Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet pánikbeteg valaki 13...

Lehet pánikbeteg valaki 13 évesen?

Figyelt kérdés

Az unokatestvéremről lenne szó. 13 éves lány, sajnos nagyon messze lakunk egymástól, ezért kb félévente látom csak. Ma látogattuk meg őket, teljesen kiakasztott, amit tapasztaltam.


Szorong, egyedül nem mer sehova menni, elvileg állandó hasfájása van, fél mindentől (magasság, tömeg, egyedüllét, halál, tömegközlekedés...). Ma délután sokat beszélgettünk erről, azt mondta, hogy tisztában van azzal, hogy ezt a szorongás okozza nála, de nem tudit tenni ellene.


Egyébként ami engem a legjobban kiakasztott, az a nagynénim (az unokatesóm anyja). Teljesen hülyének tartja a saját lányát, látszik rajta, hogy szégyelli, ráadásul a mi jelenlétünkben is bántó megjegyzéseket tett rá. Szegény lány teljesen önbizalomhiányos már, de az anyja meg ezen is csak ront.


Én nem tudom, hogy segíthetnék neki, 16 éves vagyok, ráadásul elég messze lakunk tőlük, viszont azt tudom, hogy ezt nem hagyhatom ennyiben.


Mit tudnék tenni?


2016. dec. 23. 23:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos ha a szülő így áll hozzá, akkor te nem sokat tudsz tenni. Ide pszichológus kezelése, nyugtató kellene. Saját tapasztalatból írom, mert nekem is volt gyerekkoromban trauma utáni stressztől, és meggyógyítottak.
2016. dec. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Én évekig pánikbeteg voltam, anyám szintén így állt a dolgokhoz. Aztán elhúztam egy távoli városba egyetemre és magától rendbejött minden. Szerintem a legtöbb, amit tehetsz, hogy beszélgetsz az unokatesóddal, akár interneten keresztül és erősítsd benne azt az érzést, hogy ő is teljes értékű ember és hogy meg fog gyógyulni ebből. Mert egy fog, én saját tapasztalatból mondom.
2016. dec. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!