Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi a normális fehérje...

Mennyi a normális fehérje bevitel, a túlzott fogyasztás egészségtelen, vagy nem?

Figyelt kérdés
Mostanság kezdtem el kondi terembe járni, az meg ugyebár azzal egyenlő, hogy több fehérje kell a szervezetnek. Kicsit parázok, hogy most akkor mi az igaz.
2012. máj. 9. 18:05
 1/2 anonim válasza:
2g/testsúlykilogramm mennyiségű fehérje fogyasztása elvileg nem káros, legalábbis testépítő oldalakon ezt írják. De lehet találni cikkeket amik azt mondják káros a sok fehérje, de én nem hallottam még olyanról hogy valaki ettől megbetegedett volna, és inkább hiszek az ezzel foglalkozóknak. Viszont a sok hús, és a gabonafélék (mivel gondolom sok rizst is eszel) savasítanak, ezért ajánlatos zöldségeket is enni, mert azok lúgosítanak és így helyreáll az egyensúly.
2012. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem káros, sőt, az az egyik legjobb energiaforrás, de lényeg, hogy önmagába ne egyél fehérjét, mert az "nyúléhezéshez" vezet. A nyúléhezésről olvashatsz máshol, a lényeg, hogy mindig egyél zsírt is fehérje mellé, akkor semmi probléma nem lesz. A magyarázat: az állatokban a zsírok és fehérjék együtt fordulnak elő, így azt az ember evolúciója során együtt ette, így nem szerencsés azokat különválasztani.

A zsír és fehérje a két legjobb energiaforrás. A szénhidráttól álmos leszel, elhízol, 1000 bajod lesz.

Ne félj, és már majdnem egy éve több mint 2kg/testsúlykilogrammos "fehérjediétán" élek, és semmi bajom az ég világon nincsen (85 kg vagyok, és hús/zsírból napi 500-600 grammot simán megeszem). Ezek olyan ajánlások, amik a koleszterintől akarnak megóvni, de a koleszterinnel nincs semmi baj.

2012. máj. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!