Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stressz okozhat állandó erős...

Stressz okozhat állandó erős fejfájást? 13/L

Figyelt kérdés

Kiskorom óta nagyon fejfájós vagyok például frontoknál.Azóta ahogy egyre több gond jött az életembe(iskola,szociális élet,érzelmek,elvárások) túl sok minden jár a fejemben folyton és elég kimerült szoktam lenni.Azóta egyre erősebb gyógyszereket szedek,mert egyre kínzóbb a fejfájás és egy ideje már hányinger,szédülés és az egyensúly érzékem elvesztése is társul hozzá.A koncentrációs készségem teljesen kikészült és szétszórt és vmfeledékeny lettemazzal ,hogy mindent egyre nehezebben bírok elviselni.

Mindigis küzködtem olyasféle dolgokkal mint koránérés,különcség,érettebb látásmód miatti kitaszítottság,felnőttes külső.

A szüleim úgy gondolják agykontroll tanfolyamra kéne vinni ,de a gyerekeknek való nekem már semmit sem ér,a felnőtt korosztálynak tartott órákra meg elméletileg nem mehetek.


A kérdésem az lenne hogy felléphet-e túl sok stressz által erős rosszullét, szétszórtság,fáradékonyság és publikus helyen komfort érzet elvesztése? Ha igen mit kéne tennem ez ellen?

A válaszokat előre nagyon szépen köszönöm.



2016. nov. 16. 01:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen
2016. nov. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
valószinüleg migrén kínoz, amit fokoz a fronthatás és a stressz is. Sajnos ez sokáig végig fog kísérni, próbálkozz több fájdalomcsillapítóval, melyik hat a legjobban. Esetleg nyugtató szedése, sötét szobában pihenés, ha lehetséges! De ajánlatos lenne dokit is felkeresni
2016. nov. 16. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2016. nov. 16. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Aha.

Én is évekig jártam vizsgálatról vizsgálatra a fejfájás miatt, de nem találtak semmit. Így már csak a stresszre tudom fogni.

De ne fájdalomcsillapítón élj, az sem tesz jót:)

2016. nov. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Menj fel az agykontroll honlapra, ott vannak telefonszámok. Hívjátok fel őket anyukáddal. Ha nem jársz sikerrel, írd meg nekem priviben, majd adok egy telószámot. Beszéljétek meg velük. Szerintem úgy elmehetsz a felnőttre, ha megy veled valaki. Egyébként neked találták ki!
2016. nov. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a hormonális változások ebben a korban csak rontják a fejfájásodat. Van aki eleve ilyenkor lesz migrénes,fejfájós. A sterssz persze nem tesz jót. Én elmennék az agykontrolltanfolyamra,mégha kicsik közé is kéne mennem,mert ezzel segíthetek magamon.
2016. nov. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8 évig kínlódtam fejfájással, majd egy pszichoterápia megszüntette. Most ismét kínlódok, de a változókor miatt. Szóval psziché vagy hormon.
2016. nov. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
Először ki kell vizsgálni, hogy nincs-e konkrét szervi oka a fejfájásnak (neurológia, szemészet, stb.). Ha ez megtörtént, akkor lehet körülnézni a környezetedben, időjárás, stressz. Sajnos az is lehet, hogy migrénes leszel, az általában ilyenkor, kamaszkorban erősödik fel. de arra is van megfelelő gyógyszer, kifejezetten migénre, rohammegelőző iletve fájdalomcsillapító. Ne randomra edd a gyógyszert, menj dokihoz és találjatok egyet, ami hat. Ha stressz okozza, akkor stresszmentes időszakban (pl, nyári szünet) enyhülnie kéne a fájdalomnak. Az agykontrollal kapcsolatban annyit, hogy ha a szüleid beszélnek velük, akkor szerintem elmehetsz a felnőtteknek tartott tanfolyamra is.
2016. nov. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Voltunk a háziorvosunknál aki beajánlott szemészetre, neurológiára és kardiológiára de mindegyiken azt állapították meg hogy teljesen egészséges vagyok

Minden esetre mindenkinek szépen köszönöm a segítséget:)

2016. nov. 17. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!