Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Három évvel ezelőtt a férjem...

Három évvel ezelőtt a férjem elhagyott. Rendezni szeretném az életemet. Az orvosok egyre inkább feladták a reményt. Nincs életkedvem, nem vagyok képes dolgozni. Meg szeretnék hallni. Hogyan tudnám rendbehozni az életemet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez depresszió, ami kezelhető, még a súlyosabb esetek is, de persze csak akkor, ha te is akarod. Mert a dokik hiába próbálnak lelket verni beléd, ha téged egyáltalán nem érdekel. Azt nem írtad, hogy mivel próbálkoztak az orvosok?
2009. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hagyd a francba a múltat, foglalkozz a jövővel! Keress magadnak egy célt (akár egy új pasi beszerzése, vagy tanulás, utazás, bármi), és koncentrálj arra! A rosszkedvedhez meg viszonyulj úgy, mint valami menstruációs fájáshoz, ne foglalkozz vele, ne akard elemezgetni az érzéseidet napi 24 órában, kösd le magad feladatokkal, meglátod, magától el fog múlni!
2009. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hiába próbálok új életet kezdeni, folyamatosan zaklat. Neki nem kellek, de nem hagyja, hogy más mellett megtaláljam a boldogságot. Folyamatosan nyomoz utánam. Mindig minden lépésemről tud.A gyerekeimnek és nekem is folyamatosan hazudik, hogy viszajön hozzánk. Hát lehet igy élni?
2009. jan. 22. 16:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Hivatalosan elváltatok? Le kellene zárni ezt a kapcsolatot tisztességesen. Nekem ebből az jön le, hogy a fő bajod az, hogy magad sem tudod eldönteni, akarjad a férjed, vagy sem, fejtörésre megy az energiád nagy része.
2009. jan. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A bírósági tárgyaláson közölte velem, hogy Ő ki akar békülni és esze ágában sincs elválni. Ezzel a z indokkal a bíró lezárt az ügyet.
2009. jan. 22. 16:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Elválni nem csak közös megegyezéssel lehet. Attól még, hogy ő nem akarja, végig lehet vinni a válást, csak hosszadalmasabb és kicsit idegőrlőbb lesz. Na persze, ha te tényleg ezt szeretnéd. Egyébként én is hasonló helyzetben vagyok, bár nem vagyok férjnél és gyerekem sincs, de a volt "párom" miatt én évekig voltam súlyosan depressziós, kórházban is voltam többször. Milliószor próbáltam szakítani vele, de egyszerűen nem hajlandó tudomásul venni, hogy már nem kell nekem. Tudom, hogy igazából nem kellek neki, csak gyötörni akar, nehogy új életet kezdhessek. Amint túlteszem magam rajta, újra előkerül, ígérget fűt-fát, aztán csúnyán átver. Attól félek, hogy a végén újra a pszichiátrián kötök ki miatta. Persze tudom, hogy én is hibás vagyok, mert gyenge vagyok, és nem bírom sokáig az ellenkezést, és a végén mindíg engedek, mert már kikészülök a feszültségtől. Ő meg persze jót röhög rajtam. ezt csak azért írtam le, hogy tudd, nem vagy egyedül a problémával. Elméletben én is tudom, hogy mit kéne tennem, de egyszerűen nem megy, pedig ezen múlik!
2009. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!