Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetek a depresszió...

Hogyan segíthetek a depressziósokon?

Figyelt kérdés
Szívből gyűlölom magamat de ahelyett, hogy eldobom az életemet, ezt kihasználva szeretnék másokon segíteni. Egy boldog ember hiába vigasztal, de én a fájdalom sok formáját ismerem. Weboldalra vagy ilyesmire gondoltam ahol beszélgethetnek velem ha elkeserednek. Azt szokták írni, nincs egy barátjuk sem. Letorlom a konnyeimet és leszek én az az egy barát. Úgy érzem nem szabad megolnom magamat addig amíg mások segítségre szorulnak.

2016. okt. 19. 02:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon szép gondolat tőled,de amíg te nem gyógyultál meg,addig másoknak se tudsz segíteni.Azt javaslom,hogy először magadat hozd rendbe,aztán ha ez megvan,akkor elvégezhetnél valami pszichológiával kapcsolatos iskolát és tarthatnál előadásokat,csinálhatnál csoportterápiákat és emellett vezethetnél ehhez egy blogot is,ahova cikkeket írsz az adott témához.Esetleg később könyvet is írhatnál.

Így munkád is lenne és arról szólna az életed,hogy másokon segítesz.

Csak az kell hozzá,hogy rendbe kapd magad és tanulj(tudom félelmetesnek tűnhet,de ne add fel csak azért ennek a gondolatát,mert sok befektetett munka,hidd el megtérül,főleg ha ezzel szeretnél foglalkozni a későbbiekben.Soha nem késő tanulni)

2016. okt. 19. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TR75 ***** válasza:
Esetleg egy blog? Hozzászólásokban kellemesen el lehet beszélgetni.
2016. okt. 19. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom :) biztos vagyok benne hogy nem fog menni, de nem akarok onsajnaltato lenni , ezért annyit mondok, igyekezni fogok. Ezt talán betudom tartani. :)
2016. okt. 19. 04:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Tény, hogy azokból lesz a legjobb segítő, akik maguk is megjárták a poklot. De csak azután, ha már ismerik a kivezető utat! Sokkal többet tudsz azzal segíteni másoknak, ha te magadat rendbehozod (akár segítséggel) és UTÁNA segítesz másoknak. Ez például egy értelmes életcél lehet.
2016. okt. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Részt veszel egy terápiás képzésen, akkreditált helyen:

[link]

2016. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"biztos vagyok benne hogy nem fog menni"-Hát ilyen hozzáállással nem is.Nem lehet valamit elkezdeni úgy,hogy ár az elején eldöntjük,hogy úgyse sikerül.

Amiket felsoroltunk simán elérhető célok,bárki megvalósíthatja ha van feneke a tanuláshoz.

2016. okt. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!