Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is vannak olyan gondola...

Másnak is vannak olyan gondolatai, hogy legszívesebben visszavonulna minden elől? Eltűnne hosszú időkre?

Figyelt kérdés
2016. okt. 11. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak. Mindig valamilyen önértékelési probléma áll a hátterében, akár valamilyen konkrét megpróbáltatás áll előttem, amihez nem érzem elégnek magamat, akár valamilyen hosszabb távú, általános elégedetlenség saját magammal, ami néha erősebbnek bizonyul nálam, és olyankor menekülnék. Megbirkózni az érzéssel is nagyjából csak úgy lehet, ha napi szinten foglalkozol magaddal és a problémákkal, amiktől kevésnek érzed magad.
2016. okt. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az utóbbi időben gyakran megfordult a fejemben hogy egy szomszédmentes tanyára költözök, akár erdei tisztáson lévőre. Sőt trópusi ország is szóba jöhet. Már a gondolattól is jobban szoktam érezni magam. És ilyen elképzelések után a városi élet is szebbnek szokott tűnni.

Például elég részletesen elképzeltem hogy a falu széli szomszédmentes szülői házban kialakítok egy erdőkertet halastóval ami önellátásra alkalmas. Persze aztán elég szokott lenni gondolatkísérlet szintjén, és utána elviselhetőbb volt a városi művilág. Vagyis a túlzottan egyoldalú művilágot nem szeretem, szükségem van az ember ősi otthonára is, a természetre.

2016. okt. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vannak. Én depressziós és pszchológushoz járó ember vagyok. Most kint élek egy külterületi részen, ahol a turisták szoktak megszállni. Nyáron jó volt itt, de így ősszel már nem, de nemsokára hazaköltözök. De ami a lényeg nálam ez az érzés máshogy fogalmazódik meg. Én azt érzem, hogy jó lenne valami olyan intézetben élni, ami összegyűjt olyan embereket, akik nem tudnak önállóan boldogulni. Mondjuk egy ilyen falu. És ott lehetne védetten dolgozni is, meg ilyenek. De a lényeg a védett környezeten van. Mert úgy érzem én képtelen vagyok az önálló életre és beilleszkedni a többségi társadalomban.
2016. okt. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, vannak. Én is elképzeltem már, hogy milyen jó lenne egy szomszédmentes tanyán élni, vagy legalábbis a városból elköltözni falura! Meg is tehetném, mert van egy kis vidéki házunk, de arra sajnos költeni kéne, hogy lakható legyen, amire most nem igazán van mód. Télen lehet, hogy unalmas lenne, de egy szépen berendezett házban el tudnám azt is viselni. Eléggé depressziós, magamnak való, beilleszkedésre képtelen ember vagyok, jól ellennék ott egyedül. Utálom a városi életet: a zsúfoltságot, a zajt, hogy egymás hegyén-hátán élnek az emberek stb. De szép is lenne...
2016. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!