Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ez? Élvezem, ha...

Normális ez? Élvezem, ha bántok egy állatot, aztán meg legszívesebben megölném magam, hogy ilyet tettem.

Figyelt kérdés

Már egészen kiskorom óta ha valami nem úgy sikerül ahogy akarom, irtó dúhös leszek, és ha mondjuk a macskám húz fel,képes vagyok ráütni, bezárni valahova...aztán pedig felkötném magam, mert ez beteg dolog...

Olyankor nagyon szomorú leszek és néha sírva is fakadok, pedig nem nekem kéne...

Van úgy hogy még én is megijedek magamtól, hogy hogy vagyok erre képes.

Ersze lehet hogy ez összefüggésben van azzal, hogy 3 éves koromig csecsemőotthinban voltam de nem hiszem.

Nem akarok veszélyt jelenteni a környezetemre de nem tudom mitévő legyek.

14/l



2017. jan. 2. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Vállalj valami önkénteskedést.
2017. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget, mert ilyen fokú hangulatingadozás még kamaszkor idején sem normális! (És később nagyobb bajt is keverhetsz egyszer, ha nem tanulsz némi önuralmat - azért az jó, hogy legalább érzed: bajban vagy)
2017. jan. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egy menhelyen önkénteskedem, olyankor nem szokott baj történni, nem veszítem el az irányítást. Inkább,mikor például senki sincs itthon.

Azért szeretném még most, ha lehet kiküszöbölni, hogy ne történjen egyszer nagyobb dolog.

2017. jan. 2. 12:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne normális?

Te is érzed, hogy nem az, ezért is tetted fel a kérdést.

Mindenképpen kérj segítséget, mielőtt nagyobb károkat okozol szerencsétlen macskában, vagy más állatban. Esetleg magadban, vagy másban.

Nálam ugyanez van (mármint hangulatingadozás, szélsőséges reakciók, de állatot eszembe nem jutna bántani! Magamat annál inkább), 18 évesen bipoláris zavart, borderline jegyekkel diagnosztizáltak nálam.

Nem játék ez a helyzet, segítséget kell kérned!

Nem tudni, mi derül ki nálad, de az tuti, hogy kezelni kell, mielőtt nagyobb bajok lesznek. Szegény macska. :-/

2017. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Menj el egy gyerekpszihológushoz ő segít leküzdeni :)
2017. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus segít!:)
2017. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak azért jó az önkénteskedés, mert ott nem bántasz. Hanem azért is, mert jó csatornákba tereli a gondolataidat, érzéseidet. Meg tudod tapasztalni, hogy egy jó valaki vagy, aki képes másnak is a segítségére lenni, képes véghezvinni dolgokat. Hogy a világnak szüksége van rád. És ha egy ilyen érzésvilág alakul ki benned, akkor sokkal kisebb eséllyel akarnád azt a világot bántani. Hisz építője, megtartója vagy.
2017. jan. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ersze lehet hogy ez összefüggésben van azzal, hogy 3 éves koromig csecsemőotthinban voltam de nem hiszem."


De,akár ezzel is összefüggésben lehet.Mondjuk azt élted át,hogy kiszolgáltatott helyzetben vagy,és nem tudsz vele mit kezdeni.Nagyobb korodban rájöttél,hogy egy ugyanolyan kiszolgáltatott élőlényen levezetheted a feszültséget.Mert az nem dadus,nem függsz tőle.

2017. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass az előttem szólókra. Evolúciós okokból tinikorban időszakosan erősödik az agresszió. Ez az a kor ugyanis, amikor le kellene válnunk a szüleinkről, ha még mindig az őskorban élnénk. Tehát nekünk magunknak kellene ellátnunk magunkat, ez pedig csak úgy valósítható meg, ha elég erőszakosak, agresszívek vagyunk.

A másik dolog, ami szintén a tinikor velejárója, a hangulatváltozás. Ebben a korban a szervezet mindent túlkompenzál. Keresi az egyensúlyt, de még nem találta meg. Amikor bánatos vagy, boldogsághormon termelődik, de túl sok, ezért gyakran átesel a ló másik oldalára. Ha örülsz, melatonin termelődik az ellensúlyozására, de az is túl sok, és melankóliába zuhansz. Ugyanez játszódik le az agresszivitásod után is. Nincs ezzel semmi gáz.

2017. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!