Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs életkedvem, mit tegyek? 15L

Nincs életkedvem, mit tegyek? 15L

Figyelt kérdés

Mindenem megvan amit csak kívánhatok: az egyik legerősebb külföldi iskolába járok, kellemes és nyugodt a környezetem, a kapcsolatom a szüleimmel jó, van hobbim, rendszeresen mozgok, 8 nyelven tudok és tanulok, vannak barátaim, a világ legcsodálatosabb fiúja a barátom és a jövőm biztos - tehát nem a bizonytalanság, a magány vagy ilyesmik miatt -

4 éve masszívan depressziós vagyok - forrásaim és emlékeim szerint óvodás korom óta - de úgy fél éve nagyon eldurvult. A jegyeim romlottak év eleje óta, pedig az anyagot kívülről fújom. Nem hallom meg, ha valaki megszólít (akár 10x is) csak nézek magam elé, nem érdekelnek a hétköznapi beszédtémák, a barátomnak ma tört el a keze, de nem érzek semmit. És sorolhatnám. Üres vagyok. Már a hobbim se vidít fel. Nem érzek érzéseket. Nincsenek kihívások. A pozitív visszajelzéseket automatikusan kapom, bármibe kezdek.

Alvásproblémáim 2 hónapja kezdődtek. Soha nem voltam jó alvó, de mostanában hétköznaponként 4 órát alszok, hétvégente 12-t, de már volt olyan is, hogy átaludtam 2 napot.


Nem érzem, hogy lenne értelme az életemnek. Ha tükörbe nézek, egy elveszett ember mered rám. Egy zombi. Egy test a sok közül. Már csak az emberekért maradok életben aiknek fontos vagyok. A barátom, nem élné túl ha elmennék. De nem érzem magam jól ebben a világban. Mintha csak egy bábu lennék akit addig mozgat a mester amíg a közönség nézi.


Pszichológussal és pszichiáterrel is dolgoztam együtt. Elküldtek, "ők nem segíthetnek". Talán egyszerűen bolond vagyok??


Mit tehetek? Van még esélyem??



2016. okt. 4. 19:41
 1/5 Buszface válasza:

Ne haragudj,hogy ezt mondom,de ha lenne valami majdnem elérhetetlen a számodra,de megakarod szerezni(mindegy mi)

Minden reggel azzal kelnél fel,hogy ma igen,ma megcsinálom.

Hülyén hangzik,de kéne valami nehézség az életedbe,hogy ne legyen minden alattad egyből (gondolom,küzdöttél ezekért,de akkor is)

"az ember vagy előidézi a problémákat,vagy megoldja,különben szimpla tereptárgy" ez lebegjen előtted és menni fog.

Sok sikert!

2016. okt. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem, céltalan vagy. Csinálod amiket elvárnak tőled, de nem a saját utadat járod, hanem azt, amin elindítottak. Találd meg a saját utadat!
2016. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 rolsu válasza:
Velem is volt ilyesmi, aztán találtam egy igazi kihívást. Fontos, h én alapvetőnek tartom az esélyegyenlőséget és nem nézem jó szemmel a negatív diszkriminációt. Ugyh most a melegeket, biszexeket támogatom meg ilyesmi. Talán te is csinálhatnál vmit ami eltér a megszokottól.
2016. okt. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok. Nem vagy egyedül.


Én többféle hobbit szoktam váltogatni,mert sok téma érdekel. Sportolok is. De a rejtvényfejtéssel vagy más komolyabb gondolkodtató dogokkal el lehet ütni az időt.


Ha lelki gondom van ,(GONDOLOM TE IS KIÉGTÉL)

akkor igyekszem a délutánt,vagy a hétvégét feltöltő tevékenységgel elütni (pl.van egy hobbikert,ahol nyársalni lehet ) So sikert. Bitros megtalálod a helyed,ne add fel. Én is feladtam volna,de akor pszichiátrián

2016. okt. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Keresd Istent (Jézust) Ő segít. (Bár sokan ezért lehurrognak, de ne hallgass rájuk.)
2016. nov. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!