Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem hiszek a gyógyszerekben....

Nem hiszek a gyógyszerekben. Leküzdhető a szorongás kitartó munkával?

Figyelt kérdés
35 éves nő vagyok és már rég óta küzdök szorongással. Kezdem magam így elfogadni. Semmiféle helyzet alól nem bújok ki, ami szorongást vált ki pl. nagy tömeg, bezártság én azt is napi szinten leküzdöm. De fáradt vagyok már ettől az egésztől. Gyógyszereket már régebben próbáltam, de semmit sem segítettek. Most meg fogom próbálni a relaxálást és más természetes gyógymódokat. Van itt olyan, akinek ez bevált?
2010. máj. 4. 14:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
00.15, ez csupán játék a szavakkal. Diagnózis nélkül gyógyszert ajánlgatni mindenképpen felelőtlenség!
2010. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Akaraterővel nem lehet meggyógyulni, ha egyszer ott van az a szervi, biokémiai ok. Az pont azt fogja jelenteni, hogy a legcsekélyebb ingerre is így válaszol a szervezet, és az ilyen ingerek (sőt a nagyobbak többsége, stressz stb) meg egyszerűen nem szüntethetőek meg, mert velejárói az életnek. Max, ha valaki élete végéig a szobájában kuksol, akkor nem éri semmi ilyen, de ez meg mire jó?

Tehát: erre gyógyszer kell.

2010. máj. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekem az Atarax abszolút bevált...nem lehet hozzászokni de nagyon jól ellazít...nem korlátoz semmiben.

Egyébként nagyon helyes, hogy nem kerülöd el a helyzetet, de ne csak elviseld, hanem gondold át logikusan, hogy miért is nem kell tartanod ettől az egésztől.

Én nem próbáltam homeopátiát meg relaxálást meg ilyesmit, hanem átgondoltam, hogy a tömegben nem bánt senki, és nem "égek", ha rosszul leszek, ha más lenne rosszul,én is segítenék neki, és ezzel a többi ember is így van.

A gondolatnak gyógyító ereje van.

2010. máj. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Biztos most sokan nem fogtok egyet érteni velem, de ha nekem régebben gyógyszert kellett szednem, egyszerűen úgy éreztem, hogy mindenki látja rajtam, hogy én ilyeneket szedek és félembernek éreztem magam. Miért alakul ki bennünk ilyen biokémiai valami, miért hiányzik belőlünk a seratonin és másból meg nem?
2010. máj. 6. 10:05
 15/17 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez olyan, hogy a cukorbetegeknek miért nem termelődik elég inzulin a szervezetükben?

Egyébként a szerotoninnal kapcsolatban, azt hiszem, úgy vn, hogy stressz hatására (pulzusszám és vérnyomás növekedése, gyomorideg, felületes légzés mellett) felgyorsul a szerotonin-anyagcsere az agyunkban. Tudod, sokaknak van, hogy ha nagyon idegesek és félnek, hasmenésük lesz (én is ilyen vagyok), ehhez tudom hasonlítani. És a gyógyszer ehhez kell, hogy helyreálljon a szerotonin hormonháztartása.

Ezért nem kell félni a gyógyszertől, ez olyan, mint a cukorbetegnek az inzulin, és el is lehet hagyni, bár idővel(nekem egy hónapig kellett csak csökkenteni az adagot).

És ha ez a dolog helyreáll a szervezetünkben, akkor a felborult szerotonin-működés nem fog szorongó érzéseket kiváltani belőlünk.

Persze a szorongást elsősorban és alapból magunknak kell FELOLDANI/nem elnyomni...

Végig kell gondolni 1000szer is azt a dolgot, helyzetet, ami kiváltja a szorongást, és minél többet gondolsz rá, annál ismerősebb lesz a dolog, és nem fogod veszélyesnek érezni!!

2010. máj. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ja, és egyértelmű a válasz a kérdésedre:igen, természetes, hogy leküzdhető!!!!!!!

És ne tántorítson el , hogy sajnos a szorongás természetétől fogva olyan, hogy úgy érzi az ember, soha nem szabadul meg tőle.

Hát ha én megszabadultam akkor mindenki!!!

Nálam reménytelenebb pánikost még nem hordott a hátán a föld,egyszerre voltam agora- és klausztrofóbiás, szociális fóbiám is volt, most meg még örül is a fejem, ha kibontakozhatok az osztály előtt:)

Szóval igen, leküzdhető (még az egész nap folyamatosan tartó pánikos érzés is), csak tedd magad oda a dolog mellé minden erőddel.

2010. máj. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Te hogyan szabadultál meg a pánoktól, Leírnád?

2010. máj. 12. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!