Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns mennyi idő...

Antidepresszáns mennyi idő után hat? Mit fogok érezni? Érdemes szedni?

Figyelt kérdés

Egyelőre nem látom értelmét, de még csak hétvégén kezdtem el.

Első éjszaka nagyon durva volt, azóta legalább már alszok, de ennyi hatását érzem csak.

Folytassam?

Nem akarok függő lenni. (Xanax-szal együtt kell szedni)

Akik szedik, mit éreztek, és mennyi idő múlva?

Mikor tudták letenni?


2017. jan. 16. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mit kell szedned?
2017. jan. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Xanaxtól durván függő leszel. Anyósom már háromszor próbàlt lejönni róla, de rosszabb mint a könnyűdrogok, nem bírja letenni, pedig sír minden este, hog nem akarja, de csak beveszi. Komplett idegbeteget csináltak belőle, pedig csak a válás utáni szomorúságát, bizonytalanságát akarta kezeltetni. Kezelés, vígasz, tanácsok, útmutatás helyett egy idegbeteg drogfüggő zombit csináltak belőle. Javaslom, hogy próbáld egyedül összeszedni magad, a "gyógy"szerek vakvágány.
2017. jan. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem azonnal hatott, mindig indokolatlanul jó kedvem volt tőle. Észre se vettem és függő lettem. Kemény volt a leszokás.
2017. jan. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Az orvossal konzultalj, ne a gyakorival.


Ha diagnosztizalt depresszios beteg vagy akkor szukseged van gyogyszerre, ha nem akkor nem.


Az antidepresszansnak ido kell amig hatni kezd, raadasul elsore nem is mindig sikerul eltalalni az adagot, ill. a gyogyszert.


Szoros orvosi felugyelet kell.

2017. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

" Javaslom, hogy próbáld egyedül összeszedni magad, a "gyógy"szerek vakvágány"


Aki valoban beteg annak ez a tanacs akar halalos is lehet. Ha sik hulye vagy a temahoz akkor ne ossz tanacsokat!

2017. jan. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Sajnos a másodikkal értek egyet, ezek drogok.

Tényleg vannak olyan esetek, mikor kellenek például epilepszia ellen, de elmész pszichiáterhez, nem jössz ki onnan, úgyhogy ne lennél depressziós, ne szoronganál. Az, hogy szed-e gyógyszert, csak a kérdezőn múlik. A probléma attól még nem fog eltűnni és függő leszel.

Tényleg nem tudjuk miért szedi, jó lenne, ha megírnád.

Elég elolvasni a betegtájékoztatót, engem a félelem és a sírás kerülgetet, mikor elovastam, minden csip-csup dologra felírják.

Ez a gyógyszeripar! Amúgy nem vagyok gyógyszerellenes, de ezeknek a szereknek a meggondolatlan felírása, igenis hatalmas üzlet.

2017. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%

Azt hiszitek azert depresszios valaki mert problemaja van?


jezusom.

2017. jan. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


Kezelése: szorongásos állapotok, ...

Nagyon gyakori mellékhatások: szedáció, szorongás ...


Egy tetszőleges antidepresszáns:

[link]


Azt bírom, mikor gyerekeknek is felírják.


Van amikor kell szedni, elismerem, de nem mindenkinek és mindenre.

2017. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Természetesen pszichiáter írta fel, és pszichológushoz is elküldött.

Azt hittem, már tudok róla beszélni, de ott a rendelőben is többször elsírtam magam.

Volt is kint már erről kérdésem. Egyik napról a másikra hagyott el a párom, 12 év után, idén akartunk összeházasodni és gyereket vállalni. Már így is túlkorosnak érzem magam. Ottmaradtam egy agyvérzéses öregemberrel, akiről gondoskodni kell (apukám), de nem tudok, munka után azonnal megyek hozzá haza, vacsorát vinni, ő egész álló nap egyedül van. Orvoshoz hozni sem tudom, eddig kocsival hoztuk, de a kocsit az exem elvitte, ez az egy volt az ő nevén. Közben minden más az én nevemen, számlák, minden, és a lényeg: a hitelek.

A 140 ezres fizetésemből 80 ezret elvisz a hitel.

Árammal fűtünk, 26 és 44 ezer volt a két utolsó villanyszámla, és közben 11-15 fok van odabent. Ebben vagyunk napközben, egyszerűen nem megy feljebb, nem bírja. És ki sem fogjuk tudni fizetni. Más fűtés nincs kiépítve.

A házat nem tudom eladni, mert nem ér annyit, amennyi a hitel, és rossz állapotban meg rossz helyen van.

Emellett van 3 kutya, nem bírom nekik cipőelni a kaját és anyagilag sem bírom. De oda meg muszáj, mert 1 éve betörtek hozzánk, ettől is rettegek, mert egy öregember egész nap egyedül van otthon. De ha én hazaérek, akkor egy öregember + egy gyenge nő, szóval bármikor betörhetnek így is újra.

Ezek miatt ismerkedni sem tudnék később sem, egy fillérem sincs elmenni sehova, de munka után nem is mehetek, és oda hazavinni senkit sem tudok, mert olyan szörnyű az a ház.

Az apukámat nem adhatom be otthonba (ezen az oldalon javasolták), mert az sokkal többe kerül, és ő 28 ezret kap, nem tudom kipótolni. Másik munkahelyet javasoltak még, de kerestem, nincs semmi, és egy 3-6 hónapos próbaidő nekem a halálos ítéletem lehet, mert indoklás nélkül elküldhetnek. Külföld nem játszik, nincs senkim, és annyi pénzem sincs, hogy elinduljak, meg az apukám sem maradhat itt így. Nincs családunk, nincs senkink, még barátok sem, mert a párkapcsolatom miatt 12 év alatt megszakadtak a barátságaim, hála neki...

Na ezekkel mentem el háziorvoshoz, hogy adjon gyógyszert, ne bőgjek állandóan. De ő nem adott, csak beutalót, amire jó sokára kaptam időpontot. Ma már nem bőgök, azt hittem, legalább beszélni tudok róla, de kiderült, hogy nem. Ezért írta fel az orvos a gyógyszert (Yarocen + Xanax), és pszichológust is. A pszichológus 10 nap múlva lesz először, pszichiáterhez vissza 3 hét múlva kell mennem.

Eddig 3 este vettem be gyógyszert, első este nem bírtam egy helyben maradni, állandóan mozognom kellett, 2 Xanax sem segített, így egy altató is kellett. Szombat és vasárnap a reggeli Xanaxot nem vettem be, de ma reggel igen. Hát nem fogom a reggelit bevenni, mert munkahelyen vagyok, és egész nap olyan tompa vagyok, mint aki félig alszik. Ezt nem engedhetem meg magamnak. Nem lesz a körülményeimben változás, és nem tudok semmit pozitívan látni, mert egyszerűen semmi pozitívum nincs ezekben.

Ezért érdeklődtem most a gyógyszeres részéről, hogy kinek mi a tapasztalata. Maga a történet már volt kint korábban, karácsony táján csak gyakoriztam egész nap, akit érdekel, átküldöm privátban, de hosszú, mert én is sokat írtam meg sok válasz is jött rá.

2017. jan. 16. 12:43
 10/14 anonim ***** válasza:
Lennél kedves belinkelni? Egy órája keresem de nem találom.
2017. jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!