Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet ez ellen tenni?

Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, tudat alatt felnőtteket kerestem, akik személyisége vonzott engem. Akikre szívesen hasonlítottam volna. Gyerekként és most, tinikét többekközt még mindig fenáll ez a probléma. És egyre kellemetlenebb. Hajlamos vagyok tanárokhoz, diákmunkásként kollégákhoz ragaszkodni. A felnőttek neme teljesen mindegy, bár inkább nők. Anyummal a kapcsolatom viszonylag jó, de hamar fel kellett nőnöm mellette. Sokszor volt/van szüksége a segítségemre. Apám alkoholista, életem sok szörnyűségének okozója. Már legalább egy éve nem tartom vele a kapcsolatot. Bár szörnyen hiányzik. 

Hogyan érjem el, hogy ne kötődjek az emberekhez?



2016. nov. 29. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Nem igazán értem, hogy mi ezzel a probléma... a tinédzser kor sajátossága, hogy az egyén olyan referenciaszemélyeket keres, akikre hasonlítani szeretne. A referenciaszemélyek pedig pont attól referenciaszemélyek, hogy kötődünk hozzájuk: ezáltal tudjuk belsővé tenni a tulajdonságaikat, személyiségjegyeiket.

Szóval amiről írsz, az egy abszolút normális életkori sajátosság, sőt, a későbbiekben is előfordulhat, csak nem ennyire intenzíven.

A pszichológiai és pedagógiai szakirodalom is ismeri és elismeri azt a jelenséget, amiről írsz és teljesen normálisnak tartja.

2016. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni ez ellen. Valoszinuleg ilyen alkat vagy. Sajnos nekem is hamar fontosabb lesz egy barat mint sajat magam. Ha nagyon zavar, menj el pszichologushoz. :) (15/l)
2016. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!