Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax szedésénél mire számítha...

Xanax szedésénél mire számíthatok? 3x0,25 mg -t írt fel a doki!

Figyelt kérdés

Ma délután voltam sztk-s pszichiáternél és azt mondta súlyos kevert szorongásos depresszióm van (F41.2) mert már egy éve depis vagyok, meg folyamatosan rosszkedvű és sírok! Ezért diagnózis után felírt sertraline-teva nevű gyógyszert de abból csak naponta egyet kell szednem 50 mg-t meg azt csak holnap veszem be attól nem tartok. De a xanaxról nem hallottam jókat mire számítsak? Elvileg már ma be kellett volna vennem de nem merem!


Ja és kontrollra vissza kell mennem de minek?



2016. dec. 5. 19:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

4 hónapja szedem a szertralint,napi 75 miligrammot,nálam nem volt libidócsökkenés, a xanaxot is napi 3x 0.5 ről ami az elején volt,teljesen elhagytam.

Egyetlen mellékhatás maradt,meg a megnövekedett éhség.

Viszont nincs depresszió,meg rosszullétek,és pánik.

Ez így rendben van.

2016. dec. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Gömbicica: A depresszió egy betegség és nem jókedv/rosszkev kérdése, csak a hétköznapi életben használják a depressziót a rosszkedv szinonímájaként.

Te neked azért nem akartak gyógyszert felírni, mert egy konkrét oka volt a rosszkedvednek egy családi probléma okán, nem pedig évek óta húzódó súlyos depreszsziód.


Kérdező:

A 0,25-ös Xanaxtól ne félj, az nagyon kicsi adag.


"Ja és kontrollra vissza kell mennem de minek?"

Taléán, hogy megtudják, hogyan hatott a gyógyszer, hogy érzed magad.

Rendszeresen vissza kell majd menned, és idővel elhagyhatod a gyógyszert (1-2 év)

2016. dec. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nos pszichiáter és addiktológus szükséges. A hozzászokás miatt pedig 8mg-ra van szükségem. Másrészt olyan sokszor próbáltam már leszokni, hogy abba hagytam a számolását. A következő pedig az az, hogy a gyógyszeripar fizet az orvosnak azért, hogy felírják a bogyót. A betegek (mi) pedig bevesszük, aztán kevésnek bizonyul és gyorsan egyre többre van szükség. Nem a függőket kellene bántanod, kicsit nézz magadba is. Pláne ha a problémát nem ismered.
2016. dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!