Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterápiában mennyi idő...

Pszichoterápiában mennyi idő után van érezhető javulás?

Figyelt kérdés
Nyilván ez egyén és problémafüggő, de érdekelne a ti történetetek. Mivel mentetek, és hányadik alkalom után kezdtétek azt érezni, hogy jobb?
2016. nov. 2. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Egy szabály: ha háromszori kezelés után sem érzel minimum javulást, le kell cserélni a gurut.
2016. nov. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Függ még a terápiás módszertől, és a terapeuta személyiségétől is (pénzéhség!).
2016. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon módszerfüggő, de a saját tapasztalatom az (amit magamnál és másoknál is láttam), hogy az igazán hatékony terápiában először NAGYON rosszul kell lenni. Amikor teljesen széthullik a személyiség, megkérdőjeleződik az egész világ, eltűnik minden kapaszkodó és vonatkoztatási pont... az egyrészt nagyon rossz érzés, másrészt viszont innentől kezdődik az igazi munka.

Egyszer itt írta valaki, hogy a terápia olyan, mintha széttörne a tükör, amiben látod magad, és a darabokból kellene újra összerakni. Akkor még csak sejtettem, miről beszél, most már a saját bőrömön is tudom, hogy igaza volt. Nem tudnék olyan időpontot mondani, hogy mikortól lett jobb, mert ez relatív... voltak átmeneti jobb időszakok, aztán volt egy pokoljárás, aztán onnantól szinte egyenesen felfelé, kisebb visszaesésekkel. Viszont a megtett út így utólag visszatekintve óriási volt.

Minden nehézségével együtt újra végigcsinálnám, ha szükség lenne rá.

2016. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!