Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ilyen étkezés mellett normális...

Ilyen étkezés mellett normális a 40 kg-os súlytöbblet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sehogy se normális, de úgy értem, hogy okozhat ennyi súlyfelesleget ilyen étkezés?

Reggeli: 1 db teljes kiőrlésű zsemle, pici margarin, 1 szelet sovány felvágott, 1 szelet sovány sajt, paprika, paradicsom, uborka, 1 bögre sovány tej

Ebéd: pl pörkölt sovány húsból, tejfölös tokány sovány húsból, sovány tejföllel; köretnek durum tészta, rizses hús sovány húsból, vadas sovány húsból durum spagettivel, bolognai spagetti ( durum ), sovány hús szeletek natúran sütve savanyúsággal, esetleg steak burgonyával, salátával ( sovány natúr joghurt, só, fokhagyma öntettel ), fasírt sütőben sütve. Ez csak néhány példa, ehhez hasonló, és hasonló technikával elkészített főtt ételek, normál adagban.

Vacsora: hasonló mint a reggeli

Egyéb: napi 1 kis szelet csoki vagy 1 pohár puding vagy joghurt, gyümölcsök

Ital: zéró üdítőitalok


2016. nov. 8. 11:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nagyon nem :o en sose figyelek oda mit eszek de meg az is eleg rossz . sok colat is iszok de 56 kg vagyok es nem hizok semmit azbegyetlen ami tortenik a narancsbor. Nem tudom nekem ugyannez a kerdes van a fejemben hogy kb napi 3500 kkaloriat eszek de sose hizok esnlehet hogy beteg vagyok xD mar arra is gondoltam hogy rak o.o am lehet csak az amyagcsered nagykn rossz
2016. nov. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
Súlyfelesleget a kalóriatöbblet okoz. Nem az a lényeg, hogy másokhoz képest mennyit eszel, hanem hogy a saját szükségleteidet bőven meghaladó kalóriamennyiséget viszel be. Egyébként sok a szénhidrát az étrendedben úgy általában, meg egy szót nem írsz sportról... szóval igen, mindez normális és ha nem változtatsz, akkor még több lesz a súlyfelesleg.
2016. nov. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%

Mennyiségek nélkül nehéz bármit is mondani.


Emellett nagyon nem mindegy, hogy milyen magas vagy, hány éves, nö vagy férfi, milyen munkád van, mennyit mozogsz, stb.

Mellesleg az is eléggé nem egyértelmü, hogy mi a "hasono technikával készült étel" szerinted (sok függ az elkészítési módtól, a felhasznált zsiradék és liszt mennyiségétöl), illetve mennyi neked a "normál adag", mert itt is lehet valakinek kis adag, ugyanaz másnak meg dupla adagnak számítana.

Ha valamit meg akarsz konkrétan tudni, akkor egyrészt pontos recept (lemért alapanyagmennyiségekkel) kell, illetve az adag súlyát is grammban kell megadni.



De 40 kg-ot pár év alatt össze lehet szedni akár napi egy zsömlényi kaloriatöbbletböl - és az lényegtelen, hogy ez ténylegesen egy zsömle, egy púposabb tányér ebéd vagy egy plusz pohár pudding.

2016. nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%

Mennyiségek nélkül (minden alapanyaghoz) nem tudhatjuk a kalóriabeviteledet, de mindegy, mert a kalóriaigényedet sem.

Nyilván többletben vagy, azért hízol. Az energiamegmaradás törvénye elég makacs dolog.


Amivel én nem hízom, attól egy nálam jóval magasabb, termetesebb, izmosabb, aktívabb ember lazán zsírosodhat, ez ilyen.


A "gyümölcsök", puding is sok cukrot jelenthet (főleg a gyümölcs, ahol nincs mennyiség vagy típus, nekem sokszáz kcal is össze tud jönni s én még nem is eszem olyan sokat, mint egyesek), bár gondolom, feltűnne neked is, ha napi egy kiló banánt pakolnál be s írtad volna.

2016. nov. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Pontos mennyiségeket nem tudok írni, mert nem szoktam méregetni. Normál adagon azt értem, hogy egy átlagos méretű tányér nem púpozva, hanem kb 3/4-ig. Főzésnél ügyelek arra, hogy mindenből soványat használjak, pl húsok, tejföl, sajt. Főzésnél is, sütésnél is nagyon minimális zsiradékot adok hozzá, sütésnél ha lehet, nem is adok hozzá. Rántást szinte soha nem használok, habarásnál is minél kevesebb liszttel dolgozok. Az igaz, hogy tésztát szoktam enni, de mindig durum tésztát. Gyümölcsből természetesen nem kiloszámra, hanem 1 db-ot. Kérdeztétek, hogy milyen munkát végzek, bizonyos betegségeim miatt otthon vagyok, házimunkát végzek csak. 35 éves nő vagyok, 163 cm, kb 95 kg.
2016. nov. 8. 12:31
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Biztos, hogy nem. Ahhoz annyit kellene enned, amit senki nem nevezhetne normálisnak, gondolom nem fogyasztod a fent leírtakat abnormális mennyiségben. Két dolgot kellene csekkolni, vércukor, pajzsmirigy. A legtöbb elhízottnak a pajzsmirigy ott a háttérben. Az anyagcsere áll vagy bukik rajta, nagyon fontos ellenőrizni ha fogyni akarsz.
2016. nov. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
44%

És mi lenne, ha mértéktelen tésztázás helyett inkább mégiscsak a jó! zsiradékokat helyeznéd előtérbe?! Mert ez a fajta szénhidrát pont teljesen felesleges, az meg hogy durum, semmit nem jelent, ugyanúgy fhos.

Tészta helyett rizs, kuszkusz, bulgur, köles, krumpli (ritkábban).

2016. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
44%

És akkor mozgás semmi, és még melóbe sem jársz - hogy legalább addig sétálnál.

A házimunka az meg - hacsak nem szakajtónyi gyereketek van - max. főzés, meg heti kétszer felmosás.

Hát így én is elhíznék x év alatt mindenféle megerőltetés nélkül.

2016. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
10%
Igen, ez normális, kivéve, ha néhány hónap alatt szedted fel.
2016. nov. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ez elég minimális. Én is kb. ennyit eszem. Mindenfélét. Tészta, főzelék, leves, hús, zöldség, tényleg minden.

Ennyivel általában vékony szokott lenni az ember.

Mindig így ettél?

Vagy mitől jött fel ez a 40 kg? Volt valami változás?

Ami nekem nem tetszik, az a zéró üdítőitalok. Igyál vizet.

Persze nyilván nem attól van rajtad 40 kg felesleg. De akkor sem egészséges.

2016. nov. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!