Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sertralin sandoz nevü gyógysze...

Fanta212 kérdése:

Sertralin sandoz nevü gyógyszer. Éjszakára szabad szedni?

Figyelt kérdés

Nappalra nem vàlt be. Ideges voltam és szorongtam töle..

A doki most szabadsàgon, ezért kérdezek itt.


2016. nov. 14. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.lehet este is szedni.De elképzelhető,hogy akkor nem fogsz tudni tőle aludni. Próbáld ki! Az idegesség,nyugtalanság egyébként a mellékhatása ennek a gyógyszernek,de ez 2-3 hét múlva meg szokott szűnni. Ha mégsem,akkor menj vissza az orvoshoz és ő tud írni mást.
2016. nov. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elsö hozzàszolàst.
2016. nov. 14. 09:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező,én is ilyet szedek már 8 hónapja. Az első 3-4 hét a nehéz,addig lehet fokozott szorongás,idegesség. Később ez megszűnik.Az igazából folyamatos szedésnél mindegy mikor veszed be,mert néhány nap után beáll a vérszint egy folyamatos egyensúlyra.Amúgy bevétel után 6-7 órával éri el a szertralin a vérben a csúcsértéket.

Ha egyszer beáll,akkor nagyon javít a szorongáson,az első néhány hét rossz "csak". Nekem segített.

2016. nov. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom hányadik hétnél tartasz vele. Én egy nagyon hasonlót szedek immár másodjára (már 1 éve), és mivel az első hetek nehezek, ezúttal 3 részre osztottam: 1/3 reggel, 1/3 hazaérkezéskor, 1/3 lefekvéskor. Jobb volt a helyzet, mint anno először, amikor a 2-3 héten belül konkrétan volt 3 nap, amikor azt hittem, ott pusztulok el.
2016. nov. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én az elejétől kezdve este szedtem mindig. Az első pár hétben, illetve a dózis megemelésekkor volt pár szörnyű éjszakám, de aztán szépen beállt és sokat segített, már kifejezetten jól alszom tőle pluszban.
2017. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!