Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet valaha is törni...

Ki lehet valaha is törni abból az önképből, amit iskolai bántalmazás keretében lenyomnak a torkodon?

Figyelt kérdés
Én egy életvidám, nyitott és közvetlen gyerek voltam, de általános iskolában rendkívül féltékeny volt rám mindenki, máshogy gondolkodtam, mint ők, így nem tudtam beilleszkedni. Jobbak voltak a jegyeim és mindenki belém volt szerelmes. Nekik ez nem tetszett, ezért minden nap determináltak, a szavaikkal és a bánásmódjukkal, még a "legjobb barátaim" is. Aztán ezzel olyan szintű eredményt értek el, hogy elcsúnyultam, bezárkóztam, szorongtam. Ez már 10 éve történt és azóta elég sokat változtam, külsőleg főleg és ismét nyitottan, oldottan tudok kommunikálni, pozitívan reagálnak rám az emberek és szimpatikus vagyok nekik. De valahogy úgy érzem, hogy csak megjátszom az egészet és a felszín alatt még mindig ott van ez a "szörnyeteg", akivé váltam az osztálytársaim miatt. Már voltam terapeutáknál is és tőlük is azt a visszajelzést kaptam, hogy nagyon eredményes vagyok és sokat fejlődtem rövid idő alatt, de egyszerűen nem érzem azt, hogy bárki vagy bármi ki tudná törölni nyomok nélkül azokat az éveket az életemből. Kicsit megbégelyezve érzem magam, hogy mindig én leszek a bántalmazott szar, akit gyűlölnek az emberek, hiába játssza el, hogy minden klassz. Miért érzek így, ha már minden megváltozott és mi lehet a megoldás?

2016. dec. 27. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Azzal van a probléma hogy még mindig ezen keseregsz hogy akkor bántottak téged, és ez mindig benned van. Igazából már megváltoztál, amit mondtak és te csak azért húzd le magad mert a sérelmeket nem bírod elfelejteni. Ez teljesen érthető, nem egyszerű ezen túllépni, de egyszerűen neked kell egy olyan elfoglaltság ami kikapcsolja az agyad és eltereli a gondolatokat a múltadról, csak így fogsz tudni jobban felejteni, igaz erre is rengeteg idő kell, és lesznek olyan dolgok amiket nem fogsz tudni felejteni, de sokkal kevesebb eséllyel fog eszedbe jutni a későbbiekben mint most.
2016. dec. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
74%

Már nem mostani a kérdés, de azért válaszolok én is.


Én még 40 évesen! sem tudom elfelejteni, amit műveltek velem a túlművelt általános iskolai társak. (több osztályból voltak ezek a személyek) Mindig azon gondolkozom, hogy hová kellene költöznöm, hol tudnék magamnak egy nyugodtabb, jobb életet elképzelni. ...és akkor még az elköltözés anyagi oldalát nem is említettem. Mindent megtennék azért, hogy ebből a gödörből kikerüljek. ...de sajnos nem tudom a megoldást.


A volt csúfolóim mind söpredék emberek voltak, illetve nem teljes mértékben. Mint utóbb megfejtettem a jellemükben, tulajdonságaikban volt egy rész, ami azt diktálta nekik, hogy piszkáljad, bántsad, csúfoljad a másikat. Ezek a falubeli "művelt" emberek már az ország és a világ minden részére szétszóródtak. Szóval, ha el is költöznék innen, akkor mi a garancia arra, hogy valamelyik agyonművelt emberrel nem futok össze valahol. Akár még külföldön is. Semmi.


Ez a nyomás rajtam olyan mértékű, teljes egészében megakadályozza, hogy egy normális párkapcsolatom legyen ezen a településen. Ugyanis itt mindenki ismer mindenkit. Szájról-szájra terjed a hülyeség. Persze a jó dolgok azok nem.


Szóval, most 40 évesen vagy elköltözök innen és egy vadidegen helyen kezdek egy új életet, kevés anyagi háttérrel vagy itt fogok egyedül, megkeseredetten megöregedni, ha egyáltalán megöregszek. Mert társam itt nem lesz, az tuti!


Visszatérve a csúfolókra. A legszomorúbb dolog az egészben az, hogy akik csúfolják, piszkálják a másikat, azoknak el sem jut a tudatáig az a dolog, hogy ez a tettük milyen mély, akár egész életre kiható fájdalmat tud okozni a másik embernek. A tanárokról pedig ilyen szempontból jobb ha említést sem teszünk. Csak tesze-toszáskodnak az általános iskolákban.


Nekünk még olyan tanárunk volt, akit ha felidegesített egy gyerek a hülyeségével, akkor fogta jól megpofozta, még a fejét is belevágta a faszekrénybe, csak úgy kongott a szekrény is, meg a gyerek feje is. Azután kuss volt az osztályban egy darabig. Lehetett tanítani. Nem mondom, hogy ez a legtökéletesebb nevelési módszer, de az sem járható út, hogy majd a kis csitri körül forog a világ.


(Ma minden be van szabályozva, mindenkinek joga van mindent csinálni, lehet az ombudsmanhoz szaladgálni, feljelentgetni mindenkit, csak a dolgok nem működnek. Szerintem az a gyerek, akit a tanárom jól felpofozott, nem is merte otthon elmondani a szüleinek, mert akkor még otthon is kapott volna egy adagot.)

2017. márc. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!