Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Több mint 1 hónap múlva...

Több mint 1 hónap múlva kaptam időpontot pszichiátriára, addig megőrülök, gyógyszert sem kaphatok, és jön a karácsony, nem tudom túlélni?

Figyelt kérdés

Háziorvos nem adott gyógyszert, csak beutalót.

Felhívtam a pszichiátriát, több, mint egy hónap múlva kaptam időpontot.

Január közepére.

Szorongás, depresszió, anyagi gondok, egészségügyi problémák, minden összejött, nincs értelme élnem, és egyébként sem fogom tudni megoldani.

A párom elhagyott, mindent kettőnkre építettem 12 éven át, egyik napról a másikra lképett le.

Ő jól keresett, én kevésbé, de kettőnk pénzéből jól megéltünk.

Velünk volt az agyvérzéses mozgásképtelen apukám is, ő 28 ezres segélyt kap.

Anno a lakáshitelt egyedül vettem fel, + volt 1-1 személyi hitelünk.

Most a rám eső 2 hitel + a rezsi többre jön ki, mint a fizetésem.

Másodállást nem tudok vállalni, szétnéztem, nincs is semmi, meg az apukámról is gondoskodnom kell, egész nap egyedül van.

Falun élünk, a közlekedés is nagyon rossz.

A házat nem tudom eladni, mert rossz állapotú és nincs túl jó helyen, eleve több rajta a hitel, mint amennyit ér.

Együtt akartuk felújítani.

12 csodás évet töltöttünk együtt, jövőre akartunk összeházasodni és babát vállalni, mert megértünk rá és anyagilag is már rendben lettünk volna.

Ő most dobbantott, hogy már nem érzi azt, amit régen. Elmentünk egymás mellett...

Megtudtam, hogy van neki más, beleszeretett egy kolléganőjébe.

Felőrli a szívemet, lelkemet, nem tudom feldolgozni a hiányát, kegyetlenül rossz nélküle minden.

Minden róla szólt, az egész életem.

Barátaim sem maradtak, csak Ő volt.

Közben felőröl az anyagi része is, képtelen vagyok előteremteni egy alap élet feltételeit.

Harmadrészt pedig megőrülök attól, hogy az apukám egész álló nap egyedül van otthon. Eddig legalább vagy ő vagy én ott voltunk vele, ha kellett neki valami.

A páromnak volt kocsija, ő hordta orvoshoz.

most sehova nem jut el, egyetlen emberrel sem beszél egyetlen szót sem, csak fekszik a tévé előtt.

Ez nem élet, egyikünknek sem.

Tehát a házat eladni nem tudjuk, nehéz hazajutnom vidékre, közben mindkettőnknek egészségügyi gondjai vannak.

Az apukám 12 féle gyógyszert szed.

Én az idén kórházba kerültem a szívemmel, valószínű asztmás vagyok, és van egy csomó a mellemben, amivel majd megyek ultrahangra. Idéntől én is állandó gyógyszerszedő lennék, de nem telik rá.


Árammal fűtünk, semmi más lehetőség nincs, mert nincs kiépítve. A havi villanyszámlánk 20-26 ezer között van, de tavaly leolvasáskor 80 ezret kellett ráfizetni.


A 140 ezres fizetésemből mindez nem fog menni, a hitel is közel 80 ezer, és sehova nem fordulhatunk.

Apukámnak nem adták meg a mozgáskorlátozott minősítést, mert egyedül fel tud állni (több perc) és segédeszközzel tud menni pár lépést.


Szóval nem volt aranyéletünk, de együtt mindent szépen megoldottunk, kocsival könnyen és gyorsan ott voltunk bárhol, bevásároltunk, az öreget sem kellett hetente orvoshoz vinni, meg jövőre nagy terveink voltak...


De most mindennek vége.

Belehalok.

Ha elmesélem valakinek, az nem segít, nem lesz jobb semmi.

Valami antidepresszánst akartam, amitől nem vagyok állandóan depressziós.

Feszengek, szorongok, remegek.

1 hónap alatt 10 kilót fogytam.

Nem is bírok enni az idegtől, de nincs is mit.

Semmiylen segélyre nem vagyunk jogosultak az egy főre eső jövedelem miatt, mert a hitel senkit nem érdekel.


És most várjak még ezzel az esetleges gyógyszerrel is január közepéig...

nem fogom túlélni a karácsonyt.

Legszívesebben vonat elé ugranék, beszéltünk róla apukámmal, de ő nem tudja megtenni, gyáva hozzá.

Hiába mondom neki, hogy ez így nem élet egyikünknek sem.

Őt pedig nem hagyhatom itt.

Éhenhalna, kilakoltatnák.

Otthonba nem mehet, nincs rá pénzünk.


Nem hiszem, hogy valaha is lesz még valaki az életemben, tudom mindenki ezt mondja ilyenkor...

de abba a házba mi soha nem vittünk vendéget, olyan rossz állapotban van...

azért akartuk felújítani.

Penészes falak, beázott plafon, zsíros koszos falak...

Még az ősszel festeni akartunk, utána csempézni.

Közös terveink és álmaink voltak.

Egy részüre már meg is volt a pénz.


Most minden borult, azt mondja nem a nő miatt, hanem mert elege lett. Az apró veszekedésekből, amikből sok volt.

De egyébként nem volt vészes, én boldognak éreztem magam.

Együtt mindenünk megvolt.


Az elektromos fűtést 20 fokra állítom, és nem megy 15-16 foknál feljebb az az egy szoba, amit fűtök, mert egyben van a konyhával, és így nagy alapterület. (nem igazán nagy, csak ehhez a kis fűtőtesthez képest.)


A fürdőszobát egyáltalán nem fűtjük, 5 fok ha van bent.


Ja igen, a fürdőszobát szétvertük, mielőtt elment, mert folyt a víz, és szerelő megcsinálta.

Mentünk volna csempét venni, de épp akkor költözött el.

Hetek óta nincs zuhanyzünk, meg vakolat sem a helyén.

A csapnál tudunk mosdani, de majdhogynem lehetetlen, egy mozgásában korlátozott öregembernek és egy hosszúő hajú nőnek... szinte fagyban.


Nincs kiút, és még egy gyógyszert sem kaphatok, hogy éljem túl így a szeretet ünnepét?


Gyönyörű, meghitt karácsonyt terveztem, kis kirándulásokkal. Összebújós pihenős délutánokkal, amikor végre nem kell dolgoznunk.

Most a legszörnyűbb lesz, hogy 2 hétig otthon kell ülnöm, a hidegben, enni se nagyon lesz mit, és meg fogok őrülni a magánytól.

Mit tehetnék?

Az apukámat nem hagyhatom itt, ha ő nem lenne, már megléptem volna a megoldást...


2016. dec. 9. 11:13
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

Tudom nehéz, de talán a szerelem egy másik személy képében lehet megoldás. Lehet újra lenne motivációd, hogy folytasd (mondja a lány, aki pár hónappal ezelőtt mindent feladva öngyilkossági kísérletet hajtott végre, haha, irónikus).

Egyébként egy picit jó volt olvasni egy meleg párról, mégha ilyen borzalmas is a történet. Minden jót, várjuk a fejleményeket, hogy mit hoz a sors!

2016. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Igyekszem mindenre válaszolni.


A ház vidéken van, eleve nem túl keresett régióban, Kelet-Magyarország.

4 millió volt a hitel, 1 milliós személyi hitel az önerő, ezek az én nevemen.

Az ex nevén másik 1 millió, amiből az elektromos fűtést rendeztük meg vette a kocsit.

Igen, kicsit sok a hitel, tudom.

De együtt nem volt sok.

Szóval 5 millió volt a házra a hitel, de tudod, ez ma már a 9 milliót közelíti, egy 50-es években épült falusi Kádár-kocka pedig nem ér ennyit.

KJözben persze kisebb javításokat is csináltunk rajta, de azért amortizálódik is.

Pl. jelenleg továbbra sincs fürdőszoba. A beázás... az ezer éves palatető... szóval ennyit a hitelről.

2016. dec. 12. 13:43
 13/22 A kérdező kommentje:

"Ezekből ítélve a csávó már réges régen nem szeretett és a minimális tisztelet sincs meg benne irántad, etikusnak nem etikus de én pl bele se mentem volna ebbe a hitelbe egyedül.

Amúgy nem leszel egyedül karácsonykor ott van az apukád. Egyébként ő előtte hol lakott? Oda nem mehettek? Ha 12 féle gyógyszert szed legalább valamennyire le lehetne százalékoltatni, nem kapná a 100% rokkantságit de már a kevesebb is több"


Az utóbbi pár hónapban lett ilyen.

Előtte egy rendes, szeretnivaló, családcentrikus kedves ember volt. Aki 11 év után is naponta mondta, hogy csinos vagyok meg gyönyörű, és küldött néha egy-egy szerelmes üzenetet munka közben, meg hogy hiányzom neki.

Idén lett más, agresszívvá vált, nem lehetett hozzászólni.

Azt mondja, sok mindenben kötekedtem, de valószínű az előző 11 évben is, tényleg ilyen vagyok, de most hirtelen nem volt már jó. Gondolom ekkortájt ismerhette meg az új nőt, és még ha nem is voltak előtte problémáink, az agya tudat alatt felnagyította ezeket a dolgokat, és egyre inkább tavaró lettem számára.


Azért 7 év után ha már elve akkor is 6 éve együtt éltünk, szerintem nem vészes egyedül felvenni egy hitelt, már ha egyébként egész életre terveztek. Mi úgy terveztünk.

És akkor még én kerestem jobban, és örültünk, hogy nem adósodunk el mindketten, ha egyszer az én fizum elbírja, akkor minek legyen neki is hitele? És tényleg, később így lett kocsink. (=kocsija)

Persze így ugye a ház sincs a nevén, de ez nálam sosem okozott gondot, én közösnek tekintettem, és eddig ő is.


Az apukám nem igényli ezt a lelkizést és látom rajta, hogy kellemetlen neki. Nagyon szeretem, de sosem volt köztünk az az ölelkezős bensőséges viszony.

Ahol ő lakott... még a válása előtt, azt a vlásnál otthagyta, lemondott a házról (szintén hiteles ház), csak szabadulni akart már a volt feleségétől.

Ő rokkantságit kap, jövő év elején lehet beadom állapotrosszabbodásra, pár %-kal feljebbvihetik, de ezzel sem leszünk előrébb.

Egyik, hogy a régi házról a volt feleségével együtt van egy közel 10 milliós hitele. Azt már évek óta vonják. A másik egy több éves hitelkártya, szintén vonják.

Most 42 ezret kapna, abból marad 28.

Ha pár %-ot nyer, és pár ezerrel többet kapna, akkor azt is mind elvinné a végrehajtó, úgyis csak a 28 ezer maradna.

A másik, hogy egy csomó helyre el kellene mennie a betegségeivel, a háziorvos is azt mondta, hogy ilyenkor minél több új leletet kell beszerezni, igazolásképp az állapotrosszabbodáshoz.

Szóval ez veszett fejsze nyele...

2016. dec. 12. 13:53
 14/22 A kérdező kommentje:

"Családsegitő szolgálat nincs nálatok?"


Van, és szociális ebédet hordanak házhoz az öregnek.

Mivel tudja, mikor jönnek, kibotorkál a kapuig, de ha késik a kocsi, akkor addig ott áll a hidegben.

Máshogy nem tudja, mert ha dudálásra menne ki, az beletelne vagy 10 percbe.

Így is az ebédje havi 9 ezer ft körül van. De legalább főtt étel. Én ki sem hoznám ennyiből meg nem is főznék minden nap. Épp hogy hétvégén összedobok neki vmit.

Ezen kívül házi gondozás lenne még, hogy odajön vki és felsepreget, vagy elmegy boltba.

Ezt nem kértük, mert erre ott vagyok én.

Ennél többet nem tesznek, más jellegű segítséget nem nyújtanak.

Az agyvérzése után 3 helyre írtam, önkormányzat + 2 egyházi hely, ezek a lehetőségek vannak, egyéb nincs.

2016. dec. 12. 14:03
 15/22 A kérdező kommentje:

"am te egy nagyszerű nő vagy ne add fel....

most nagyon nehéz de túléled magad és apukád miatt.. "


ó dehogy vagyok. köszönöm a támogatást, de nem vagyok az.

egy átlagos, vagy még rosszabb, öregedő, antiszociális nő vagyok.

ez is baja volt hogy sokszor otthon ültünk és nem mentünk sehova.

hát bocsánat hogy szeretek otthon ülni meg pihenni, mikor egész héten dolgoztam. szerinte ezzel is elmentünk egymás mellett, hogy ő akart menni pl Gyulára, de én nem. csak később felsoroltam neki hogy 100 helyen voltunk, 5 külföldi országban, itthon az elmúlt két évben vagy 20-30 helyen kirándulni, közben mozi, színház, kiállítás, vásár, szóval voltunk sok helyen.

sokszor igaz még így is otthon unatkoztunk, és ő ment volna állandóan, de ha minden hétvégén megyünk és költünk a benzinre meg étteremre meg belépőjegyekre, akkor tényleg soha nem lett volna 10 fillér félretett pénzünk sem.

Tavaly csináltunk kutyakennelt meg kerítést meg burkolást, idén is volt már némi burkolás meg kis tetőjavítás meg kis festés meg egy ablakcsere, szóval lassan de haladtunk.

Igaz ezt mindet költhettük volna étteremre meg eseményekre, mert ezt hiányolja. De akkor soha ne költsünk a házra? És amikor mentünk egyik barkácsáruházból a másikba, hogy kiválasszuk a legszebb csempét, akkor sosem mondta, hogy ez lenne a baja, sőt ő erőltette h menjünk csempét nézni.

Ezért készültem ki hogy azt mondta nem figyeltünk egymásra. Én figyeltem rá, csak ő már bezárkózott, nem reagált a kérdéseimre, sokszor egyetlen ártatlan kérdéstől olyan ingerült lett, hogy nem is értettem. És ebből persze hogy veszekedés lett.

Nem várhatom el, hogy 30 évesen mellettünk maradjon, ha egyszer nem boldog. De mégis belehalok azóta is.

Egy fokkal sem lett jobb.

Nem alszom, hétvégén ki sem másztam az ágyból. Nem csinálok semmit.

NEm bírom ki, és bombázom sms-ekkel, vagy néha felhívom. Néha normális, néha nagyon bunkó. Egyik sem jó.

Bár már azt írtam neki, hogy ha ő ettől boldog, akkor adja ki a dühét és beszéljen úgy velem. NEkem az ő boldogsága fontos. Csak még nem tudom feldolgozni, h ezt másnál találta meg.

Amikor nomrális, akkor elmondja, hogy egyébként semmi nem lett azzal a nővel, nem jöttek össze, csak beszélgetnek, de nincsenek együtt. Nem tudom, mi az igazság. Valamit csak érez iránta, esetleg a csaj nem adta be a derekát Nem tudom.

Bánt, hogy ennyire boldogtalan volt velem, hogy ha nem is jött össze a másik (?), akkor sem jön vissza.

Egyik nap megint előjött azzal, hogy nem tudja, mit akar, és én erőszakoltam ki belőle, hogy mondja ki, hogy VÉGE. Nem is értettem, tényleg magától hozta fel. Másnap letagadta, h ilyet mondott. Éreztem, h tompa, vmi gyógyszer lehetett benne. Táppénzen volt, magányos volt, olyankor felhívott tök normálisan, és elmondta, mennyire egyedül van, senki nem nyitja rá az ajtót.

Aztán egyik nap megjött a közös telefonszámlánk...53 ezer. Ő 22 ezerért hívott emelt díjast. Meg több ezer ftnyi sms. Vajon kinek? És felhívtam, hogy 2 hónapja egy fillért sem adott, pedig még ő is ott lakott... na ebből akkora veszekedés lett, hogy el sem tudjátok képzelni. Voltam pénzéhestől kezdve minden, csak emiatt hívom fel, csak a pénze kell, üvöltött és káromkodott, nagyon csúnya beszélgetés volt. Utólag persze bocsánatot kért. Egyszer azt mondja, segíteni fog. Aztán azt, hogy ki ne találjam...

Már a 3. közös telefonszámlát fizettem egyedül (meg az összes rezsit egyedül, az utolsó hónapra). Ilyenkor vagy azt mondja, hogy MAJD... vagy azt, hogy az ő pénzéből meg éltünk, kaját vettünk, és akkor én meg azt fizessem ki neki.

Ma megtudtam, hogy elad egy műszaki cikket, amit szülinapjára kapott tőlem. Ez is kikészített. közös ismerősünknek adja el. Tudom, hogy az övé, és semmi közöm hozzá. Joga van eladni. És azt mondja, nem szemétségből, hanem hogy pénzt csináljon és azt ide tudja adni nekem...

De ilyen áron...megszakad a szívem. Akkora örömmel vettem... annyira akarta! Évek óta vágyott rá. Nem bírom feldolgozni, hogy ide jutottunk, hogy az ajándékokat el kell adni. Írtam is neki, az eljegyzési gyűrűnkért is kap valamennyit, meg amit nyaraláson kaptam tőle fülbevalót... mert én mindent visszaadtam. Mindent, amit ő kapott tőlem, én kaptam tőle, vagy közös emlék volt. Én nem bírtam nézni ezeket a polcon, elsírtam magam. Inkább összepakoltam. Most üresek a polcaim és a vitrin is, amibe több, mint 10 évnyi kis szerelmes meglepetés volt bezsúfolva.

Adja el, ő dolga, tényleg nem akarok belepofázni, csak annyira fáj, hogy ezeket szeretetből vettem, vettük egymásnak.

2016. dec. 12. 14:22
 16/22 A kérdező kommentje:

"Tudom nehéz, de talán a szerelem egy másik személy képében lehet megoldás...Egyébként egy picit jó volt olvasni egy meleg párról"


El sem tudok képzelni senki mást.

Tudom, ilyenkor mindenki ezt mondja.

De nem...és én abba a házba be sem vinnék senkit.

Írtam, hogy még barátokat sem. Egy pasit meg főleg nem.

És ugye időközben többször híztam...fogytam... nem vetkőznék már le senki előtt.

Igazábból biztos ez is baja volt, hogy áltaklában ugyanúgy csináltuk, és felül ruhában...nem vagyok megelégedve a melleimmel.

Nincs az az isten, hogy egy ismeretlen előtt levetkőzzek. Még orvosnál is kínos.


A meleg részt nem értem.

Vagy te, vagy én vmit félreértettünk.

Én 33/nő, ő 30/ffi.

18 éves volt, amikor összejöttünk.

Én csúsztam, és 21 évesen kezdtem az egyetemet.

Még büszke is volt rá, hogy középsikolásként egyetemista csaja van.

De ez a 3 év nem sok, sosem okozott semmi nézeteltérést a kapcsolatunkban.


Szóval nem, nem vagyok erős. Nagyon is gyenge vagyok.

Van egy kevés Xanaxom, de szinte hatástalan.

Azt hittem, ennyi idő elteltével már jobb lesz picit, de egy cseppet sem.


Egyszer hallottam olyat, hogy annyi idő kiheverni egy kapcsolatot, ameddig tartott.

Ez még tizenévesen volt...fél évet voltunk együtt, és valóban, fél év volt, mire szakítás után magamhoz tértem.

45 éves koromra egész helyrejönnék...

Nem jó semmi. A gyógyszer nem hat (nem tömöm magamba, nem vagyok rászokva. Nem veszem be minden nap, ha meg veszek be este, max alszok pár órát, de nem egész éjjel.)

Emiatt nem is szedem rendesen, mert hatástalan.

Állandóan az sms-eket olvasgatom és sírok.

Hiába minden.

2016. dec. 12. 14:30
 17/22 anonim ***** válasza:
A "szívfájdalom" ellen nincsen orvosság! Csak az idő az ami gyógyítja. De azért nem kell tíz esztendeig szenvedned. Egy év múlva már túl leszel rajta!
2016. dec. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Huh... elhiszem, h kedvességnek szántad, de ha egy évig kell ezt elviselnem...

eleve emberkerülő és magamnak való vagyok...

nem véletlenül építettem le a barátokat is, a kapcsolattól mindent megkaptam, másra nem is volt igényem.

és igen, mondjuk egy év múlva valamennyire túl leszek rajta... továbbra is magányosan, adósságtengerben, betegen, egy beteg öregembert gondozva...

mivel nem járok sehova, nem ismerkedek. évek óta csak akkor ismertem meg új embert, ha új kollega jött a céghez. nincs is kivel és nincs is hova mennem.

akikkel most felvettem a kapcsolatot, meghallgatnak, jól esik, de mindenki párkapcsolatban él, egyikük épp terhes, a másik pár épp próbálkozik a babával...

tehát csajos programok örökre kilőve. és még korábban, amíg csináltunk ilyesmit, beültünk egy-egy kávézóba v ilyesmi... de ma már ilyenre sem tudok költeni, egyszerűen nem futja 600 ft-os kávére, pedig azelőtt ez teljesen hétköznapi volt és simán belefért...de egy fizetésbe ez már nem fér bele.

2016. dec. 13. 11:05
 19/22 anonim ***** válasza:
Én is nagyon sajnálom ami veled történt, de végig öregnek meg öregedőnek nevezni magad 33 évesen, negaragúdj de kicsit túlzás... már csak a többi idősebb nőre való tekintettel. Testvérem 39 évesen ismerte meg mostani férjét... Nem kell feladni, csak tovább menni! Most még nem tudod, hogy milyen sokat tanulsz ebből az esetből...
2016. dec. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mellesleg én is magamnak való vagyok, és ha párom van általában kielégíti minden igényemet - értsd: én is és sok nő leépíti a baráti kapcsolatait, ahogyan sok férfi is... ezek a kapcsolat végeztével megerősödnek. 33 évesen tapasztalatlanabb vagy mint én, pedig ezekre már mind rájöttem. És hiába tervezed el hogy a következő férfinak nem adod ennyire oda magad stb, úgyis beadod a dekerekad, és megint ő lesz a fontosabb (én esetem). de már tudom hogy lábalnék ki belőle ha bármi baj történne. Tehát továbbra is fenntartom a véleményem mi szerint minden gond vagy baj csak tapasztaltabbá és jobbá tesz, már amennyire lehet. Mindezt mondom úgy, hogy én nekem végig kellett néznem hasonló dolgokat szeretteim körében amikre "te készülnél"... Tudod ezek az esetek érzékenyebbé tettek más emberek iránt, már nem ítélkezek olyan elhamarkodottan, és könnyen megértek másokat. Ne fordulj el az élettől ami a legnagyobb tanító mestered. :)
2016. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!