Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a bajom? Kitől kérjek...

Mi a bajom? Kitől kérjek segítséget?

Figyelt kérdés

24 éves fiú vagyok. Az a problémám, hogy nincs motivációm semmire. Gimiben teljesítettem utoljára normálisan, ott rendesen tanultam, és az osztály egyik legjobbja voltam. Viszont magánéleti síkon teljes üresség volt az életem, nagyon erős kisebbrendűségi érzésem és megfelelési kényszerem volt, állandóan utáltam magamat és a világot azért, mert nem tudtam barátnőt szerezni. Mindig azon agyaltam, mások miért érdemlik meg jobban, mint én. Kevés barátom volt, velük se gyakran találkoztam. Kilógtam a korosztályomból, valamiért nagyon rigorózus, nagyon merev voltam: elutasítottam kb. mindent, amit a kamaszok csinálnak, borzasztó nagy jelentőséget tulajdonítottam apró dolgoknak, jobbnak, különbnek képzeltem magam náluk.


Valamiért az az érzésem, hogy a szüleim nagy felelősséget raktak rám gyerekkoromban, felnőttesítettek (parentifikáltak, ahogy a pszichológia mondja), és ezért kisiklott a személyiségfejlődésem, és egészséges, szárnyát bontogató kamasz helyett egy frusztrált, kényszeres korafelnőtt lettem és vagyok a mai napig. Nem tudom, hogy lépjek ezen túl, de mára gyakorlatilag jártányi erőm sincs. Nem tudom például, hogy mit csináljak. Azon túl, hogy van egy széles általános műveltségem és beszélek két nyelvet, nem értek semmihez. Úgy értem, profi szinten, amiért pénzt lehet elkérni. Nincsenek álmaim. Gimnáziumból kilépve nem volt tervem, hogy mihez kezdjek, mert mindennek csak az árnyoldalát láttam. Felvettek Európa egyik legjobb egyetemére, de otthagytam, mert nem éreztem jól magam. Itthon elvégeztem egy szakot, amit nem akartam. Nem vállaltam a felelősséget a döntéseimért, mindig úgy voltam vele, hogy időt adok magamnak, majd kialakul. Most 24 éves vagyok, és úgy érzem, az elmúlt négy évemet elfecséreltem. Az az igazság, hogy valahol elvesztettem az önértékelésemet, az önmagamba vetett hitemet, és ezért nem vállaltam be olyan dolgokat, amik, ha racionálisan végiggondolom, biztosan sikerültek és előrevittek volna. Rengeteg ilyen kihagyott ziccert tudnék felsorolni. Úgy érzem, ezt a bizonytalanságot az anyámtól tanultam el. Egyszerűen utálom magamat, nem bírok magamra nézni. Látom magam a lelki szemeim előtt, hogy mivé kellett volna válnom, és úgy érzem, az egész azért van, mert anno, egy érzékeny korszakomban az anyám érzelmi súlyt rakott a vállamra (nem akarom részletezni), amiért túl korán megkomolyodtam, és nem volt lehetőségem kiélni a kamaszkoromat.


Az időm pedig közben telik, és még ha pszichoterápiával évek alatt rendbehoznám magam, akkor is a hajamra kenhetem az egészet, mert addigra már elmúlnak azok az évek, amiket tanulással tölthetnék. Sokszor úgy érzem, már most elmúltak. Sok pszichológusnál jártam, de a többségük nem tudott segíteni. Igazából nem is pszichológus kéne, hanem olyan szülők a valódi szüleim helyett, akikkel ezeket át tudom értelmesen beszélni, és akik emlékeztetnek rá, ki vagyok. Az a baj, hogy nincs egy olyan ember a családomban, akihez fordulhatnék. Pszichológust meg nem zaklathatok naponta ezekkel a dolgokkal, ráadásul iszonyat drágák. Gyakran öngyilkos gondolataim vannak, nem akarok így élni. Nem tudom, mit tegyek.


2016. dec. 30. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak az eletben nehez dolgok es hidd el lesz meg nehezebb is de ez az elet velejaroja. Senkinek sem tokeletes az elete. Probalj ki uj dolgokat,keress magadnak egy hobbit a baratnos dolog pedig majd magatol jon. Nekem is tortent sok rossz dolog az eletemben es azt gondoltam hogy ennel rosszabb mar nem lehet pedig volt. Aztan megtanultam orulni az elet apro oromeinek pl: a szuleim velem vannak es elnek, szeret a csaladom, vannak emnerek akiknek fontos vagyok pedig volt ugy hogy azt ereztem nincs senkim. Ki tartas es legy eros ne hagyd hogy ezek a dolgok lekuzdjenek teged!
2016. dec. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az útkeresés,amin te is átmész, véleményem szerint hozzátartozik a normális személyiségfejlődéshez. Mára kitolódott a tanulási időszak,28-30 éves fiatal felnőtt semmiről nincs lekésve.Biztos vagyok benne,hogy az eltelt 4 év nem volt hiábavaló,hiszen ennek eredményeképpen értékeled újra az életcéljaidat.A növekedés,fejlődés soha nem folyamatos,hanem szakaszos,időleges stagnálás után következik be egy minőségi ugrás minden életkorban. Nagyon időben vagy más szakot,egyetemet elkezdeni.Gondold át,mit szeretnél kezdeni az életeddel és amit most kitűzöl,azt vidd végig. Határozd el,hogy ezentúl minden célodat,amit kitűzöl,el is éred,végigviszed azt,amit elkezdtél.

Kezdj el dönteni és minél többször kerülsz olyan döntési helyzetbe,aminek a következményeit egyedül vállalod fel,annál nagyobb lesz az önbizalmad.Egy problémának sok jó megoldása létezik,csak az a kérdés te melyik megoldást tudod jó szívvel elfogadni.Minden nehézséget-a mostanit is -átélve sokkal erősebb egyéniség leszel. Az elkésettség,a lemaradás érzése nagyon negatív visszahúzó, hamis,-és főleg- hazug erő,nem szabad rá hallgatni,mert visszatart attól,hogy nyugodt lelkiismerettel cselekedjél a jelenben.

Az öngyilkosság nem megoldás,az az egyetlen dolog,amivel tényleg jóvátehetetlen hibát követnél el.Nagy valószínűséggel a lelkünk halhatatlan,ennek nagy a szakirodalma a tanatológiában. Biztos vagyok benne,hogy nemsokára találkozol egy olyan okos,mélyérzésű lánnyal,mint te magad vagy.

2016. dec. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nézd el nekem a pongyola fogalmazást.Még egyszer: biztosan találkozol olyan lánnyal,aki olyan okos,mély érzésű,mint te vagy.
2016. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És mi van, ha már találkoztam vele, és már elrontottam, mert túlságosan az ideáim rabja voltam, és nem értékeltem azt a valódi szeretetet és gondoskodást, amit adott? Az egyetlen lány volt, aki tényleg úgy éreztem, hogy szeret, és akinél úgy éreztem, hogy őt az isten is nekem küldte, és én hagytam elmenni. És azt hiszem, már nem fogom tudni visszacsinálni. Úgy érzem, óriási hibát követtem el önmagammal szemben, és megérdemlem a szenvedést. Ez is erősíti a halálvágyamat.
2016. dec. 31. 00:08
 5/5 anonim válasza:

Amennyiben ezt átélted,akkor ez a tapasztalat arra szolgált,hogy felnyissa a szemedet: vigyázni kell a valódi értékekkel bíró kapcsolatokra,meg kell becsülni azokat,mert olyan értékesek,amilyennek látjuk azokat.

Az élet most kezdődik számodra,drukkolok neked.

2016. dec. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!