Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme az életnek? Miért...

Eznemlényeges kérdése:

Mi értelme az életnek? Miért ne legyünk öngyilkosok?

Figyelt kérdés

2016. okt. 3. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor jó lenne, ha ezt tudnám...
2016. okt. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha tudod mit jelent valoban szenvedni es azt is valoban erezted mar h elveszted az eleted ertelmet, ra fogsz jonni h miert ne legyel ongyilkos
2016. okt. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

-Mert a macskámat nem hagyhatom magára

-Az unokatesóm miatt. Eléggé érzékeny lélek. Összetörne

-Még nem olvastam ki azokat a könyveket, amik rajta vannak a listámon

-Roppant önző dolog lenne eltünni innen örökre, egy csomó minden szart meg kell még csinálnom, nem lenne fair másra hagyni

-A nagyim még él. És nem okozok neki azzal fájdalmat, hogy én is meghalok

Csupán ezek miatt nem kötöm fel magam az első fára

2016. okt. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Neked kell értelmet adni az életemnek.
2016. okt. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Szerintem jól összefoglalja egy francia író (már nem emlékszem sajnos a nevére), hogy az élet értelme a küzdés. Semmi más, csak a küzdés. Jó ez nyilván sarkított, de szerintem az életnek vannak jó és rossz részei is. Ha jól csinálod, jól állsz hozzá, több a jó, ha nem, akkor mindent rossznak látsz. Szóval szerintem az hogy mi az élet értelme egy relatív, emberfüggő dolog, de hogy hogyan éled meg, hogy hogyan àllsz hozzá, és hogy mennyire élvezed az csakis rajtad áll. :)
2016. okt. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A célok kitűzése, és azok megvalósítása ad értelmet az életednek. És megsúgom, a boldogságot is ezek hozzák el neked. Persze ezt kamaszkorban még baromira nem így látja az ember...
2016. okt. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

OFF is, meg nem is...

Ötös:

"A cél halál, az élet küzdelem,

s az ember célja: e küzdés maga"

Nem erre gondolsz? Madách írta, ő magyar volt.

2016. okt. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy tapasztalatokat és élményeket kell szereznünk, és pont ezt akadályozná meg az öngyilkosság. Ha a fókuszt máshová helyezzük, a legszarabb életből is ki lehet hozni sok sok jót. Nekem is sikerült, pedig kaptam eleget előtte...
2016. okt. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
mert ha eldobod az életed, soha nem tudod meg milyen sok szépet rejteget még neked! és persze rosszat is, de éppen ez a lényeg, hisz ezektől edződik a lelkünk! de remélem már te is rájöttél!
2016. okt. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is az, amit az utolsó írt. Hogy akkor nem tudjuk meg, mi jött volna még az után. Az mindegy, hogy jó vagy rossz, csak szerintem van egy alapvető kíváncsiság az emberben, legalábbis bennem van.


Aki meg akar, szerintem joga van öngyilkosnak lenni és dönteni róla, hogy akar-e élni, vagy sem. Az se bűn, ha valaki nem akar.

2016. okt. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!