Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns szedése...

Antidepresszáns szedése mellett ez normális? Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

6 hete szedek 10 mg-mos Escitilt egy egészet, szorongásból fakadó pánikrohamokra.

A kezelés részeként napi 3x 0,5 mg xanax volt a megengedett, szükség esetén. 3 hétig egy egész 0,5-ös xanaxot szedtem, majd az antidepi felerősödésével úgy gondoltam elhagyom a xanaxot.

2 nap után borzalmas izomrángásaim lettek (nem úgy kell elképzelni, hogy rángatóztam, talán a jobb szó rá az izomösszehúzódás), majd ahogy bevettem a xanaxot elmúlt. Elkezdtem fokozatosan csökkenteni az adagot, a végén már a 0,25 mg felének a felét szedtem, aztán úy gondoltam ez is teljesen indokolatlan, elhagytam. Most két nap nem szedés után megint előjött éjszaka az izomrángás, félelemérzet, szájszárazság, elnehezedett végtagok.


Tapasztaltál már ilyet?

Holnap megyek a pszichiáteremhez, (folyamatos pszichoterápiára járok) de szeretném, ha megosztaná velem valaki a tapasztalatait, aki átélt már hasonlót!


23/L


2017. jan. 15. 14:26
1 2
 1/12 jeverezi ***** válasza:

naponta 1,5 mg xanax nagyon sok!!!! Minek szedtél ennyit? Én sokkal erősebb antidepresszáns (brintellixet szedek) mellett veszek be naponta 1-2 szem 0,25 mg-s frontint és még az is sok


a kérdésedre a válasz elvonási tünet

2017. jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem szedtem soha be a napi 1,5 mg-mot. Ez volt a maximális mennyiség amit beszedhettem volna. Maximum 0,5-öt szedtem egy nap.
2017. jan. 15. 14:52
 3/12 jeverezi ***** válasza:
akkor nem tudom menj el orvoshoz
2017. jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Antidepi mellől nem kell már 6 hét után elhagyni a nyugtatót. Majd úgy a 10-12.hét környékétől.
2017. jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A korai elhagyás okozott ilyen tüneteket?
2017. jan. 15. 16:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez meg lehet az antidepi hatasa is, annak is kell kis ido, mire elkezd hatni, meg hozzaszok. De nem is biztos, hogy az 1. amit felirtak jo lesz. Van akinel kiserleteznek, de 1-2 honapot altalab hagynak neki. Nekem anno kb 4-5 het utan jottek durva panik tunetek meg eros szorongas idegesseg. Mondjuk nekem 2-3 hetig emelkedore allitottak be az adagot. Mikor soknsk bizonyult akkor vissza vettek belole egy kicsit, es 1 het mulva ujra emeltek amig be nem allt. A koztes idoszakra meg xanax...de nekem az is maradt vegig, igeny szerint fel-1-2 szem 0,25-os.
2017. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ilyen izomrángás inkább az antidepresszánstól van. A nyugtató persze csökkentheti. Egyébként én az antidepi mellé 2-3x1/2 0,25-ös Xanaxot kaptam.
2017. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6hét antidepinél semmi. Az még téged nem fog kiszedni a pánik betegségből, és szorongásból... Több hónap, fél év legalább.


btw 1.5mg xanax egy napra nem hatalmas mennyiség, nem is értem egyesek miről beszélnek :D:D:D

2017. jan. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudom, idő. De volt már egy 2 hét mikor nem volt semmilyen tünet.:( A pszichiáter szerint a jelenlegi élethelyzetem okozott pánikrohamot (vizsgaidőszak, államvizsga előtt vagyok). Ez tény, hiszen eléggé megviselte az idegrendszeremet, készülni is alig tudok, nagyon kevés esetben vagyok képes koncentrálni...

A xanaxot szerettem volna minél előbb elhagyni, mert féltem és félek az addikciótól, éppen ezért most is csak akkor veszem be, ha érzem, hogy jönne a roham, akkor is most már egy 0,25 elég, ha durvàbb a roham akkor max 0.5.

Van ebből végleges kiút?:-(

2017. jan. 19. 07:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Van. Addikciótól miért félsz mégis? :DD Szerinted az orvos aki adta, az nincs tisztában a veszélyekkel, vagy mi? Mit gondolsz mennyi idő függővé válni, és mennyit kell ehez enni?


Azért, mert az internet tele van ezekkel a rém sztorikkal, még nem kell össze szarnod magad... Azok, akik függővé váltak, általában nem 3x0.5mg-ot szednek, hanem folyamatosan növelték a toleranciájukat, 10+ mg / nap sem ritka náluk, és réges régen a jobban akarom magam érezni tőle mentalitásuk volt. Aztán tele hányták az internetet vele, hogy a szemét gyógyászat csinálta ezt velük. Ismerek embereket akik évek óta szedik ugyan azt a mennyiséget, és mikor el mennek nyaralni mondjuk, nem esznek, mert tudnak aludni nélküle is. Semmi bajuk, nyista elvonási tünet. Én jó magam kb. 3x hagytam már abba több hónapos szedés után. Nézd csak itt vagyok, elvonási tünetet 1x!! sem éreztem!! Nem viccből adja az orvos, fogjátok már fel

2017. jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!