Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetek neki leginká...

Hogyan segíthetek neki leginkább és hogyan ártherok neki a legkevésbé?

Figyelt kérdés

Az egyik barátom elmondta hogy utánaolvasott pár dolognak és generalizált szorongást diagnosztizált magán. Affelől nincs kétségem, hogy tényleg rágja belülről valami, én is észrevettem, hogy sokat változott az utóbbi időben, sokkal passzívabb lett, magába fordult, stb. És nem egészen úgy állnak a dolgai, ahogy kéne.


Munkakeresési fázisban van, látom, hogy akármi is a gondja, de az élete minden területére kihat, illetve úgy gondolom lehet tényleg orvosi segítség kéne neki, egy normális diagnózis és potenciálisan gyógyszeres kezelés.


Nem tudom mennyire lehetek vele "nyomulós", mert úgy látom ebből a spirálból az első lépés kifelé az lenne, hogy munkát szerez, csinálna valami hasznosat és lenne pénze egy normális terapeutára, sok gondját megoldaná az, ha nem kéne aggódni a pénz miatt... Egyszerűen nem találom azt a hangvételt, vagy azt a fűszerezést amivel próbálkozni kéne nála. De ez így tényleg nem maradhat.



2016. okt. 30. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
2016. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát éppen ez az, hogy a spirálból nagyon nehéz megtalálni a kivezető utat. Én is voltam olyan helyzetben, hogy nem találtam, és akkor az egyik barátom azzal segített, hogy kölcsönadott annyit, amennyiből el tudtam kezdeni a terápiát. Nehezen fogadtam el, addig "tukmálta", míg rá nem jöttem, hogy tényleg ez a legjobb lehetőség. Ez kb. 1 hónap volt, és a végén már magamban szurkoltam, hogy jaj, csak ajánlja fel újra, hogy elfogadhassam - mert kérni a világért sem kértem volna. Így lett: újra felajánlotta, akkor már kb. ötödször, és akkor elfogadtam.

Ez tényleg segített, ugyanis a pszichológus megoldotta a többit, sínre tett annyira, hogy a terápiám további részét már tudtam egyedül is finanszírozni és a kölcsönt is vissza tudtam fizetni.

2016. okt. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!