Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongás tönkre teszi az...

A szorongás tönkre teszi az életem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egyre jobban fordulok be, azt érzem nincs nyugalmam, nem tudok pihenni sem, attól félek hogy teljesen elszokok az emberektől, nem igazán tudok örülni, folyton a megszállott gondolataim vannak az eszembe, azon a ponton vagyok, hogy megváltás lenne a halál, olyan érzésem van hogy le kell mondjak sok mindenről az életbe, erősnek kell minden nap, minden perc és minden másodpercbe lennem. :(
2016. dec. 31. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan érzek, attól eltekintve, hogy én szeretem az életemet, nem gondolok a halálra.

Próbálj minél többet emberek között lenni, az kellően elvonja a figyelmed a nyugtalanságról. Tudatosítsd magadban azokat a dolgokat, amik már sikerültek, akár azzal, hogy leírod egy papírra. Szedd össze, hogy min kell változtatnod ahhoz, hogy megszűnjenek azok a dolgok, amik előidézik a szorongásod, ezt az "erősnek kell lenni" érzést. Ha lehetőséged van rá, kérj segítséget egy pszichológustól.

2016. dec. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fordulj kifelé. Teljesen magadra fókuszálsz, úgy tűnik, hogy a saját belső történéseiden kívül semmit nem érzékelsz, semmit nem veszel figyelembe.


Ha tudsz, kérj segítséget, mert lehet, hogy egyedül nem fogsz boldogulni a helyzettel. Szakszerű segítségre gondolok.


Mindenféleképpen keríts egy vagy inkább több hobbit, kösd le magad. Eszed ágába se jusson leülni valahová és magadra és a problémáidra koncentrálni. A baj belül történik. Törj ki belőle. Alakíts ki rendszeres életvitelt, amiben szerepel az, hogy elhagyod a lakást, kimész emberek közé, és ott teszel valamit, önkénteskedsz, ételt osztasz. Ismerkedj meg más emberek problémáival. Mindenféleképpen sportolj aktívan, mert az felszabadít és megnyugtat.

2016. dec. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy általános dolog, van akinek erősödik. Én is így érzek, nicns ezzel semmi baj. Van egy olyan érzésed hgoy nem találod meg a párod, egyedül maradsz életed végéig és nem éled át azokat az élményeket amelyeket mások is átélnek. Sajnos sokszor előfordul, de gondolom te fiatal vagy, nem feltétel hgoy buliból álljon az ééleted és sok ismerősből. Van aki magányosnak születik, de megtalálja a párját. amúgy fiú vagy? Vagy lány? Ha gondolod írj, beszélgessünk. :)
2016. dec. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Garpe ***** válasza:

Szia :)


Amit leírtál nekem ismerősen cseng: mintha minden percben készen kéne állni; bármelyik pillanatban elszakadhatok az emberektől, bármikor olyat tehetek amit nem akarok, félek nem tudom irányítani magam; rettegek, hogy most hirtelen összeesek; félek elaludni, mert álmomban olyat tehetek... és ha kiderül, hogy nem álom...


Ilyenkor célszerű önmagaddal beszélgetned: megbeszélni, hogy az van amit én akarok; lehet, hogy most becsapnak az érzékeim, de én élek saját magam létében biztos vagyok, ha ez így van, akkor amit én érzek valószínűleg az is. A másik a meditáció keress néhány perc szabad időt hunyd be a szemed és figyelj a légzésedre, bármilyen gondolat jő fejedbe engedd, hogy tovább menjen csodáld meg majd engedd, hogy tovább ússzon akár a felhők az égen, és figyeld ahogy a levegő lágyan csiklandozza orrüreged.


Én javaslom keress fel egy pszichológust (nekem segített, az előbbi meditáció pl. tőle van).


Ha úgy érzed írj nyugodtan nekem privát üzenetet.

2017. jan. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is sokat jár az agyam a jövőn, és engem az zavar a legjobban, hogy a jobb élet nem következhet be azonnal, nincs lehetőségem hogy MOST érjem el, hanem sok-sok év kell még az akadályokkal teli úton és a pontos célt sem látom egyenlőre, így nehéz döntéseket hozni.
2017. jan. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!