Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns szedése...

Antidepresszáns szedése mellett ez normális? Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

6 hete szedek 10 mg-mos Escitilt egy egészet, szorongásból fakadó pánikrohamokra.

A kezelés részeként napi 3x 0,5 mg xanax volt a megengedett, szükség esetén. 3 hétig egy egész 0,5-ös xanaxot szedtem, majd az antidepi felerősödésével úgy gondoltam elhagyom a xanaxot.

2 nap után borzalmas izomrángásaim lettek (nem úgy kell elképzelni, hogy rángatóztam, talán a jobb szó rá az izomösszehúzódás), majd ahogy bevettem a xanaxot elmúlt. Elkezdtem fokozatosan csökkenteni az adagot, a végén már a 0,25 mg felének a felét szedtem, aztán úy gondoltam ez is teljesen indokolatlan, elhagytam. Most két nap nem szedés után megint előjött éjszaka az izomrángás, félelemérzet, szájszárazság, elnehezedett végtagok.


Tapasztaltál már ilyet?

Holnap megyek a pszichiáteremhez, (folyamatos pszichoterápiára járok) de szeretném, ha megosztaná velem valaki a tapasztalatait, aki átélt már hasonlót!


23/L


2017. jan. 15. 14:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsonak. En mondjuk 3 evig szedtem, elso 1.5 evben napi 1/2-1 0,25-os, kesobb azert mar nem szedtem minden nap, csak alkalmankent, amikor tudtam hogy panikos szitu lesz, de akkor is kb 1, max 2-t kellett bevennem hogy hasson. Tehat 3 ev utan 0,5 mg-nal megallt. En mondjuk az utolso 1,5 evben szedtem melle az antidepresszasnt is. De elhagyam oket. Antidepi adagjat csokkentettuk lassan, a xanax meg maradt szukseg esetre. Mar nagyon nagyon ritkan max 1 szem...kb az elmult 2 honapban 2x kellett.
2017. jan. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es vàlaszoló!

Bármennyire keményen fogalmaztad meg a véleményedet, igazad van. Nem mindig vagyok ám ennyire kétségbeesett, de jó mások tapasztalatai által megnyugodni, hogy ennek a rémálomnak lassan vége lesz.:-)

2017. jan. 20. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!