Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez nálam, pánikbetegség,...

Mi ez nálam, pánikbetegség, vagy fóbia? Netán megbolondultam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

32 éves nő vagyok.Mostanában ha mennem kell egyedül valahova, szédülök, szorít a mellkasom, egyfolytában attól félek, hogy elájulok.

Mostmár hacsak az iskoláig kell vinnem a lányom, minden bajom van.

Most pl. indulunk vásárolni, úgy volt, hogy busszal bemegyek a városba, párom azért már külön ne jöjjön haza munkából.Ahogy éreztem, hogy közeledik az idő, rosszul lettem.De nagyon, majdnem elájultam a házban.Írtam neki mi van velem megint, azt mondta nyugi, akkor előbb hazamegyek, és együtt bemegyünk kocsival.Lassan, de érzem, hogy megnyugszom.A legrosszabb az, amikor buszra kell szállnom, a sírás elkap.

Rengeteg volt a stressz,(válás, nincs munkám most), ez okozhatja?Egyedül itthon érzem magam biztonságban, vagy ha együtt megyünk valahova.

Köszönöm aki ért ehhez, és válaszol.


2016. nov. 22. 13:31
 1/9 A kérdező kommentje:

Ráadásul ha véletlenül vizet nem viszek magammal, úgy érzem elájulok.

És amit megfigyeltem, minél kevesebb ember van az utcán, annál kevésbé érzem ezt.

Hiába, hogy együtt megyünk vásárolni, titkon remélem, hogy minél kevesebben lesznek a Lidlbe meg a Tescoba.

2016. nov. 22. 13:40
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Ezt hívják pánikbetegségnek.
2016. nov. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor gondolom irány orvos, mert így nem tudok létezni, hát nem ülhetek a négy fal között, ráadásul ha minden jól megy, januárban megyek dolgozni.

Köszönöm a választ.

Csak tudnám mi váltotta ezt ki.

2016. nov. 22. 13:59
 4/9 anonim ***** válasza:
2016. nov. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Berserker88 ***** válasza:
Ugyan ilyen vagyok én is, de megvagyok vele. Egyszerűen utálok idegen emberek között lenni, de van, hogy ismerősöket sem viselem el annyira. De lehet, hogy inkább azért van mert erősen antiszociális vagyok. :) Kívánom, hogy sikerüljön leküzdened, és élhess tovább szépen!
2016. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

Én is minden jót kívánok #5, és köszönöm.

Bent vagyunk már a városba, ilyenkor ha nem egyedül vagyok, tessék, semmi bajom megint.

Az iskola csak 10 perc gyalog, a 7 éves lányom nyugtat mindig, "Anya semmi bsj nem lesz".

Volt hogy az exemnek kellett szólni, vigye a gyereket le, nem mertem elindulni.

2016. nov. 22. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nem betegség, csak szimpla tömegundor! Lehet ennek is szervi eredete. Ha bővebb információ kell, keress privát.
2016. nov. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, ez betegség. Szorongás és pánikzavar, egyértelműen.
2016. nov. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem pánik betegség, hanem fóbia, esetleg pánik ROHAM.

Pánikzavar nem létezik, azok szokták mondani, akiknek fogalmuk sincs a valós diagnózisról

A fóbiákról: https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo&t=819s

2016. nov. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!