Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy ilyen rosszul...

Normális, hogy ilyen rosszul érzem magam a bőrömben?

Figyelt kérdés

Eléggé megsavanyodott ember lettem az elmúlt években, ennek talán fő oka a tanulás, és az ez okozta stressz, görcsölés, idegeskedés. Igazából jó tanuló voltam gimiben, egyetemen pedig elég jó vagy. Egy a baj: nem látom értelmét. Mindig azt mondták a szüleim, hogy tanuljak, megéri, lesz pénzem, stb. Tehát a szokásos hülye duma. Viszont rettentő sikertelen embernek érzem magam az élet minden terén. Barátnőm nem volt még, önbizalmam 0, nem is merek odamenni már csajokhoz, egy gyökérnek érzem magam, és hogy senkinek nem kellek/ fogok kelleni.

Tudat alatt, vagy inkább mostanság kicsit már tudatosan is a szüleimet okolom ezek miatt. Úgy érzem, hogy becsaptak és félrevezettek.

Nem akarok pszichológushoz járni, de mi lenne a megoldás, hogy össze tudjam szedni végre magam?

22 éves vagyok egyébként.


2016. nov. 17. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Felnőtt férfi vagy, és másokban keresed a hibát? Kiskorodban mindig megetted a spenótot? Mert ezt írhatod a szüleid rovására. A nemi identitásodat a magadéra. Óvoda, iskolák tömkelege..mind egy egy kihagyott lehetőség. De még semmi sincs későn. 22 évesen, tanultan előtted a jövő. Használd ki.
2016. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
de szeretem az ilyen fa.sz dumákat, hogy előtted a jővő. Ettől ő még nem fogja tudni mit tegyen és az önbizalma sem fog a semmitől megjönni.
2016. nov. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pont ez az. Én nem úgy érzem, hogy előttem a jövő.
2016. nov. 18. 09:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Ba M, mit nem adnék érte, ha megint 22 lehetnék! Sztem menj el egy jó pszichiáterhez (ne a körzeti pg-hez!). Mi itt, bárhogy is szeretnénk, nem tudunk segíteni, mert 1. nincs személyes kontaktus; 2. legtöbbünk nem ért a pszichológiához és az elmekórtanhoz.

Most találomra azt mondom, hogy indítékhiányos depressziós vagy kisebbségi érzéssel megfűszerezve, de lehet, hogy az orvos tök mást mond.

2016. nov. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az az elsőt nem értem, de a kisebbségi érzés olyasmi, hogy egy senkinek érzem magam az emberek és a társadalom szemében, akkor azt hiszem van benne igazság.
2016. nov. 19. 20:05
 6/6 ankap1975 ***** válasza:

Találd meg a "life purpose" -od. Ez olyan valami, ami miatt minden reggel örömmel kelsz fel. Hogy megtaláld, vizsgáld meg az értéked, mit szeretsz, mi a fontos számodra.

[link]

2016. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!