Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy csillapítsam...

Mit tegyek, hogy csillapítsam a szorongásoldók okozta elvonási tüneteket?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és nagyon félek. A pszichiáter először 16 évesen írt fel nekem Rivotrilt, szorongás/pánikbetegség miatt. Miután az első doboz elfogyott, 2 éven keresztül nem kerestem, számottevő elvonási tünetek sem jelentkeztek. Most, 17/18 évesen ismételten elmentem hozzá, és Frontint, később Rivotrilt írt fel, és sajnos, hibáztam... Azt hittem, a pánikbetegségnél rosszabb nincs. Volt, hogy nem rendszeresen, de úgy csillapítottam, hogy bevettem szorongásoldót (mindkét fajtából már 7-8 mg-nyi mennyiséget) alkohollal, ami növelte a hatást. 1-2 hete úgy döntöttem, erős leszek, és leteszem, nem fokozatosan csökkentve, hanem, egyszerre. Rosszul tettem. Kézremegés, hideg végtagok, agresszivitás, kiüresedés jelentkezett, és a depresszió és a pánikbetegség szintje is sokadjára nőtt. Tudom, hogy hibáztam... De, nagyon félek. Az öngyilkossági gondolatok is megerősödtek. Még egyszer nem tenném ezt, már tudom, milyen szörnyű érzés. :(
2016. okt. 5. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Pszichiáter nem ír fel önmagában nyugtatót. Vagyis te illegálisan jutottál hozzá. De különösebben mindegy is. Rászoktál, és a szorongásod sem csökkent. De még nem késő! Elmehetsz valódi pszichiáterhez, és elmondod neki őszintén a problémádat. Hidd el, meg fogja érteni, és kapsz rendes gyógyszert, kezelést. Ha betartod, 3-4 hónap alatt kijössz ebből a zsákutcából. Ha nem, akkor rosszabb lesz, mint eddig volt. Ez a választásod...
2016. okt. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hidd el, ez egy anonim oldal, megírnám, hogy "illegálisan" jutottam hozzá, hogyha így lenne. Pszichiáter írta fel, és igen, önmagában a nyugtatót, mivel, az antidepresszánst "nem tartotta indokoltnak". Alapból, úgy gondolom, a pszichiáter munkájából is látszik, hogy 16 évesnek Rivotrilt ír fel. És sajnos, akkor nem néztem utána, milyen veszélyes szer.
2016. okt. 5. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Én elhiszem neked, csak furcsállom. Főleg hogy másodszor is vissza kellett menned..és akkor sem adott rendes gyógyszert. Én pánikbeteg voltam. Kaptam gyógyszert is ( Zoloft), meg Rivotrilt is, hozzá. Ebből a napi adagom egy 0,5 gos fele. És ezt is minél hamarább elvette, nemhogy újra adta volna. Szerencsére a pánikom 3 hónap alatt meggyógyult, így nem is okozott gondot a gyógyszerek szedésének az abbahagyása.

Akárhogyan is volt nálad, még mindig az a legjobb módszer, amit én javasoltam neked. Elmenni a pszichiáterhez, elmondani a sztoridat, és bevállalni a gyógyszeres kezelést.

2016. okt. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kialakult már a hozzászokás, akkor orvosi felügyelet nélkül nem szabad hirtelen megvonni, mert veszélyes lehet, viszont ha 1-2 hete abbahagytad a szedését, akkor mostanra már enyhülniük kellett a megvonási tüneteknek. Ha nem, akkor valószínű, hogy megint bevettél valamit. Ha nem tudod elhagyni a nagy mennyiségű gyógyszert, akkor addiktológus segítségét kellene kérned. Ha ezen túl vagy, akkor meg másik pszichiátert, esetleg pszichoterapeutát keresnék a helyedben, aki nem egy receptíró automata.


Első válaszolónak mondom, de bizony, hogy felír a pszichiáter Frontint, Rivotrilt, Xanaxot, bármit, ha épp nincs kedve foglalkozni a beteggel. Tudom, mert évtizedekig dolgoztam pszichiátrián.

2016. okt. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, igen. Volt hogy rossz napon mentem a rendelőbe, és láttam ott olyan "betegeket", akiknek én is felírtam volna bármit is. Nehogy rám döntsék az épületet.
2016. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!