Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs itt egy pszichiáter...

Nincs itt egy pszichiáter véletlenül, aki szánna rám egy minimális időt?

Figyelt kérdés

A gondolkodásom és az érzelmi világom tele van olyan dolgokkal, amik miatt nem érzem magamat mentálisan egészségesnek. Nagyon jó volna tudni, hogy jól sejtem-e a szituációt. A probléma azonban ott kezdődik, hogy egyrészt a szorongásom miatt, másrészt pedig - és ez sokkal erőteljesebb - azért, mert elmondhatatlanul szégyenlem ezeket a tüneteket, nem vagyok rá képes, hogy normálisan beszéljek róluk. Megpróbáltam pszichológushoz menni, sőt egyszer még pszichiáterhez is eljutottam, de mindkettőnél egyértelműen csak a "féligazságot" bírtam kimondani a számon. Vannak bizonyos tüneteim, amikről könnyebben beszélek, viszont van pár - ráadásul nyilván a legkomolyabbak - amikkel kapcsolatban egyszerűen bárhogy próbálok, nem bírok teljesen őszinte lenni, és vagy semmit se bírok igazán kinyögni, vagy egy "szépített" verziót próbálok kiszenvedni magamból.

Sajnos a szóbeli kommunikáció alapból sose ment nekem normálisan, egész életemben írásban tudtam csak kifejezni magam igazán. Szóval sajnos arra jutottam, hogy valami olyasmire volna szükségem, hogy leírok jó hosszan mindent, és valaki azt végigolvasva megállapítja, hogy "elmebeteg" vagyok-e, vagy sem. A kezelés igazából nem érdekel, csak ez a válasz.


Tudom, hogy ez egy hatalmas kérés, de gondoltam azért megpróbálkozom vele. Borzasztóan megköszönném, ha valaki csak egy pár üzenet erejéig hajlandó volna foglalkozni a témával. Szörnyű érzés ezzel a kérdőjellel élni. És azzal, hogy senkinek se bírok beszélni erről.


Előre is köszönöm az esetleges válaszokat!



2017. jan. 8. 02:46
 1/3 Amarok Tonrar ***** válasza:
Nyugodtan írj privátban.
2017. jan. 8. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ankap1975 ***** válasza:
Írhatsz nekem is privátban.
2017. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem ne írj privátban :D


Ha eljutottál pszichológushoz, nem tudom, mitől félsz. Köti a titoktartás, és a személyes véleményét is meg kell tartania magának. Én is így éreztem az elején, nehéz volt beszélni "olyan" dolgokról, de ha összeszeded magad, és elmondod mi a gond, hamar túlleszel rajta, és tudnak segíteni.

Ha a szóbeli kommunikáció nem megy túl jól, akkor esetleg tervezd meg előre, mit fogsz mondani.

2017. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!