem. Akkor, ott lett volna helye a bűntudatnak, most már nincs. Mindenki csinál hülyeségeket gyerekkorában. A többiek valószínűleg már nem is emlékeznek az incidensre.

2016. okt. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!