Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamszerű tünetek?...

Pánikrohamszerű tünetek? Tapasztalt már valaki ilyet? 18/L

Figyelt kérdés

Nagyon stresszes időszakot élek. Érettségi,nyelvvizsga előtt állok,nem fejteném ki de nagy családi problémák vannak,pénzügyi,emellet még párkapcsolati is. Mostanság minden nagyon összejött,sokminden szakadt rám egyszerre. Komoly szervi bajom nincsen,vizsgálatok tömkelegén estem át. Pajzsmirigy,minden rendben.


Az elmúlt két hét alatt ma másodszorra fordult elő,hogy teljesen váratlan pillanatban,helyzetben tört rám valami borzalmas érzés. Megpróbálom definiálni;


Az első alkalommal egész nap jó kedélyu voltam,nem is gondoltam rossz dolgokra. Johangulatu beszélgetést folytattam egy barátommal,és a semmiből,tényleg a semmiből a pillanat toredéke alatt azt éreztem,hogy menten elájulok,lefordulok a székrol. Elontotte az agyamat,eloszor a fejem ,,zsibbadt" el(nem tudok jobb kifejezést rá,bár nem a.legmegfelelőbb),tompa lett minden,a hallásom,a látásom,ugyan gyorsabb volt a szivverésem de akkor.inkább a zsibbasztó érzés volt erős. Elontotte aaaz testem,végigáradt a tagjaimon... Majd hosszú időn át tartó remegés követte.


Ma ugyan ez volt a helyzet,jo kedélyemben ultem az orán,kivételesen szabad foglalkozás.volt. Egyszer csak olyan érzés toltott el mint.mikor lámpalázas vagyok és a.nevemen szólítanak,hogy én kovetkezek. Szorongó érzés,nagyon heves szivdobogás. Nem stresszeltem rá még ekkor.sem.abszolút,igazábol másra koncentráltam,fel sem tünt,eszembe sem jutott hogy baj lehet. Aztán megint jott ez a borzalmas.zsibbadás,elöntötte eloszor aezt fejem,majd szétáradt minden tagomban,megint azt.hittem elájulok. Most érzelmi kitörés is követte,sírnom kellett,nem lehetett visszatartani. Kirohantam a teremből. Utána megint remegés. Ezt követően többször azt éreztem megint elönt ez a pánikszerü érzés,ahhoz képest mondhatnám ügyesen kordábam.tartottam,mélyeket lélegeztem,probáltam pozitiv maradni. Dehát.eddig is az voltam... Egyszerűen nem.értem,mindenféle elozmény nélkül... Mostanában nagyon gyakran.hasmenésem.is van. Ha ideges vagyok bármi.miatt mindig.van sajnos. Nagyon sok vizet iszom,másokhoz képest egészségesebben étkezem.


2016. nov. 14. 14:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat,telefonról vagyok.
2016. nov. 14. 14:53
 2/6 anonim ***** válasza:
Vérnyomásoddal minden rendben?
2016. nov. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gyógyszert sem szedek,néha 1-1 allergia gyógyszert,de mostanában erre sem volt példa. Eddig nem féltem,de a mai után aggódom... :\ Borzasztóan elkeseredtem,mert tudom,hogy lelki eredete lehet csak... Nagyon elszomorít,sosem gondoltam volna hogy átélek majd ilyesmit. Először a vércukorra,vérnyomásra fogtam,de attól tartok sajnos nem erről van szó.
2016. nov. 14. 15:08
 4/6 A kérdező kommentje:

Az első alkalom után megmértük,teljesen oké volt.

Sokszor volt már velem,hogy leesett a vérnyomásom,hirtelen felálltam vagy bármi,de ez ezerszer rosszabb! Ezerszer!!! Nincs köszönőviszonyba sem azzal,mikor elsötétedik a világ,aztán 10 mp múlva megint minden szuper jó...

2016. nov. 14. 15:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írod, már van gyakorlatod a pánikbetegséggel kapcsolatban. Amit leírtál az a pánik iskolapéldája. Írod, hogy orvosnál is jártál, ezért azt nem írom. Két dolog ami kicsit fura. Hogy külön említed, hogy nagyon sok vizet iszol...hadd kérdjem meg, erre miért van szükséged? A másik pedig a gyakori hasmenés. Nálam ez akkor volt, amikor elkezdtem a pánikbetegségre felírt Zoloft szedését, annak a mellékhatásaként. Ha viszont nem szedsz ilyen gyógyszert, akkor én a tejre tippelnék. Meg kellene próbálni a tejes dolgokat egy időre elhagyni. Ugyanis a tejallergia okoz hasmenést, és előidézője lehet a pánikbetegségnek is.
2016. nov. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem csak szerű, hanem konkrétan az.

Nem szükséges hozzá semmilyen "előfeltétel", bármikor előtörhet. Ha már 2x volt, akkor biztos, hogy többször is lesz. Gyógyszer (antidepresszáns) lesz a vége, de az segít. Már persze ha nem akarsz ezzel kínlódni évtizedekig.

2016. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!