Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, amikor már tényleg...

Mit tegyek, amikor már tényleg nincsen semmiben tovább?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok,már 16 éves koromban gyógyíthatatlan betegséget diagnosztizáltak nálam,ebből kifolyólag munkát nem kapok. Eddig a férjem tartott el,de elváltunk. A szüleimhez költöztem,de ők már idősek,nem tudnak eltartani,az állam nem ad segélyt. Ez a bürokratikus része. A válást iszonyú nehezen éltem meg,nehéz volt az elszakadás,hajlottam a békülés felé,de lett neki más. Idővel én is beleszerettem egy másik férfiba,nagy szerelemnek indult,elfogadott és mindent együtt csináltunk,egyszerűen faltuk egymást,minden szinten. Azt hittem,megtaláltam végre az igazit. Váratlanul hagyott el,arra hivatkozva,hogy már nem szeret. Ez májusban történt. Azóta nem tudom az életem semmilyen területén összeszedni magam,nem okoz örömet semmi. Egyedülálló nő vagyok,aki csak teher a családjának,a társadalomnak,a barátoknak nem,mert nincsenek. A történetem persze jóval hosszabb,bonyolultabb,de tovább nem is részletezem,már így is rosszul érzem magam saját magamtól. Szinte gyerekkorom óta küzdök mindennel,belefáradtam. Segítség nincsen. Baj,ha nem tudom,mit tegyek és egyszerűen lelépek? Úgy értem a világból...

2016. okt. 17. 20:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Akkor el kell koltozni.
2016. okt. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Azért nem fogadnak el téged az emberek, mert te sem fogadod el önmagad. Példának okáért, én is epilepsziás vagyok, de kiver a víz, ha valaki azt mondja rám, gyógyíthatatlan betegségben szenvedek. Nem vagyok beteg, soha nem is tartottam magam annak. Ez egy állapot, amivel meg kell tanulni együttélni. Hisz néhány apró dolgot leszámítva, ugyanúgy élek, akárcsak az egészséges emberek. Tanulok, dolgozom, barátkozom, stb. És hála az égnek, tünetmentes is vagyok már évek óta. (gyógyszerek nélkül is) Munkát is sikerült találnom. Ráadásul olyat, ahol különösen szigorúan veszik az egészségügyi alkalmasságit. Szakorvosi javaslatot kellett vinnem, de átmentem. Azt tudom neked javasolni, hogy faggasd ki a kezelőorvosod, az ő megítélése alapján milyen munkakörökben lenne jó dolgoznod. Aztán csak olyan helyekre jelentkezz. Előbb-utóbb valamit biztos találsz. A legfontosabb, hogy ne add fel! Tudom, hogy nehéz kitartani, én is megszenvedtem lelkileg a dolgot. De fejben sikerült mindent lerendeznem, azóta jól is vagyok. :) Ha beszélgetni szeretnél valakivel, nyugodtan írj :) 25/N
2016. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hagyjátok már. Értelmetlen. Fejébe vette hogy szar az élet és bármi szépről vagy kiútról beszéltek neki kitalál valami kifogást. Azt várja hogy azt mondjuk neki "jaj te szegény halmozottan hátrányos helyzetű..." valószínűleg ebben élt egész életében és az önsajnálatot kevesen tolerálják. Se kapcsolat, se barátok... ennek nem a betegség az oka hanem a hozzáállás
2016. okt. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!