Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió - van akinek...

Depresszió - van akinek sikerült kigyógyulni?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan? Mi segített?
2016. okt. 6. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen nekem sikerült. Igazából ez azért nehéz mert ahányember annyi féle dolog, szóval ami nekem segít nem biztos hogy neked is. De igazából a lényeget leírom

0. elösször is nézz magadba, hogy tényleg az vagy-e

1. ha az vagy keresd meg mi váltja ki

2. ha semmi okot nem tudsz akkor nézd meg a többi évhez képest mi változott

3. ha TÉNYLEG az vagy akkor kezd el szép lassan ezeket:

a- új célkitűzések. Pl suli vagy munkahelyen valamilyen új célok kijelölése amin szépen lassan végig tudsz haladni

b- sport, mindeképpen járj akár terembe akár ki a szabadba

c- közösség, ami nagyn fontos, lehet, hogy mielött oda érsz, vagy miután elmész megint visszajönnek a rossz gondolatok de amig társaságban vagy addig is kijössz a gödörből!

d- járj a természetbe, erdőbe, fákat, tavakat, patakokat megcsodálni

e- simogass állatokat

f- a legfontosabb: a rossz után mindig jó jön, és ami ennél is fontosabb SEMMILYEN állapot nem tart örökké! Soha! Egyszer mindenen túljutaz ember, hajrá !

2016. okt. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen új életet kellett kezdenem. Lényeg hogy errefelé nem volt annyira nagy munkalehetőség, részben emiatt is voltam depressziós, meg sikertelenség miatt. Se barátaim, se párkapcsolat, semmi ami örömöt okozott volna nekem. Aztán összekaptam magam egy ismerős tanácsára elköltöztem Győr térségébe egy ottani rokonomhoz. Munkát találtam, bekerültem egy jó fej társaságba, amikor anyagilag picit összekaptam magam, akkor rokon mondta hogy lakjak nála tovább és menjek el valami fizetés képzésre, ha a munkáltatóm nem szándékozik beiskoláztatni. Ez is összejött, ott is sikert értem el, sokat tanultam, új dolgok kezdtek el érdekelni, elkezdtem egy hobbit csinálni, ahol szintén megismerkedtem nagyon jó emberekkel. Megismertem életem szerelmét akinek szintén sokat köszönhetek. Több mint 2 év kellett ahhoz hogy ezeket elérjem apránként, azóta a depresszióm szinte elmúlt, időm sincs arra hogy depressziós legyek mert mindig van elfoglaltságom és a pszichológusom szerint ez a jó ha elfoglalom magam, és nem sajnáltatom magam. Sikerült, igaza volt, egyből láttam értelmét annak hogy éljek. A betegeskedéses hajlamom is elmúlt, nyugodtabb lettem, és jól érzem magam a bőrömben amit eddig csak gyerekkoromba sikerült átélnem. A szüleim is rendbe rakták az életüket és ez is megnyugtat hogy végre ők is nyugodtabban élnek.
2016. okt. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"a rossz után mindig jó jön"


Hát #1 ha neked jó jött a rossz után akkor felettébb szerencsés vagy, engem már 9 éve ver az élet és semmi kompenzálást nem kaptam még érte.

2016. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mond ki, hogy mit szeretnél! Többször, hangsúlyozd. Ismételgesd! Meglásd jó lesz.
2016. okt. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3 -> egyetértek, az életben sok rossz dolog érhet minket és ér is... nehéz rengeteg negatív esemény után bárminek is örülni... sőt, szinte lehetetlen pozitívan gondolkodni
2016. okt. 7. 20:46
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as. Akkor az a baj, hogy nem látod meg a hétköznapi örömöket. Ha 9 éve rossz a helyzeted sajnos akkor nem tudod értékelni az apró örömöket. Nem nagyon tudok mit tanácsolni ilyen esetben, de próbálkozz azzal azért amiket írtam (1-es válaszadó vagyok )
2016. okt. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!